1 zł
2 600 000 zł

BRZOZOWSKI Tadeusz (1918-1987)

Kamerdyner, 1982

tusz, akwarela, papier;
21,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: T. B. 82 napis: l. g.: "Kamerdyner"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Homo ludens a la cutlet old polish, 1986 r.

technika mieszana/papier, 50 x 40 cm
sygnowany i datowany p.d.: `T.B. 86` oraz tytuł autorski l.g.
na odwrociu autorska dedykacja

Komandor, ok. 1960

olej, płyta;
74 x 35 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie; autorska dedykacja: KOCHANYM BARDZO E.I S. JAGUER`OM - T. oraz nalepka Konserwatora Zabytków
Województwa Krakowskiego z 1960 roku z opisem obrazu

Ilustrissimo Magistro (1967)

sygn. dat. p.d.
tusz, herbata, papier
60x47 cm

Portret kobiety (ok.1946-52)

niesygnowany
(nr kat.TBARWNY MNW/97 643)
tusz, papier
35x25 cm

Kamerdyner, 1982

tusz, akwarela, papier;

Obrzęd (1963)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
48.5x28 cm

Projekt kostiumu do Dziadów Adama Mickiewicz, 1963

piórko, tusz, gwasz (ultramaryna), papier;
28,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
odręczne notatki artysty dotyczące kolorystyki oraz inne (p. g.: Ptaki)
na odwrocie napis - informacja dotycząca inscenizacji "Dziadów" A. Mickiewicza w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie 1963 roku oraz pieczątka:
PREZYDIUM WOJEóDZKIEJ RADY NARODOEJ W KRAKOWIE / WYDZIAŁ KULTURY z odręcznie napisanym nr. inwent. i podpisem.
Literatura: Grupa Krakowska. Dokumenty i materiały, cz. I, [Nakład Stowarzyszenia Grupa Krakowska], Kraków 1991, lustr. nr 20, opis na s. 81; cz. II, lustr. 14, opis s. 87.

Szatan, 1963

tusz, akwarela, papier;
48 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. p. d.: T.B. 63; napis autorski p. g.: "Szatan"

Komandor, ok. 1960

olej, płyta; 74 x 35 cm;

z cyklu Twarze, 1986/87

olej, deska, wym. 22x20 cm,
na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez Wawrzyńca Brzozowskiego

Komandor, ok. 1960

olej, płyta;
74 x 35 cm;
sygn. dat. i opisany na odwrocie; autorska dedykacja: KOCHANYM BARDZO E.I S. JAGUER`OM - T. oraz nalepka Konserwatora Zabytków Województwa Krakowskiego z 1960 roku z opisem obrazu.

Ziewa królewiątko a może zipie, 1983 r.

akwarela, tusz/papier, 30 x 24 cm
sygnowany i datowany p.d.: `T.B.83.` opisany u góry: `"Ziewa królewiątko" "a" "może zipie"`
opisany na odwrociu: `Tadeusz Brzozowski | "ziewa KRÓLEWIĄTKO" | "a" | "może zipie" | 1983 | 30 x 24 cm`

Estymacja: 12 000 - 18 000 zł

Wiolonczelista, lat 40. XX w.

olej/deska, 28,5 x 18 cm
sygnowany p.d.: `T.BRZOZOWSKI`

Estymacja: 16 000 - 25 000 zł

Makotka, 1965 r.

olej/płyta, 50 x 40 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `T.BRZOZOWSKI | "MAKOTKA" | 1965`

Estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Pazukan, 1965 r.

tusz/papier, 57 x 38 cm (arkusz, w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `"Pazukan" T.B. 65`

Estymacja: 16 000 - 19 000 zł

Menuet (1963)

sygn. dat. p.d.
tusz, akwarela, papier
48.5x28.5 cm

Fatliki, 1965 r.

olej/płyta, 48 x 37 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `T.BRZOZOWSK | "FATLIKI" | 1965 | 37 x 48`

Estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Senator, 1963 r.

tusz, akwarela, papier,
48 × 26,5 cm w świetle passe partout
sygn. i dat. p. d.: T.B. 63.
w p. g.: "Senator"

Estymacja: 8 500 - 9 000 zł

Obrzęd, 1963 r.

tusz, akwarela, papier,
sygn. i dat. p. d.: T.B. 63.
w p. g.: Obrzęd

Estymacja: 8 500 - 9 000 zł

liczba obiektów: 263