1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Dziewczyna w bikini z lustrem, [1958 r.]

olej/płótno, 61 x 82 cm
niesygnowany
na krośnie napis (ołówkiem): `Dziewczyna w bikini z lustrem, czarny. 1973 (?) oraz czarnym flamastrem data: `1958`
obraz posiada certyfikat autentyczności Fundacji Nowosielskich

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kobieta i miasto, 1970 - 1971 r.

olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI | 1970 [1]`

Dziwne zjawisko w górach, 1966 r.

olej/płótno, 78 x 58 cm
sygnowany i datowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI / 1966`

Porwanie Europy, 1976 r.

olej/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany na odwrocie: `JERZY NOWOSIELSKI`
na odwrocie nalepka: `BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH | KRAKÓW, PLAC SZCZEPAŃSKI 3a | Lp. 707 Okręg (...) Nr leg (...) |Autor: Jerzy Nowosielski Format 70 x 100 | Technika: olej cena: 30000 | Tytuł dzieła i dat. wyk. Pracy: Porwanie | Europy` oraz pieczęć: `WOJEWÓDZKI KONSERWATOR ZABYTKÓW W KRAKOWIE | Przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę` obraz posiada certyfikat autentyczności Fundacji Nowosielskich

Akt, 1999

serigrafia, papier,
100 x 70 cm;
sygn. i dat. p.d.: JERZY NOWOSIELSKI 1999 R, l.d.: 44/60

Akt na tle okna, 1999

serigrafia, papier,
87 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Nowosielski 1999 r.; l.d.: 34/60

Kobieta w bikini

olej, płótno, 70,5 x 35,5 cm;
Na odwrociu napisy: J. Nowosielski 1969

Akt

piórko, tusz, papier
48 x 38 cm;
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski

Kobieta w bikini, 1969

olej, płótno,
70,5 x 35,5 cm;
na odwrocie napisy: J. NOWOSIELSKI 1969
obraz reprodukowany: Jerzy Nowosielski, wstęp
Mieczysław Porębski, Galeria Starmach -
Fundacja Nowosielskich; katalog wystawy
monograficznej
w Państwowej Galerii Sztuki Zacheta, 21 marca -
27 kwietnia 2003r. pozycja w katalogu 450;
reprodukcja barwna s. 366

WIZJA ARCHITEKTURY CERKWI ŁEMKOWSKIEJ, 1981

gwasz na papierze, 20 x 28,5 cm, sygnowany na odwrocie "Jerzy Nowosielski .8.8" (dedykacja z r. 1988); na odwrocie odręczny napis autora "1981 wizja architektury cerkwi łemkowskiej"

Kobieta nad morzem, 1993

sygn.na odwrocie:
JERZY NOWOSIELSKI 1993
oraz pośrodku:
KOBIETA NAD MORZEM/ POTWIERDZAM/ AUTORSTWO/ JERZY NOWOSIELSKI

AKT, 1995

olej, płótno
99 x 80.5 cm
sygnowany na odwrocie: JERZY NOWOSIELSKI 1995

TORTUROWANA, 1955

tusz, gwasz, tektura
33.8 x 23.8 cm
sygnowany p.g. wzdłuż krawędzi: J. NOWOSIELSKI 55

AKT, 1980

tusz pióro, papier
70 x 50 cm
sygn. wzdłuż krawędzi l.g.: JERZY NOWOSIELSKI 1980

WSPOMNIENIE Z EGIPTU, 1991

olej, płótno
50.3 x 98 cm
sygnowany na odwrocie d.: Jerzy Nowosielski 1991

CERKIEW, ok. 1990

olej, płótno
34.8 x 54.7 cm
sygnowany na odwrocie p.d.: J.Nowosielki (brak litery s)

GIMNASTYCZKA, 1955

ołówek, tusz, akwarela, papier
34 x 24 cm

Święty Mikołaj

olej, płyta, 57 x 48 cm; w załączeniu zdjęcie
z autorskim potwierdzeniem autentyczności

Bez tytułu, l. 90-te

olej, płótno, 61 x 46 cm;
sygn. na odwrocie: J. NOWOSIELSKI

Kompozycja czerwona, 1958 r.

olej/płótno,
50 x 70 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `Jerzy Nowosielski Halinie z przyja¼nią Jurek 1958`

liczba obiektów: 1183