RIDINGER Johann Elias (1698 - 1767)
Tańczący niedźwiedź z treserem
miedz., af., 31 x 21,1
sygn. pod ryc.: Ein TanzBahr, mit seinem Führer, Vn ours dansant avec son conducteur; niżej p.: J. El. Ridinger del. sc. et excud. Aug. Vind.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Z serii Dzikie zwierzęta, nr 84
miedz., af., 19 x 16
sygn. p. d.: J.E.R. inv. fec et exc.; Der Biber in seiner Ruhe
Z serii Dzikie zwierzęta, nr 70
miedz., af., 19 x 16
sygn. p. d.: J.E.R. fec; Ein Wolf den Raub verzehrend
Niedźwiedź ssący łapę na legowisku, 1736
Z serii Dzikie zwierzęta, nr 41
miedz., af., 16 x 16
sygn. p. d.: J.E.R. fec; Ein Baehr im Lager an der Bratzen saugent
Tygrys pożerający zdobycz, 1736
Z serii Dzikie zwierzęta, nr 34
miedz., af., 19 x 16
sygn. p. d.: J.E.R. fec; Ein der Raub Verzehrender Tiger
miedz., af., 18,4 x 15
sygn. pod ryc. p.: J. E. Ridinger inv. fec. Et exc. A. V; Stein Marder.
wyd.: Abbildung der Jagbarten Tiere mit ihren Förten und Spuren, Augsburg, 1740
miedz., af., 18,9 x 15,2
sygn. pod ryc. p.: J. E. Ridinger inv. fec. Et exc. A. V.; Wilder Kuder
Para starych borsuków przed norą, 1740
miedz., af., 19 x 15,2
sygn. pod ryc. p.: J. E. R. Fec.; Ein paar alte Dachse vor ihrem Bau
Tropy dzika, wilka, jelenia, łani, rysia, 1740
miedz., af., 37 x 29
sygn. p. d.: J. E. Ridinger delin. sc. et. excud. Aug. Vind.
kompletna, 12-arkuszowa seria Raj
odbitki późniejsze XIX-wieczne
miedzioryty, 37 x 53,5 cm
sygnowane przez Ridingera jako rysownika, rytownika i wydawcę w Augsburgu (Joh. Elias Ridinger inv. fecit et excudit A.V) oraz wyjaśnione cytatami z Księgi Rodzaju od stworzenia Adama do wypędzenia z raju (cyt. w jęz. niemieckim, francuskim i po łacinie).
miedzioryt z akwafortą, 46,5 x 34,5 cm
sygnowany na płycie "J.E. Ridinger inv. peint grave excud. a augs" [wAugsburgu]
miedzioryt z akwafortą, 54 x 43,5 cm, sygnowany na płycie "Joh. El. Ridinger inv.pinx.sculps.et excud. Aug. Vind. [tzn. w Augsburgu]"
miedzioryt, 23,3 x 34 cm
"JEŹDZIEC POLSKI" (raczej koniuszy, kozak dworski)
miedzioryt, 27,5 x 34,3 cm, sygnowany u dołu "Joh.Elias Ridinger ad viv.del.et pinx.Martin Elias Ridinger filio meo aeri incis."
POLOWANIE NA DZIKA, Niemcy, XVIII w.
miedzioryt, 52,5 x 72,7 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany na płycie p.d. "Ridinger Sculp."
przedstawiających jeźdźców, pozycje musztry konnej
52,5 x 38,5 cm (w świetle oprawy)