1 zł
2 600 000 zł

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Kowal, 1933

Akwaforta; wym.: 151 x 103 mm; nie sygn.; na odwrocie opis (cyrylicą): L. Lewicki, tyt. i dat.

cena wywoławcza: Wykup abonament

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Zapracowani (W malarskiej pracowni), 1932

Akwaforta; wym.: 124 x 124 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tyt.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 178.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Biuro pośrednictwa pracy, 1932

Akwaforta; wym.: 117 x 92 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tyt. oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa", Kraków 2001, poz. 14.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Głowa babci, 1933

Akwaforta; wym.: 93 x 93 mm; nie sygn.; na odwrocie opis. oł. autor, tyt. i dat. Lit.: "Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Nautilus Kraków 2001-2002, kat. 28, s. 10; "Wystawa Grupy Krakowskiej 1932-1937, katalog część 1", Kraków 1979, kat. 202 (89).

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Dziewczyna z kozą, 1932

Akwaforta; wym.: 79 x 122 mm; nie sygn.; na odwrocie opis (cyrylicą): L. Lewicki, tyt. i dat.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

W stajni, 1932

Akwaforta; wym.: 108 x 157 mm; nie sygn.; na odwrocie opis (cyrylicą): L. Lewicki, tyt. i dat.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Strajk (Masówka pod fabryką), 1932

Akwaforta; wym.: 168 x 117 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tyt. oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 68.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Odpoczynek, 1932

Akwaforta; wym.: 106 x 100 mm; sygn. oł. p.d. (cyrylicą): L. Lewicki 32 r., tyt. l.d.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Pożar, 1932

Akwaforta; wym.: 105 x 110 mm; nie sygn.; na odwrocie opis (cyrylicą): L. Lewicki, tyt. i dat. Lit.: "Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Nautilus Kraków 2001-2002, kat. 57, s. 11; "Wystawa Grupy Krakowskiej 1932-1937, katalog część 1", Kraków 1979, kat. 154 (41).

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Akt, 1932

Akwaforta; wym.: 117 x 80 mm; nie sygn.; na odwrocie opis (cyrylicą): L. Lewicki tyt. i dat. Lit.: "Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Nautilus Kraków 2001-2002, kat. 11, s. 9, il. 24; "Sztuka Polska XX wieku, katalog zbiorów MN Wrocław", Wrocław 2000, poz. 3153.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Ulica, 1931/1932

Akwaforta; wym.: 150 x 120 mm; nie sygn. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 75.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Rzemieślnik, 1931/1932

Akwaforta; wym.: 135 x 98 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tytuł oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 63.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Na dworcu, 1931/1932

Sucha igła; wym.: 108 x 128 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tyt. oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 46.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Budują pański dom, 1931/1932

Akwaforta; wym.: 172 x 122 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tyt. oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 15.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Najmitka [Kobieta z wiadrami], 1931

Akwaforta; wym.: 120 x 76 mm; nie sygn.; na odwrocie opis (cyrylicą): L. Lewicki, tyt. i dat. Lit.: "Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Nautilus Kraków 2001-2002, kat. 48, s. 11.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Drwale, 1931

Akwaforta; wym.: 102 x 120 mm; nie sygn.; na odwrocie opis (cyrylicą): L. Lewicki, tyt. i dat.; Stan zachowania: po prawej stronie rozdarcie marginesu do kompozycji. Lit.: "Leopold Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Nautilus Kraków 2001-2002, kat. 22, s. 10; "Wystawa Grupy Krakowskiej 1932-1937, katalog część 1", Kraków 1979, kat. 155 (42).

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Akt, 1930

Akwaforta; wym.: 117 x 80 mm; nie sygn.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 11.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Ze wspólnej miski, lata 30.

Akwaforta; wym.: 110 x 152 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, l.d. tytuł; zapiski proweniencyjne.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Muzykanci, lata 30.

Akwaforta; wym.: 84 x 137 mm; sygn. oł. p.d. L. Lewicki, tyt. oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 44.

LEWICKI Leopold (1906-1973)

Śpiący, lata 30.

Akwaforta; wym.: 124 x 110 mm; sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, tyt. oł. l.d.; na odwrocie zapiski proweniencyjne. Lit.: "Lewicki. Wystawa malarstwa i grafiki", Kraków 2001, poz. 71.

liczba obiektów: 232