1 zł
2 600 000 zł

CYBULSKI Tadeusz (1878 - 1954)

AKT TYŁEM

węgiel na papierze, 32 x 19 cm, sygnowany l.d. "TCyb"

cena wywoławcza: Wykup abonament

AKT

TYNIEC, 1934

olej na tekturze, 33 x 41 cm, sygnowany p.d. "T. Cybul./Tyniec/34",
u dołu po lewej dedykacja: "Pani Wali z serdeczną myślą na Wigilję 24 XII 943 w Krakowie"

Pojenie konia (1932)

sygn. dat. p.d.
olej, sklejka
48x6

MARTWA NATURA

Olej, tektura; 48,5 x 59,8 cm
Sygnowany p.d.: T Cybulski

sygn. p.d. (dedykacja z 1922 r.), olej, tektura, 37x47 cm

Wnętrze kaplicy

olej na płótnie, wym.: 52 x 43,5 cm,
sygn. p.d.: dedykacja dr Jerzemu Lebiodzie Tadeusz Cybulski 1944

DOROŻKI NA POSTOJU, 1929

Olej, płótno; 50,5 x 40,5 cm
Sygnowany p. d.: TCybulski 929;
z lewej u dołu dedykacja: Kochanemu | Dyrektorowi Eug Bujańskiemu | Cybulski

Majowy świt nad miastem

olej, tektura, 32 x 43 cm;
l.d.: Kochanym Monice i Wackowi / 6/5 919 TCybulski

olej, płótno naklejone na tekturę, 39,5 x 50 cm;
sygn. p.d.: Drogiemu kochanemu Stasiowi / Koledze - przyjacielowi / 8/922 TCybulski

Jesienny pejzaż

olej, sklejka, 38 x 47 cm;
sygn. l. d.: T. Cybulski 921,
p. d. dedykacja autorska z 1922

Martwa natura z owocami i kwiatami

olej, sklejka, 60,5 x 48,5 cm;
u góry z prawej dedykacja autorska (słabo czytelna)

Portret męski - p. S. P.

olej, płótno, 95,5 x 75,5 cm;
sygn. l. d.: Cybulski Tadeusz (słabo czytelne)
na odwrocie nalepka CBWA w Krakowie z opisem obrazu i podpisem autora

Pejzaż z drzewami

olej/tektura, 39 x 49 cm
sygnowany p. d.: `T. Cybulski`, na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie

MARTWA NATURA

Olej, tektura; 48,5 x 59,8 cm
Sygnowany p. d.: T Cybulski

SPACER, 1929

Olej, płótno naklejone na tekturę;
40 x 50 cm
Sygnowany l. d.: Kochanemu Jankowi | wręczam w zobowiązaniu | T. Cybulski | II 930 oraz p. d.: T. Cybulski | VI. 929

PORTRET PANA R. Ż., 1951 r.

Olej, płótno;
90,5 x 65 cm
Sygn. l. d.: T Cybulski | 1951 i p. d.: T Cybulski
Na górnej listwie krosna nalepki papierowe: "CENTRALNE BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH | ODDZIAŁ W KRAKOWIE | Autor Cybulski Tadeusz | Nazwisko i adres właściciela Kraków ul. | Zwierzyniecka 15/8 | Technika wykonania olej |Wymiary: wys. 91 ctm szer. 65 ctm | Nr leg. Z.P.A.P. cena ......zł |
Podpis Tadeusz Cybulski"; "Nr porządkowy | w zgłoszeniu: | 14. | Tytuł dzieła: | portret męski | p. R. Ż." Na odwrociu ramy nalepka papierowa od innego obrazuTadeusza Cybulskiego.

Martwa natura z butelką, 1951

olej, tektura, wym.: 28, 5 x 44 cm
sygn. l.d.: T. Cybulski 1951 r.

Pejzaż z Rabki, 1919

olej, tektura, 39 x 47 cm
sygn. p.d.:T. Cybulski.

Na odwrocie naklejka TPSP w Krakowie numer 1225.
Wystawiany: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków

Portret

olej, płótno na tekturze, wym.: 41,5 x 33,5 cm
sygn. l.d.: T. Cybulski 1944 i p.d.: Panu Stefanowi na pamiątkę T. Cybulski

liczba obiektów: 86