1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Tryptyk - trzy pory roku, 1967 r.

olej/płyta pilśniowa,
74 x 165 cm (wraz z ramą autorską)
każda część sygnowana u dołu

ESTYMACJA 24 000 - 35 000

cena wywoławcza: Wykup abonament

Odpoczynek, 1927 r. (?)

olej/tektura,
31 x 41 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofman 1927 (?)`

ESTYMACJA 10 000 - 16 000

Sportowiec

litografia, papier, 19,4 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WH (monogram wiązany na płycie)

Matka z dzieckiem

litografia, papier, 16,8 x 21 cm;
sygn. p. d.: WH (monogram wiązany)

Gospodarz z Bronowic, ok. 1925

olej, sklejka, 45,5 x 59,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofman
Praca ujęta w katalogach: 1.) Wlastimil Hofman z cyklu "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 47; 2.) Wlastimil Hofman [Katalog wystawy w Regionalnym Centrum Kultury Dział Wystawienniczy - Galeria Sztuki Współczesnej], Kołobrzeg 2010, nr kat. 41

Dzieci z martwym ptaszkiem

olej, sklejka, 49,5 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman
Bibliografia: Wlastimil Hofman, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2010, nr kat. 67 - il.

Autoportret

litografia, papier, 20 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WH (monogram wiązany na płycie);
na odwrocie nadrukowany napis: AUTOPORTRET

Spowiedź, 1905

litografia, papier, 20,2 x 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: WH (monogram wiązany na płycie);
na odwrocie nadrukowany napis: SPOWIEDŹ 1905

Zabawa

olej, sklejka,
33,5 x 24 cm,
sygn. l.d.: Vlastimil Hofman, na odwrocie dedykacja: Heli na imieniny ten szkic „Słowiańskiego viribus unitis” na pamiątkę ciężkich chwil dla Słowiańszczyzny z nami przeżytych Vlastimil Ada Hofmanowie Kraków 22 V 1939

Scena rodzajowa

olej, sklejka,
48,5 x 33 cm,
sygn. p.d.: Vlastimil Hofman

Scena alegoryczna

olej, tektura,
23 x 45,5 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1927

Scena symboliczna

olej, sklejka,
71 x 51 cm,
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1952

Portret Steffena Augustyna, 1941

olej, płyta;
29,5 x 26 cm;

Portret Steffena Augustyna1, 1942

olej, płyta;
46 x 38 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Wlastimil | Hofman | Jerozo| lima | 1942 na odwrocie napis tuszem: 1942 Drogiemu. | Przyjacielowi | Dr Aug. Seffenowi | na pamiątkę | wspólnie przeżytych chwil | w Jerozolimie | Wlastimil Hofman |25/IX

Zamyślenie

olej/tektura,
25 x 35 cm
sygnowany l. g.: `Wlastimil Hofman`
ODWROCIE: przedwojenna papierowa naklejka z galerii S. Schmaus z Krakowa

Za chlebem, 1917

olej, tektura,
48 x 35 cm
sygn. p.d. Wlastimil Hofman/ 1917

SŁOWO BOŻE, 1929

Olej, sklejka; 100 x 70 cm
Sygnowany l.d.: 1929 | Wlastimil | Hofman
Na odwrociu autorski tytuł: "Słowo Boże"

TAKI MÓJ LOS NA GROBOWCACH SIADAĆ, 1958

Olej, płyta pilśniowa; 60 x 72 cm
Sygnowany pośrodku: Wlastimil | Hofman | 1958
Na odwrociu napis autorski: TAKI MÓJ LOS NA GROBOWCACH | SIADAĆ | JUL. SŁOWACKI Tytuł jest cytatem z "Grobu Agamemnona" Julisza Słowackiego.

Kobieta i Amor, 1958

olej, płótno,
54,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/ Hofmann/ 1958

ZIMOWE DRZEWA, 1925

Olej, tektura;
30 x 21 cm
Sygnowany l.d.: Wlastimil 1925 | Hofman

liczba obiektów: 1577