PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
Fragment Katedry z Kaplicą Zygmuntowską, po 1926
Litografia barwna; wym. pl.: 420 x 340 mm; grafika z teki Kraków 1926;
cena wywoławcza: Wykup abonament
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
MARTWA NATURA Z OWOCAMI NA TLE HUCULSKIEGO KILIMU
olej na tekturze,
34 x 48,5 cm,
sygnowany p.d. "Ign. Pieńkowski"
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
olej, płótno
50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Ign Pieńkowski
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
MARTWA NATURA Z BZEM, OK. 1933 R.
olej/płótno
82 x 66 cm
sygnowany p. d.: "Ign. Pieńkowski"
Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, 1933 r.
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
PANNA MŁODA (STRÓJ ZNAD NARWI), 1926
olej na płótnie
115 x 150 cm
sygnowany p.d. "IgnPieńkowski"
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
olej, płótno
44 x 63,5 cm;
sygn. l. d.: Ign. Pieńkowski
Na odwrocie naklejka z wystawy artysty ("MARZ 1933"), z tytułem.
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
autolitografia, wym.: 39 x 30 cm,
sygn. p.d.: IP. Z teki: Kraków, wyd. przed 1939 r.
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
KWIATY W GLINIANYM WAZONIE, 1932
olej na płótnie, 56 x 46 cm, sygnowany u dołu:
"Ign. Pieńkowski 32"
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
olej, płótno, 66,5 x 95,5 cm
sygn. p. d.: Ign Pieńkowski
Na odwrocie dwie nalepki wystawowe z T.P.S.P w Krakowie: Wystawa "Krajobraz i życie wsi polskiej" grudzień 1953 - styczeń 1954 z tytułem "Jelenie w Ojcowie" oraz z tytułem "Pejzaż z Ojcowa"
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
obraz dwustronny, na odwrocie "Pejzaż z jeziorem"
olej, tektura, 40 x 47 cm
sygn. p.d.: Ig. Pieńkowski
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
Olej, płótno naklejone na tekturę; 27,5 x 37,5 cm
Sygnowany p. d.: I. Pieńkowski
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
olej/płótno, 74 x 93 cm
sygnowany p. d.: `Ign. Pieńkowski`
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
olej/płótno, 110 x 81 cm
sygnowany i datowany l. g.: `I. Pieńkowski`
na odwrocie fragmentarycznie zachowana naklejka: `Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | 1907 | (...) | Tytuł Zjawisko Rodzaj ol.`
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)
PRYMULKI, przed kwietniem 1923
olej, tektura,
70 x 49 cm
sygnowany l.g.: IPieńkowski
Na odwrocie napis czerwoną kredką: N. 197.
Ponadto dwie nalepki wystawowe:
- 1. z wystawy w warszawskim Towarzystwie Zachęty; z nazwiskiem artysty, tytułem Prymule, określeniem techniki (olej) i datą przyjęcia obrazu na wystawę 29. IV 1923;
- 2. z wystawy w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Poznaniu; z nazwiskiem artysty, tytułem obrazu Kwiaty II. Primule i określeniem techniki (olej).
PIEŃKOWSKI Ignacy (1877-1948)