1 zł
2 600 000 zł

FANGOR Wojciech (1922 Warszawa - 2015 Warszawa)

SU 12, 1972 r.

olej/płótno, 127 x 127 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | SU 12 1972 | 50 x 50"'

cena wywoławcza: Wykup abonament

M 5, 1966/2001

wydruk pigmentowy, papier; ed. 4/50; 67x67 cm
sygnowany l.d. "M 5-4/50", p.d. "Fangor 1966/2001"
Praca edycyjna; wydruk pigmentowy na podłożu papierowym, ręcznie sygnowany i opisany przez artystę.

Kompozycja kolorowa, 1970

kredka, pastel, papier; 50,5 x 71 cm;
sygn. i dat. p. d.: Fangor 70;
na odwrocie: FANGOR / 11470

Bez tytułu (Szkic do obrazu), 1957 r.

olej/papier, 19 x 19 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Fangor 57'

- Prace na papierze w kolorze Wojciecha Fangora, wystawa indywidualna, Galeria aTAK, Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, Warszawa, 31 maja - 31 lipca 2007
- Za żelazną kurtyną. Sztuka oficjalna i niezależna w Związku Radzieckim i Polsce 1945 - 1989, Prace z kolekcji Piotra Nowickiego, Olgi i Wojciecha Fibaków i Jerzego Grabskich oraz Krzysztofa Musiała, Muzeum Historii Jugosławii w Belgradzie, 4 grudnia 2010 - 15 lutego 2011

- Fangor. Prace na papierze w kolorze, katalog wystawy indywidualnej, Warszawa 2007, kat. nr 39 (il.)
- Za żelazną kurtyną. Sztuka oficjalna i niezależna w Związku Radzieckim i Polsce, 1945-1989, katalog wystawy, Warszawa 2010, s. 152 (il.)

CHOIR, 1980

olej, płótno
130 x 175 cm
na odwrocie: FANGOR 1980 / CHOIR / 51 x 69 ‘’

* opłata z tytułu "droit de suite"

FALE, 1971

kredka olejna, papier, 51 x 71 cm
sygn. p.d.: Fangor 71

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
prezent od artysty
REPRODUKOWANY:
Szydłowski Sz., Fangor. Prace na papierze w kolorze, Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, Warszawa, 2007, s. 153.
Fangor. Prace na papierze w kolorze, Galeria aTAK, Warszawa, 31.V-31.VII.2007.

M 74, 1970/2001 r.

serigrafia barwna/papier, 66,5 x 66,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Fangor 1970 / 2001', opisany l.d.: 'M 74 - 24/50'

SU 16, 1972 r.

olej/płótno, 142,24 x 142,24 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'FANGOR | SU 16 1972 | 56 x 56" '

- zakup bezpośrednio od artysty, Nowy Jork, 1973
- kolekcja prywatna, USA

IS 8, 1975

olej, płótno; 152 x 152 cm
sygnowany na odwrocie: "FANGOR | I.S.8 |1975 | 60 x 60"

- Wojciech Fangor. Wspomnienie teraźniejszości, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2015.
- Wojciech Fangor. Przestrzeń jako gra, Muzeum Narodowe w Krakowie, 2012-2013.
Reprodukowany:
- Wojciech Fangor. Wspomnienie teraźniejszości, katalog wystawy w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, red. S. Szydłowski, Wrocław 2015, s. 127.
- Wojciech Fangor. Przestrzeń jako gra, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie, red. S. Szydłowski, Kraków 2012, s. 235.

Symetria 2, 2015 r.

aluminium/akryl, 139 x 96 x 80 cm, sygnowana na górnej krawędzi: ‚Fangor 15’

- zakup bezpośrednio od artysty, 2015
Rzeźba posiada odręcznie wystawiony certyfikat przez Wojciecha
Fangora - sierpień 2015 r.

*opłata droit de suite

Krótkie spotkanie, 2013 r.

pastel/papier, 41,5 x 29,5 cm
sygnowany i opisany wzdłuż lewej krawędzi: 'Warszawa | FANGOR'

Na Bałtyku, 1950

flamaster, papier; 43,5 x 61,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: Fangor 50;
na odwrocie napis autorski: Na Bałtyku (ołówkiem).

Orzeł nad Polską

tusz, papier, 40 x 51 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: Fangor 57
na odwrocie napis ołówkiem: Orzeł nad Polską/W. Fangor

M51, 1970 r.

olej/płótno, 125,7 x 125,7 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'FANGOR | M51 1970 | 50 x 50" '
na odwrociu nalepka z Chalette International w Nowym Jorku z opisem pracy oraz nalepka depozytowa z Wydziału Sztuk Pięknych Newark State Collage

- Galeria Chalette International, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Colorado, USA
- Sotheby's Nowy Jork, 2010
- Galeria Chalette International, Nowy Jork, 1970

MARTWA NATURA

olej, płótno, 60 x 75 cm
sygn. l.d.: W.Fangor
na odwrocie: WOJ.FANGOR/mort.natura

B 31, 1965

olej, płótno, 172 x 134 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR / B 31.196

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
Galeria Szydłowski, Warszawa
własność artysty

REPRODUKOWANY:
Szydłowski St., Wojciech Fangor. Space as play, [katalog wystawy], Kraków, 2012, s. 172.

Szydłowski St., Wojciech Fangor. Space as play, Kraków, 2012
Malarstwo Wojciecha Fangora, Galeria Domu Artysty Plastyka w Okręgu Warszawskim Związku Polskich Artystów Plastyków, Warszawa, 06.11.2015r. - 15.12.2015.

W POLU, ok. 1950

olej na płótnie, 65 x 54 cm
sygnowany p.d. "Fangor",
na odwrocie naklejona kartka: "Wytypowano do eliminacji wojewódzkich".
Z kolekcji prof. Pawła Banasia z Wrocławia.

B 101, 1966

olej, płotno, 100 x 100 cm
sygn. na odwrocie: FANGOR/B101/1966

E 28, 1965 r.

olej/płótno, 71 x 71 cm
sygnowany, datowany i opisany na odworciu: 'FANGOR | E 28 1965'
na odwrociu papierowa naklejka wywozowa w języku niemieckim, na blejtramie stempel z Grabowski Gallery w Londynie, naklejka z numerem '211' i słabo czytelne numery inwentarzowe

- Grabowski Gallery, Londyn
- kolekcja prywatna, Niemcy
- kolekcja instytucjonalna, Niemcy
- Wojciech Fangor, Grabowski Gallery, Londyn, 29.03-22.04 1966
- Wojciech Fangor, katalog wystawy w Grabowski Gallery, Londyn, 29.03-22.04 1966, Londyn 1966, s.nlb. (spis prac)

Mierzeja Kurońska, 1950

pisak czarny, papier; 56,5 x 85,5 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie opis autorski: Mierzeja Kurońska / W. Fangor (ołówkiem)

liczba obiektów: 235