1 zł
2 600 000 zł

GEPPERT Eugeniusz (1890 Lwów - 1979 Wrocław)

Próba sił

olej, płótno, 59,5 x 79,5
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert

Estymacja: 50000 - 60000 PLN

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wyścigi konne oraz Atak kawalerii (obraz dwustronny), 1949 r.

akwarela, papier,
51 × 74 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Eugeniusz Geppert 1949

Estymacja: 12 000 - 14 000 zł

Pejzaż z akweduktem, 1963

olej, gwasz, karton; 54 x 84,5 cm
sygn. p.d. Eugeniusz Geppert 1963

estymacja: 22000 - 25000 zł

MARTWA NATURA z JABŁKAMI, CYTRYNĄ i NACZYNIAMI, 1957

olej na płótnie, 64 x 88 cm,
sygnowany p.d. "Eugeniusz Geppert /57"

Na hippodromie

akwarela, papier; 31,5 x 42 cm
sygn. p.d. Eugeniusz Geppert

Estymacja: 6000 - 7000 PLN

Martwa natura, 1974 r.

olej/płótno, 71,5 x 99 cm
sygnowany p.d.: `Eugeniusz Geppert 1974`

Estymacja: 10 000 - 18 000 zł

Oddział konny, 1944 r.

akwarela, gwasz/tektura, 52 x 64 cm
sygnowany p.d.: `Eugeniusz Geppert 1944`

Wystawa Zrzeszenia Artystów Plastyków "Zwornik" 1928 - 1939, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, 26.04.-30.06.2013 r.; reprodukowany w katalogu wystawy, str. 16.

Estymacja: 12 000 - 15 000 zł

Panorama Paryża

akwarela, papier, 34 × 52 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: Eugeniusz Geppert

Estymacja: 8 000 - 10 000 zł

Kawaleria, Szarża ułanów

akwarela, papier; 50,5 x 70,5 cm;
sygnowana po prawej stronie u dołu: Eugeniusz Geppert
na marginesie okrągła sucha pieczęć: SCHUTZMARKE | SCHOELLERS HAMMER;

Jockey na koniu

akwarela, papier; 49 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert (ołówkiem)

Oficer na koniu

olej, tektura; 33 x 46,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Eugeniusz Geppert
na odwrocie nalepka: Geppert "Portret na koniu" Mk 50000

Gdańsk, 1959 r.

akwarela, papier, 54 × 82,5 cm
w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Eugeniusz Geppert 1959

Estymacja:7 000 - 10 000 zł

Kompozycja, 1965

olej, płótno; 88 x 115 cm
sygn. p.d. Eugeniusz Geppert 1965
Wystawiany i reprodukowany: Polski Paryż. Ecole de Paris. Kolekcja Wojciecha Fibaka. XII.1999-III.2000, Muzeum Narodowe w Szczecinie

Estymacja: 25 000 - 30 000 zł

Wrocław - barki na Odrze, 1951

akwarela, papier fakturowany; 36,5 x 54 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1951

Kompozycja z przedziałami, 1974

Olej, płótno; 117 x 90 cm
Sygn. p.d. Eugeniusz Geppert 1974

Estymacja: 30.000 - 40.000 zł

Jeźdźcy, 1963

olej, płótno;
97 x 126 cm;
sygn. p. d.: Eupeniusz Geppert 1963

Mosty Paryża, 1963

tempera, papier;
53 x 84,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Eugeniusz Geppert 1963
Na odwrocie: naklejka wywozowa DESY z opisem pracy w języku angielskim: Eugeniusz Geppert/ ``The bridges of Paris"/ 70 x 100 cm/temp/LONDON.

Jeźdźcy, 1963 r.

olej/płótno, 97 x 126 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Eupeniusz Geppert 1963`

Estymacja: 42 000 - 45 000 zł

Jockey na koniu

liczba obiektów: 258