1 zł
2 600 000 zł

WANIEK Henryk (ur.1942 Oświęcim)

Komnata 12 kolumn, 2001 r.

olej/płótno,
60 x 73 cm
sygnowany na odwrociu: `HENRYK WANIEK | AVG 2001 | KOMNATA 12 KOLUMN | LABORATORIUM`

cena wywoławcza: Wykup abonament

LK, 2002

33x46cm
olej na płótnie

Cegielnia, 2010

olej/płótno
38 x 46 cm

Pejzaż fantastyczny

akwarela, papier, 25,5 x 36,5 cm;
sygn. p. d.: 863 Henryk Waniek (ołówkiem); l.g.: 863 l.d.: dedykacja z 11.02.1977

Zamek

tusz, gwasz/papier,
31,5 x 23 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d. Henryk Waniek, dedykacja Panu prof (...) Dec. 1994

Fasada

ekolina, rysunek na ciemnym papierze
26 x 34 cm

Spotkanie

34 x 45 cm

Granica, 1983 r.

olej/płyta,
62 x 85,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `HENRYK WANIEK | GRANICA 1983 | THE BORDER`

Oko, 1989 r.

akwarela/papier,
37 x 55 cm
datowany i sygnowany l. d.: `OCT - 1989 - HENRYK WANIEK - OKO - THE EYE - DIE AUGE - OCCHIO - L`OEIL - OCULUS (...)`

Pejzaż fantastyczny

Bez tytułu, 1979

olej, płyta, 55 x 74 cm;
sygn. i dat. p. d.: henryk waniek 1978 i l. d.: HENRYK WANIEK 1979

Pejzaż fantastyczny

sygn. p. d.: Henryk Waniek; oraz pieczęć; l. g.: numer "864"

Abendburg

Olej na płycie pilśniowej, 57 x 67 cm.
Na odwrocie napis: 966 Henryk Waniek Feb 1986 Abendburg

Dusznik

Na odwrocie napis: 967 Henryk Waniek Mar 1986 Dusznik

Martwa natura z butelką piwa

olej/płótno naklejone deskę, 34 x 51,8 cm

Godzina Feniksa, 1992 r.

akwarela/papier, 37 x 55 cm
sygn. i dat. p.d.: `HENRYK WANIEK FEB. 1992`, tytuł w l.d.: `GODZINA FENIKSA...L`HEURE DE PHOENIX`

Pejzaż fantastyczny

Zamek, 1994 r.

rysunek, tusz, papier,
31,5 x 23,5 cm (w świetle passe-partout)
u dołu dedykacja: `Henryk Waniek PANU PROF. ADAMOWI HOFFMANNOWI Dec 1994`

Pejzaż fantastyczny

akwarela, papier
25,5 x 36,5 cm;

liczba obiektów: 128