PRZEBINDOWSKI Zdzisław (1902 - 1986)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, płótno;
94 x 68 cm
Sygnowany l.d.: Z. Przebindowski
Na krośnie naklejka - Autor: Zdzisław Przebindowski | Tytuł: "Martwa Natura na tle / okna" | 94 x 68
Na odwrociu: 27.66 | pieczątka MKZ - zezwalająca na wywóz dzieła zagranicę.
olej, płótno,
54 x 82,5 cm;
Na odwrocie napis autorski? 40/ 62
KWIATY W WAZONIE, l. 40/50-te XX w.
olej na płótnie,
68 x 51 cm,
sygnowany l.d. "Z. Przebindowski"
Studiował w krakowskiej ASP w latach 1922-1934 w pracowniach Władysława Jarockiego, Fryderyka Pautscha i Jana Wojnarskiego. Malował pejzaże i martwe natury, często bukiety kwiatów; m.in. w krakowskim Muzeum Narodowym Kwiaty z 1948 i Cynie z 1959 roku.
olej na tekturze,
47,5 x 62,5 cm
sygn. p.d.: z. Przebindowski
olej, płyta,
40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
Na odwrocie nalepka autorska z odręczną adnotacją: Wystawa retrospektywna Kraków 1958 / Zdzisław Przebindowski / Wenecja / olej 40 x 50
olej, tektura,
55 x 41,5 cm;
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
Na odwrocie autorska nalepka z odręczną adnotacją: Zdzisław Przebindowski / "Astry" / olej 56 x 42.
Olej, deska;
wym.: 65 x 50 cm;
sygn. l.d.: Z. Przebindowski.
Olej, tektura;
50 x 68 cm
Sygnowany l. d.: Z. Przebindowski
olej, sklejka?, 48,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
olej, tektura,
35 x 50 cm
sygn. p.d.: Z. Przebindowski 1954
olej, sklejka?,
48,5 x 32,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Z. Przebindowski
Litografia;
wym.: 287 x 232 mm;
sygn. oł. p.d.: Z. Przebindowski, l.d.: litografia r. 1934.
Technika mieszana, płótno;
wym.: 65 x 92 cm
nie sygn.; na odwrocie naklejka z wystawy.
CHRYZANTEMY Z ARABSKĄ PISZCZAŁKĄ
Olej, płótno;
62 x 43 cm
Sygnowany p.d.: Z. Przebindowski
Na odwrocie karteczka z napisem niebieskim długopisem: Zdzisław Przebindowski| Chryzantemy z arabską piszczałką | olej, pł. 62 x 43 cm
olej/płótno,
52 x 70 cm
sygnowany l. d.: "Z Przebindowski"
olej, płótno
98,5 x 73 cm;
sygn. l. d.: Z. Przebindowski
na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie