1 zł
2 600 000 zł

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

sygn. p.d.
akwarela, collage, papier
15.1x10.4

cena wywoławcza: Wykup abonament

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Płotki

olej, płótno, 31 x 34 cm
sygn. na blejtramie: R.Artymowski / Płotki
na odwrociu naklejka: ROMAN ARTYMOWSKI / UL. PIWNA 40/42 / 00265 WARSZAWA

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Z cyklu Świątynie, 1962

tusz, akwarela, papier, 38,5 x 31 cm;

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Planeta IV, 1989

akwaforta, papier, 19,2 x 13 cm (odbitka), 30,5 x 21,5 cm (arkusz);
opisane u dołu (ołówkiem): "Planeta IV" akwaforta a/p R Artymowski / 989

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Upał III, 1977 r.

akryl/płótno, 81 x 60 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `ROMAN ARTYMOWSKI / UPAŁ III, 1977 / Acryl, 82 x 64 cm`

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Bez tytułu, lata 40 XX w.

enkaustyka, technika mieszana, pyta pilśniowa,
42,6 x 46,2 cm (wymiar całości); 31,5 x 35 cm (kompozycja);
nie sygn.

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

PEJZAZ Z NEAPOLU, 1956

olej, plótno,
42 x 61 cm
sygnowany wzdluz dolnej krawedzi, na prawo od pionowej osi: R. ARTYM
na odwr., na plótnie napis: ROMAN ARTYMOWSKI, 1956 | PEJZAZ Z NEAPOLU | olej

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja archeologiczna III, 1964

gwasz, papier,
53 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Artymowski (ołówkeim);
na odwrocie napisy autorskie: Roman Artymowski / Composition archeologieque III / 1964

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja abstrakcyjna, 1967

tusz lawowany, papier,
21 x 16 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: R Arty 67

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja, 1962

tusz, akwarela, papier czerpany,
35 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. l.d.: R Arty 1962

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja abstrakcyjna, 1967

tusz lawowany, papier,
sygn. i dat. l.d.: R Arty 67

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Landcsape XL (1976)

sygnowany, datowany na odwrociu
akwarela, collage, papier
65x44

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Kompozycja, 1962

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Pieta I (Replika), 1958

enkaustyka, sklejka,
45 x 63.5 cm
sygn. na odwr. l.g.: ROMAN ARTYMOWSKI 1958 | PIETA I (REPLIKA) | ENKAUSTYKA, p.g. nalepka z napisem druk.: PIETA I, sklejka, enkaustyka, poz. kat. 4, l.g. tuszem: 57 [w kółku], l.d. tuszem: 1. [w ramce]

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

PIONY Ok. 1960 r.

Olej na płótnie
90,5 x 110
Niesygnowany
Wystawiany - Roman Artymowski. W kręgu słońca, Polski Dom Aukcyjny "Sztuka", Hôtel de Saxe, Warszawa 8-30 IX 2003 r., Pałac Larischa, Kraków 8 X-15 XI 2003 r.
Literatura - Roman Artymowski. W kręgu słońca, kat. red. Józef Grabski, Wyd. IRSA, Kraków - Warszawa 2003 r., poz. 21, s. 71 (reprodukcja).

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

BEZ TYTUŁU

Gwasz na kartonie
38 x 48,8 cm
Niesygnowany

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Znaki III, 1960

olej, płótno,70 x 50 cm
sygn. na odwr. na nalepce l.g. , rękopis atram.: ROMAN ARTYMOWSKI | WARSZAWA | "ZNAKI III, | 1960 R. OLEJ, 70 x 50 cm; obok po p. nalepka ZPAP z danymi obrazu

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA

enkaustyka na desce,
31,5 x 35 cm

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

Bez tytułu (l.40.XX w.)

niesygnowany
enkaustyka
42.6x46.2

ARTYMOWSKI Roman (1919-1993)

PIONY 1960 r.

Olej na płótnie
84 x 60 cm
Nie sygnowany
Wystawiany - Roman Artymowski, W kręgu słońca, Polski Dom Aukcyjny "SZTUKA", Hôtel de Saxe, Warszawa 8-30 IX 2003 r., Pałac Larischa, Kraków 8 X-15 XI 2003 r.
Literatura - Roman Artymowski, W kręgu słońca, kat. wyst., Kraków - Warszawa 2003, poz. kat. 25, s. 75 (reprodukcja).

liczba obiektów: 96