1 zł
2 600 000 zł

CHODOWIECKI Daniel Mikołaj (1726-1801)

JAŁMUŻNA, 1793

Miedzioryt;
9 x 5 cm w świetle passe-partout
Ilustracja z kalendarza wydanego w Getyndze w roku 1793 przez wydawnictwo Johanna Christiana Dietricha.

cena wywoławcza: Wykup abonament

ROZPŁATANY WÓŁ, 1777

Miedzioryt;
Karta z Królewskiego Brytyjskiego oraz Książęcego Brunszwicko-Lüneburskiego Kalendarza Państwowego na miesiąc październik wydanego przez Johanna Georga Berenberga z Lauenburga. Autorem tekstu jest Johann Christian Ludwig.

Scena z widoczną na pierwszym planie młodą parą trzymającą się za ręce

- w drzwiach stoi uśmiechnięta, tęższej postury kobieta. Miedzioryt sygn. "Chodowiecki del., Geyser sc.", 17,5 x 10,5 cm (w świetle p.p.), oprawiony w biedermeierowską ramę (23,8 x 16,8 cm).

Miedzioryty, sztuk 7. (Leipzig 1795).

Format ca. 10,8 x 7,3 cm każdy (karton: 32,5 x 25 cm).
Ślady zawilg. Wszystkie miedzioryty pochodzą z : "Becker,W.G. Taschenbuch zum geselligen Vergnügen. Jg. 1795.". Wszystkie miedzioryty sygn.: "D.Chodowiecki del et. sc.". Grafiki przedstaw. fragm z mitologii greckiej o Tezeuszu, naklejone punktowo na 7 kartonów. (11).

Miedzioryty, sztuk 6. (1795).

Format ca. 9,5 x 5,5 cm każdy (karton: 32,5 x 25 cm).
Wszystkie miedzioryty pochodzą z kalenadarza: "Koenigl. Grosbritanischer Historischer Genealogischer Calender fur 1795". Jeden miedzioryt sygn.: "D.Chodowiecki del et. sc.". Grafiki o treści historycznej, naklejone punktowo na 6 kartonów. (10).

Miedzioryty, sztuk 5. (Genewa, Paryż 1785-87).

Format ca. 16 x 11 cm każdy (karton: 32,5 x 25 cm).
Wszystkie miedzioryty pochodzą z : "Richardson - Clarisse Harlowe..." Genf. Paris 1785-87. Wszystkie miedzioryty sygn.: "D.Chodowiecki del & sc.". Grafiki o treści obyczajowej, naklejone punktowo na 5 kartonów. (12).

Miedzioryty, sztuk 5. (Dessau 1774).

Format ca. 21,5 x 27 cm każdy (karton: 24 x 30 cm).
Wszystkie miedzioryty pochodzą z: J. B. Basedows "Elementarwerk". Dessau 1774.Basedow zafascynowany pracami Chodowieckiego, polecił mu wykonanie stu rycin do swojego "Dzieła Elementarnego". Wszystkie miedzioryty sygn.: "D.Chodowiecki del." oraz niektóre; Schuster s.c". , "Schleuen s.c.", "Chodowiecki s.c.". Grafiki o treści obyczajowej, naklejone punktowo na 5 kartonów. (4).

Miedzioryty, sztuk 19. (Koniec XVIII w.).

Format ca. 6 x 6 cm do 16 x 11 cm (karton: 32,5 x 25 cm).
Ślady zawilg. Miedzioryty pochodzą z róznych wydawnictw (w tym z kalenarzy).
12 miedziorytów sygn.: "D.Chodowiecki del et. sc.". Grafiki przedstaw. sceny o charakterze obyczajowym, naklejone punktowo na 16 kartonów. (13).

Miedzioryty, sztuk 16. (Berlin 1778).

Format ca. 16 x 9,7 cm każdy (karton: 32,5 x 25 cm).
Wszystkie miedzioryty pochodzą z: Thomas Amory - "Leben, Bemerkungen und Meinungen Johann Bunkels, nebst den Leben verschiedener merkwu¨rdiger Frauenzimmer". Berlin 1778. Wszystkie miedzioryty sygn.: "D.Chodowiecki sc.". Grafiki o treści obyczajowej, naklejone punktowo na 16 kartonów. (3).

Miedzioryty, sztuk 12. (Paryż 1779).

Format ca. 9,5 x 5,7 cm każdy (karton: 32,5 x 25 cm).
Wszystkie miedzioryty pochodzą z "Almanach genealogique de Launenbourg". Paris 1779. Jeden miedzioryt sygn.: "D.Chodowiecki f.". Grafiki o charakterze obyczajowym, naklejone punktowo na 12 kartonów. (8).

Miedzioryty, sztuk 12. (1791).

Wszystkie miedzioryty pochodzą z kalenadarza: "Koenigl. Grosbritanischer Historischer Genealogischer Calender fur 1791". Jeden miedzioryt sygn.: "D.Chodowiecki f.". Grafiki o treści obyczajowej, naklejone punktowo na 12 kartonów. (9).

Miedzioryty, sztuk 12. (Getynga 1787).

Wszystkie miedzioryty pochodzą z "Goettinger Taschen-Calender vom Jahr 1787". Jeden miedzioryt sygn.: "D.Chodowiecki del. et sc.". Grafiki o charakterze obyczajowym, naklejone punktowo na 4 kartony (7).

Miedzioryty, sztuk 12. (1775).

Wszystkie miedzioryty pochodzą z "Sechs Fabeln und sechs Erzahlungen von Gellert". 1775. Jeden miedzioryt sygn.: "D.Chodowiecki del. et sc.". Grafiki o charakterze obyczajowym, naklejone punktowo na 12 kartonów. (6).

Miedzioryty, sztuk 12. (Berlin 1780).

Wszystkie miedzioryty pochodzą z "Berliner genealogischer Calender auf das Jahr 1780". Jeden miedzioryt sygn.: "D.Chodowiecki Del. et sc.". Grafiki o charakterze obyczajowym, naklejone punktowo na 12 kartonów. (5).

Miedzioryty, sztuk 12. (1793).

Wszystkie miedzioryty pochodzą z kalenadarza: "Koenigl. Grosbritanischer Historischer Genealogischer Calender fur 1793". Jeden miedzioryt sygn.: "D.Chodowiecki del. et sc.". Grafiki o treści historycznej, naklejone punktowo na 12 kartonów, jedna z nich zatyt.: ""Die Feyer der grossen Revolution Pohlens". (2).

Miedzioryty, sztuk 12. (Gotha 1788).

Wszystkie miedzioryty pochodzą z tzw. gotajskiego almanachu "Gothaischer Hof Kalender auf das Jahr 1788". Jeden miedzioryt sygn.: "D.Chodowiecki Del. et sc.". Grafiki o charakterze obyczajowym, naklejone punktowo na 12 kartonów. (1).

Miedzioryty, sztuk 12. (1786).

Format ca. 8,2 x 5 cm każdy, (karton: 37,5 x 25 cm).
Stan dobry. Miedzioryty pochodzą z: "Iffland`s Jäger". Grafiki o charakterze obyczajowym, naklejone punktowo na 1 karton.

Scena walki cesarza Rudolfa z Ottokarem, królem Czech, na Polu Morawskim w 1278, 1783

Miedzioryt;
wym.: 180 x 148 mm;
sygn. pł. p.d.: D. Chodowiecki del et sculp 1783; stan zachowania bdb.

liczba obiektów: 98