1 zł
2 600 000 zł

KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)

KWITNĄCA DZIKA RÓŻA

Olej na płótnie 45 x 55 cm
Sygnatura wtórna l.d.

cena wywoławcza: Wykup abonament

olej, tektura, wym.: 35,5 x 50,5 cm
niesygn.

Wenecja, Canale Grande, po 1920

olej, tektura,
35 x 99 cm
sygnowany p.d.: SKam
Na odwrocie napis niebieską farbą: K | VENEZIA.
Dwa stemple o treści: [1.] Gwarancja autentyczności | Salon Artystów Malarzy Polskich | Kraków, Urzędnicza 43. [2. wypełniony atramentem] SALON ARTYSTÓW MALARZY POLSKICH | Kraków, ul. Urzędnicza 43. | Liczba 51| Autor Prof. Stanisław Kamocki | Treść "Wenecja" | Cena 380 (Trzysta-osiemdziesiąt).

olej, tektura, 37 x 48 cm;
sygn. l.d.: St. Kamocki
Obrazy pochodzą ze zbiorów Marii Skłodowskiej - Szancenbachowej, matki Jana Szancenbacha. Uzyskana kwota zasili Fundusz Stypendialny im. Prof. Jana Szancenbacha utworzony uchwałą senatu ASP w Krakowie 23.11.2004 r.

Pastwisko

olej, sklejka, 49 x 69 cm;
sygn. l.d.: StKamocki
Na odwrocie napis: K / "PASTWISKO" / (POD JESIEŃ)

Przedwiośnie

olej, sklejka, 40,5 x 50,5 cm;
sygn. na odwrocie: KAMOCKI / ZAKOPANE - HARENDA / "PRZEDWIOŚNIE"

W jesiennym słońcu

olej, płótno, 95 x 115 cm;
sygn. l.d.: ST. Kamocki / 1907

Wiosna na Podhalu

olej/tektura, 50 x 70 cm
sygnowany p. d.: "Kamocki" oraz na odwrocie napis: "PORONIN | "Wiosna na Podhalu" i fragmentarycznie zachowana papierowa naklejka: "…ław Kamocki…"

PEJZAŻ GÓRSKI

Olej, tektura;
49,1 x 67,6 cm
Sygnowany p. d.: St. Kamocki

SAD WIOSNĄ

Olej, tektura;
34,9 x 50 cm
Sygnowany p. d.: St. Kamocki

Kwitnąca czeremcha, 1943

olej, sklejka, 40,7 x 50,6
na rewersie napis: "S. Kamocki / 1943"/ "Kwitnąca czeremcha"/ Przed domem / Zakopane

Pastwisko

sygnowany l.d.
olej, tektura
50x66

Kościół św. Barbary

chromolitografia/papier, 41 x 29,5 cm (w świetle oprawy)

Autoportret na tle Tatr, lata 30.

olej na płótnie,
47 x 66 cm,
sygn. l.d.: St. Kamocki6

Wiosenne zboże, ok. 1908 r.

olej na płótnie,
72 x 72 cm,
sygn. l.d.: St. KamockiWystawy: V Wystawa Doroczna w Warszawie, Zachęta 1908 r.

Pejzaż majowy z kościołem

olej, tektura;
49 x 62 cm;
sygnowany po lewej stronie na dole: St. Kamocki

Chata z wozem

olej/tektura, 60 x 72 cm
sygnowany: l. d.: `Kamocki`

Jaz

olej, sklejka,
51 x 71 cm;
sygn. p.d.: słabo czytelna
Na odwrocie nalepka z odręczną informacją: Stanisław Kamocki / "Jaz" / farb. olej / cena ...... / adres / Zakopane, ul. Kasprusie l. 34

Martwa natura z oknem w tle

akwarela, wym.: 72,5 x 72,5 cm
sygn. p.d.: St. Kamocki

ZAGRODA

Olej, płótno;
59 x 70,5 cm
Sygnowany granatowym olejem l. d.: StKamocki

liczba obiektów: 963