1 zł
2 600 000 zł

MARKOWSKI Eugeniusz (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

Putto, 1979 r.

olej, płótno, 81 × 60 cm
sygn. l. g.: E. Markowski i dat. p. g.: Warszawa 1979
na odwrocie na krośnie napis autorski: 1979 80 × 65 "PUTTO - N [V ?]2" ol oraz napis na płótnie w odbiciu lustrzanym: MARKOWSKI/... (częściowo nieczytelny)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Postaci

akwarela, gwasz, papier, 28 × 21 cm w świetle passe-partout
sygnowany p. d.: E. Markowski

tusz/papier, 28 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany p.d.: 'Warszawa | EM'

tusz/papier, 18 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'E. Markowski'

Moralitet - Gr - V, 1989 r.

olej/płótno, 136 x 110 cm
sygnowany p.d.: `E. Markowski`
opisany na odwrociu, na blejtramie od l.: `"MORALITET - GR - V" OL. 1989 137 x 110 Eug. MARKOWSKI 135-110`, oraz cyfra `6`.

- Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa, 18.11.2001
- kolekcja prywatna, Poznań

porównaj - Ars erotica, katalog wystawy, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 1994, s. 112 (analogiczną kompozycję i symbolikę reprezentuje reprodukowany obraz pt. "Moralitet - Kol." z 1991, olej, płótno, 120 x 100)

KOŃ, ok. 1980

olej, płótno, 100 x 74 cm
sygn. p.d.: E. Markowski
na odwrocie na płótnie sygn.: E. Markowski
na blejtramie napis: "KOŃ" 100 x 75 155.

DYSKUSJA, 1991

gwasz, karton, 49 x 39 cm (w świetle ramy)
W górnej i prawej części kompozycji napisy z datami 1990-1991.

Putto, 1979

olej, płótno; 81 x 60 cm;
sygn. l. g.: E. Markowski, dat. p. g.: Warszawa 1979
Na odwrocie na krośnie napis autorski: 1979 80 x 65 "PUTTO - N [V ?]2" ol oraz napis na płótnie w odbiciu lustrzanym: MARKOWSKI/ ... (częściowo nieczytelny)

2 + Lampa -1, 1989

olej, płótno; 130,5 x 90 cm;
sygn. l. d.: E. Markowski
na odwrocie napisy autorskie: 1989/ 2 + Lampa -1/ 90 x 130 (...)

Putto (1979)

sygn. l.g.dat. p.g
olej, płótno
81x60

Postaci

akwarela/papier, 28 x 21 cm (w świetle passe-partout)

Ludzie i zwierzęta, 1975 r.

tusz/papier, 19,5 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: `E. Markowski` oraz datowany p.d.: `11.2.1975.`

gwasz, papier; 40 x 28 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: E. Markowski (długopisem)

Pan - R.V.B.L, 1993

olej, płótno; 100 x 81 cm;
sygn. u dołu po środku: E. Markowski
na odwrocie fragment nalepki wystawowej z CENTALNEGO BIURA WYSTAW ARTYSTYCZNYCH (?) oraz napis czarnym markerem: Pan - R.V.BL
Praca eksponowana i reprodukowana:
Wystawa: Eugeniusz Markowski malarstwo, 02.09.-30.09. 1987, Stara Kordegarda, Warszawa
Wystawa: S. Wieczorek, A. Kalina (kuratorzy), Z. Taranienko (tekst), Eugeniusz Markowski, Galeria DAP OW ZPAP, Warszawa 2005, il. 72
Por.: M. Rosiak, Eugeniusz Markowski, Galeriar, Poznań 1999, il. nlb. (1-kol, 1993, olej, płótno, 91 x 67 cm)

Gente, 1995 r.

olej/płótno, 100 x 70 cm
sygnowany l.d.: `S.MARKOWSKI`
na odwrociu opisany: `"GENTE" 1995`

- Eugeniusz Markowski, katalog wystawy, Galleria R, Mariusz Rosiak, Poznań 1999, ilustracja na stronie nienumerowanej

Adam i Ewa

olej/płótno, 100 x 79 cm
sygnowany l.d.: `E. Markowski`

Dwie postacie leżące

olej/płótno, 30,5 x 60,5 cm

węgiel na papierze, 28 x 21 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Wigilia u Jana i Heleny, koniec lat 60. XX w.

olej/płótno, 81 x 130 cm
sygnowany l.g.: `E. Markowski`

Jeździec na koniu

akwarela, gwasz/papier, 40 x 40 cm
sygnowany l.d.: `E.Markowski`

liczba obiektów: 204