1 zł
2 600 000 zł

BERDYSZAK Jan (1934 Zawory - 2014 Poznań)

MILCZENIE XI - PŁOMIEŃ, 1974

Technika własna, karton; 86 x 48 cm
Sygnowana śr. d.: Milczenie XI - płomień JAN | BER | DYSZ | AK | 1974 autochemigrafia 8/10
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego

*droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja, 1965 r.

gwasz/papier, 39 x 29 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1965'

Kompozycja, 1970 r.

gwasz/papier, 25 x 23,5 cm
sygnowany l.d.: 'JAN | BER | DYSZ | AK' oraz datowany śr.d.: '1970'

Szczątki jako wyspy

akryl na desce
66 x 130 cm

Projekt wyobrażeń XII, 1993 r.

autoofset, papier, 84,5 × 72,5 cm
sygn. i opisany ołówkiem l. d.: JAN/BER/ DYSZ/AK 1993 Projekt wyobrażeń XII 31/34

Bez tytułu, 1995 r.

akryl/płótno naklejone na płytę, 38,5 x 48,5 x 2,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Panu Alojzemu Andrzejowi | ŁUCZAKOWI | Szanownemu i Drogiemu | Przyjacielowi | - z gorącymi i serdecznymi | życzeniami, | - z zawsze żywą pamięcią, | więzi i wdzięcznością | JAN | BER| DYSZ | AK | 12. czerwca | 1995 r.| AKRYL | werniks końcowy | żywiczny'

Księga związanej przezroczystości, 1977-2005

szkło, lina: 27,5 x 42 x 16 cm
sygnowany na odwrocie: "JAN | BER | DYSZ | AK"
Reprodukowany:
- T. Książek, Potencjalizm księgi, "Exit", nr 4 (68)/2006.
- Jan Berdyszak. Prace 1960-2006, oprac. M. Smolińska, W. Makowiecki, M. Pawłowski, Galeria Miejska Arsenał, Poznań 2006, poz. kat. 205, repr. s. 230 i 231.

Kompozycja kół XXVI, 1963/64

olej, płótno; 113 x 188 cm
sygnowany l.d. "JAN | BER | DYSZ | AK|; p.d. |19 | 03.64"; sygnowany na odwrociu p.g. "XXVI | 19 | 64"

BEZ TYTUŁU, 1971 r.

akryl, pastel/karton, 64,5 x 46,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie pismem odręcznym JAN | BER | DYSZ | AK | 1971 | pastel i akryl

OBSZAR KONCENTRUJĄCY, 1977-1978 r.

akryl, płótno, deska, 14 x 64 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrocie: JAN | BER| DYSZ | AK | 1977-1978 | OBSZAR KONCENTRUJĄCY | AKRYL | 14 X 64 cm | 7 MAD | wskazówki montażowe

Apres passe-par-tout fioletem, 2004 r.

Akryl na kartonie, 76 x 57 cm, sygn

Reinstalacja ponad negatywem

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 49 x 70 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1993 | 2006 | 2/3 | REINSTALACJA | PONAD NEGATYWEM'
ed. 2/3

Rzeczywistość kompletna - reinstalacja fotograficzna

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 54,5 x 69,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1993 | 2006 | 1/2 | RZECZYWISTOŚĆ KOMPLETNA | reinstalacja fotograficzna 55,3 x 70 cm'
ed. 1/2

Reinstalation above negative, 1993

gelatin silver print on photographic paper, ed. 2/3, 49 x 70 cm (without frame)
signed, dated and described on the reverse: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1993 | 2006 | 2/3 | REINSTALACJA | PONAD NEGATYWEM'

Reality complete - photography reinstalation, 1993

gelatin silver print on photographic paper, ed. 1/2, 54.5 x 69.5 cm
signed, dated and described on the reverse: 'JAN | BER | DYSZ | AK | 1993 | 2006 | 1/2 | RZECZYWISTOsc KOMPLETNA | reinstalacja fotograficzna 55,3 x 70 cm'

Abstrakcja geometryczna, 1962

olej, gwasz, papier; 40,6 x 21 cm;
sygn. i dat. na odwrocie: JAN / BER / DYSZ / AK / 1962

In silence I

technika własna, papier, 55 × 68 cm
sygn. i dat. śr. d.: JAN/BER/DYSZ/AK/1975
na odwrocie autorski napis: JAN BERDYSZAK/1975/IN SILENCE I oraz obok uwaga autora OPRAWIAĆ/W BIAŁĄ/ RAMĘ

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Signum II, 1969 r.

technika własna, papier, 70 × 59 cm
sygn. pieczątką l. d.: JAN/BER/DYSZ/AK
oraz poniżej dat. ołówkiem: 1969
syg. dat. i opisany na odwrocie: JAN/BERDYSZAK/SIGNUM II/1969

BEZ TYTUŁU, 1975

akryl, karton
44 x 45 cm
sygn. oł. p.g.: N. Y. 1975, śr.d.: JAN | BER | DYSZ | AK na odwr. oł. śr. g.: AKRYL | N.Y. 1975
w p.g. rogu stempel autorski czerwony: JAN | BER | DYSZ | AK [w ramce]

FRAGMENT JAKO CAŁOŚĆ RADYKALNA XXIII, 1982-84

akryl, płótno naklejone na deskę
77,3 x 65,5 cm
u dołu element ruchomy 28,3 x 20 cm
sygn. na odwr. na płótnie naklejonym na deskę: FRAGMENT JAKO | CAŁOŚĆ RADYKALNA XXIII | [pozioma linia] | AKRYL JAN | BER | DYSZ | AK | 1982 | 84; po l. i po p. u góry pionowe strzałki

liczba obiektów: 417