1 zł
2 600 000 zł

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Zosi Popiel w Zbydniowie, 1914

olej, tektura, 64 x 87 cm
sygn. i dat. p.d.: JMalczewski / 1914
na odwrociu [ołówkiem]: Portret mój malowany przez / Jacka Malczewskiego w 1914 r w / Zbydniowie / Zofia Sadowska z Popielów
pieczęć: MAGAZYN PRZYBORÓW MALARSKICH / R.ALEK[S]ANDROWICZ / KRAKÓW, ul. BASZTOWA 12

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret syna Rafała, 1923

olej, płótno, 47 x 66 cm,
sygnowany p.d.: J. Malczewski 1923

Lista dodatkowa.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

W ogrodzie

olej na tekturze, 34,5 x 24,5cm
sygn. p.d.: Jacek Malczewski
na odwrocie napis ołówkiem: Portret żony Malczewskiego

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Głowa Chrystusa

akwarela, gwasz na papierze, 44 x 61 cm,
sygn. p.d.: JMalczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET, 1925

akwarela, papier
33.5 x 48.5 cm
sygnowany p.d.: 1925 | Jacek | Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET, ok. 1922

olej, tektura
53.5 x 33 cm
Na odwrocie karta z orzeczeniem dr Kazimierza Buczkowskiego potwierdzającym autorstwo J. Malczewskiego (z dn. 9 stycznia 1952 r. ). Nalepka wystawy w Domu Artystów ZPAP w Krakowie w roku 1927 oraz dwie nalepki wystawy obrazów J. Malczewskiego w Muzeum w Radomiu (1.10.2004 - 31.01.2005).

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postacie

tusz lawowany, papier, 43,5 x 59,5 cm;
sygn. l.d.: Hyacintus Malczewski 1895 / XII.
na odwrocie okrągła pieczęć: ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Pejzaż wiosenny

olej/płótno naklejone na tekturę, 24 x 53,5 cm
sygnowany l. d.: `J. Malczewski`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret Rafała - syna artysty

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 33,5 x 27,5 cm;
sygn. l.g.: J. Malczewski / 1926 / Wrzesień

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Postacie

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Leżący pies - szkic

ołówek, papier złożony podwójnie, 21 x 17 cm;
na odwrocie szkic szyi psa oraz okrągła pieczęć:
ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

WNĘTRZE SALONU, 1917

Olej, tektura; 70 x 101 cm
Sygnowany p.d.: J. Malczewski | 1917
Na odwrocie, pośrodku okrągła pieczątka z herbem Malczewskich Tarnawa i napisem wokół: Ze zbiorów Marji Malczewskiej, poniżej pieczętna cyfra: 17;
po prawej pieczątka krakowskiego sklepu: Wiktor Wanderer | Skład [farb i? ] perfumeryi | Kraków, Szewska 21
Stan zachowania: powierzchnia zabrudzona, tektura w dwóch miejscach przedarta - od dolnej i prawej krawędzi

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Złożenie do grobu

akwarela, ołówek, 17 x 22cm
sygn. p.d.: J. Malczewski
na odwrocie pieczątka okrągła: "Ze zbiorów Marii Malczewskiej"; nalepka drukowana TPSP wypełniona atramentem

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

AUTOPORTRET, 1925

olej, tektura,
52 x 38.5 cm
sygnowany p.g.: J Malczewski | 1925.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1890

olej, deska,
32 x 23.7 cm
sygnowany p.g.: J Malczewski |.90.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Portret syna Rafała w cyklistówce, 1923 r.

olej/płótno, 47 x 68 cm
sygnowany i datowany wzdłuż prawej krawędzi: `J. Malczewski 1923`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci

ołówek/papier, 35 x 26 cm
trudnoczytelny napis p. d.
na odwrocie owalna pieczątka: `ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ`

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Self Portrait

watercolor
size: 18.6 x 14 cm
signed, lower right: J. Malczewski

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

We dworze - Portret Julii, córki artysty

olej, deska, 70,5 x 104 cm;
sygn. l.d. wzdłuż lewej krawędzi: J. Malczewski / 1920
Na odwrocie nalepki: wystawowa z TPSP w Krakowie z 1939 z nr 1702 i tytułem obrazu -We dworze-; depozytowa Akademii Medycznej z nr 768.

MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)

Szkice postaci męskiej

piórko, tusz, papier, 31 x 18 cm (w świetle oprawy);
p. d. oraz na odwrocie: pieczęć okrągła
ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ.

liczba obiektów: 1290