1 zł
2 600 000 zł

AJDUKIEWICZ Tadeusz (1852 - 1916)

PRZEZ PUSTYNIĘ

olej, płótno,
80 x 130 cm
podpisany l.d.: Gemalt von Tadeusz Ajdukiewicz | (Zygmunt Ajdukiewicz)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż z rzeką

olej/sklejka, 43 x 56 cm
niesygnowany
na odwrociu ręcznie: `Niniejszym stwierdzam iż (…) obraz jest dziełem mego ojca ś.p. Tadeusza Ajdukiewicza/ Warszawa 19 maja 1926 | Julian Ajdukiewicz`

Je¼dziec na stepie, po 1900

olej, płótno,
55 x 90 cm;
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz

Je¼dziec na stepie, po 1900 r.

olej, płótno
55 x 90 cm;

Targ koński. Na stepie, ok.1890

olej, płótno; 139 x 219 cm
sygn. l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz

Szkice - postaci, ptaków, osłów

piórko, tusz, piórko naklejone na tekturę,
10,5 x 22 cm;

NA STEPIE - PYTANIE O DROGĘ, ok. 1900

olej, płótno
45.5 x 66 cm
sygnowany p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz

FRANCISZEK JÓZEF NA MANEWRACH..., 1885

olej, płótno
78 x 120 cm
sygnowany l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz | 1885

Po bitwie

olej, płótno, 31 x 80,5 cm
Na odwrocie stempel z nr 714

Jeździec

olej, płótno, 43 x 31,3

Obóz powstańców w lesie

olej, płótno, 35 x 58 cm;
sygn. l.d.: TAjdukiewicz / R. 1875;
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z 1949 r. z tytułem obrazu, nazwiskiem autora i techniką

Wróżba - W wiejskiej izbie

olej, płótno, 71 x 109,5 cm;
sygn. l.d.: monogram Th./A/887

Zaprzęg konny, XIX/ XX w.

olej na desce;
wymiary: 20 x 20,5 cm;
sygn. p.d.: T. Ajdukiewicz.

Odpoczynek

olej, płótno, 32,5 x 45,5 cm;
sygn. p.d.: T. Ajdukiewicz

Wróżba - W wiejskiej izbie

olej, płótno,
71 x 109,5 cm;

Po bitwie

olej, płótno,
31 x 80 cm;
sygn. p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1914

Targ koński - Na stepie, po 1890

olej, płótno,
139 x 219 cm
sygnowany l.d. czerwoną farbą: Tadeusz Ajdukiewicz

Scena z powstania styczniowego, 1876

olej, płótno,
43 x 88 cm
sygnowany l.d.: T. Ajdukiewicz | Monachium | R. 1876
Obraz z prawem wywozu za granicę.

Odpoczynek

olej, tektura, 27 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1885

SANIE

Olej, deska; 29,9 x 36,5 cm
Sygnowany ciemnym olejem p. d.: A.T. (monogram wiązany)

liczba obiektów: 93