1 zł
2 600 000 zł

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Wieś Kamion-Biała Dama, 1995

olej, płyta, 41 x 40 cm
sygn. l. d.: Duda Gracz 1899/1995, autorska naklejka na odwrocie

cena wywoławcza: Wykup abonament

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Miasto Barlinek - Romeo i Julia, 1995

olej, sklejka, 36 x 42 cm
sygn. p.d.: DUDA - GRACZ 1794/95, na odwrocu nalepka autorska z opisem pracy

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Porąbka - Mgła 2, 1982

olej, płyta pilśniowa; 40 x 40 cm;
sygn., numerowany i datowany l. d.: DUDA GRACZ 675/1982;
na odwrocie papierowa nalepka z odręcznie wypisaną informacją autorską (?), o pracy: PORĄBKA - MGŁA 2 / OLEJ, PŁ. PILŚN / 40 x 40 cm / DUDA GRACZ / 1982 / NR KATAL. AUTOR. 675 / 1 WERNIKS. IX 1983.
Rzadka, nastrojowa kompozycja pejzażowa artysty.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Porąbka - Mgła 2, 1982

sygn., numerowany i datowany l. d.: DUDA GRACZ
675/1982;

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

1296 (JEMIOŁÓW - Pieśń Nr 8 D-dur op. 74 Śliczny chłopiec), 2002 r.

akwarela, tempera/papier, 39 x 45 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'J.D.G. 1296/2002'
na odwrociu nalepka autorska z opisem pracy

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

BABI JAR, 1968

Linoryt, papier; 40 x 28 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Babi Jar - E. Jewtuszenki - II Jerzy Duda-Gracz 68

Ilustracja do poematu Jewgienija Jewtuszenki z 1961 r o Babim Jarze pod Kijowem, w czasie II wojny światowej miejscu kaźni Żydów.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

W tłumie

akwaforta, papier, wym. komp. 31,5 x 19 cm
sygn. ołówkiem u dołu: Krzyśkowi-Jurek
praca dedykowana aktorowi Krzysztofowi Litwinowi

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Kompozycja z portretem

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Kamienica

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

MARZENIE, 1976

olej, płyta pilśniowa
30 x 30 cm
sygn. l.g.: Duda Gracz . 1976 .
na odwrocie na płycie nalepka autorska z danymi obrazu

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1706 (WIEŚ OCHOTNICA - UPADŁY ANIOŁ PRZYDROŻNY), 1994

olej, płyta pilśniowa
31,8 x 40,5 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: DUDA GRACZ . 1706/94 .
na odwr. na płycie pilśniowej nalepka autorska z danymi obrazu
po prawej na płycie napis: 23 III 94 | Emilia | biała
na górnej listwie ramy napis: REZ. WIESŁAW

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 978 Holenderski, 1985 r.

olej/płyta pilśniowa, 21 x 26 cm
na odwrociu nalepka papierowa odautorska nalepka z numerem katalogu autorskiego i opisem obrazu
na blejtramie nalepka z Galerii Grafiki i Plakatu w Warszawie

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Andenken von Lagov VI, [1994]

olej, płyta; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: DUDA GRACZ. 1747/94

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

ATELIER, 1976

olej, płyta pilśniowa
30 x 30 cm
sygn. l.d.: Duda Gracz . 1976 .

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

KONCERT, 1976

olej, płyta pilśniowa
30 x 30 cm
sygn. l.d.: Duda Gracz 76

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

OBRAZ 1300 (KAPRYS 4), 1989

olej, płótno
65 x 54 cm
sygn. l.d.: DUDA GRACZ . 1300/89 .
na odwr. do blejtramu przyczepiona autorska nalepka informacyjna

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

TRYPTYK ŁÓDZKI - QUO VADIS HOMINE, 1972

olej, płótno, 120 x 100 cm
u dołu napis autorski: QUO VADIS HOMINE?
na odwrocie: napis: XX | Katowice, oraz trzy nalepki: dwie autorskie oraz nalepka drukowana: Szczecin 1974 Dzieło | eksponowane | na | VII Festiwalu | Polskiego | Malarstwa Współczesnego

VII Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin, lipiec - wrzesień 1974.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Chory Fachowiec, 1973

Litografia; wym.: 248 x 168 mm; sygn. p.d. oł.: Jerzy Duda-G. 1974, l.d.: Chory Fachowiec / litogr 24/50 / "Złota szpilka 73" [nagroda redakcji polskiego ilustrowanego tygodnika satyrycznego "Szpilki" przyznawana corocznie za najlepsze rysunki].

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Głuchołazy. Ogród 4 nr 342, 1990 r.

akwarela, papier, 29,5 × 21 cm w świetle passe-partout
opisany i sygn. i dat. u dołu: Głuchołazy. Ogród 4 nr 342. Jerzy Duda. G. 1990.

DUDA-GRACZ Jerzy (1941-2004)

Obraz 1690 / Miasto Mikołów - studium sentymentalne

olej/płyta pilśniowa, 44 × 44 cm
sygn.: l.d. DUDA GRACZ . 1690 / 94 .

na odwrociu:
naklejka autorska z opisem:
DUDA GRACZ / PADEREWSKIEGO 42 B/31 KATOWICE /
TYTUŁ OBRAZ 1690 MIASTO MIKOŁÓW / - STUDIUM SENTYMENTALNE
/ TECHNIKA OLEJ / WYMIARY 44 × 44 CM / CENA /
SYGN. DUDA GRACZ / ROK 1994 / NR KATAL. AUTOR. 1690

* dodatkowa opłata wynikająca z tzw. droit de suite

liczba obiektów: 379