1 zł
2 600 000 zł

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

W pracowni, 1957 r.

olej/płótno, 74 x 60 cm
sygn. p. d.: JW. 57
na odwrocie napisy autorskie. Naklejka CBWA w Łodzi. Na blejtramie naklejka z numerem inwentaryzacyjnym.

cena wywoławcza: Wykup abonament

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Molo, 1962

olej, płótno, 76,5 x 66,5 cm;
sygn. p.d. monogramem autorskim;
na odwrocie nalepka CBWA Łódź oraz napis SOPOT na blejtramie

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Portret matki, 1958

olej, płótno, 95 x 73 cm;
sygn. l.d.: monogram wiązany JK;
na odwrocie nalepka wystawowa CBWA w Łodzi oraz nalepki z nazwiskiem autora, tytułem, techniką i wymiarami
Wystawiany: Warszawa 1958, Słupsk 1958, Warszawa 1962, Szczecin 1963, Łódź, Warszawa 1971 (repr. w kat.), Poznań 1972, Olsztyn 1977, Bydgoszcz 1981, Łódź 1987/88 (repr. w kat.), Łódź 2006 (repr. w kat.).

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Stary Zgierz

litografia/papier, 16 x 20

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Akt

litografia barwna, papier,
30,5 x 27 cm (odbitka kamienia);
sygn. p.d.: Jerzy Krawczyk (ołówkiem);
w l.d.: Akt (ołówkiem)

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

W miasteczku, 1953 r.

olej/tektura, 52 x 40 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Jerzy Krawczyk 1953 r.`

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Portret Kingi, 1959

olej, płótno, 135,5 x 84 cm;
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Krawczyk 1959 r.;
na odwrocie nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Łodzi z 1959 r.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Hiszpania II, 1964

olej, płótno, 129,5 x 57,5 cm;
na odwrocie nalepki wystawowe: CBWA Oddział Łódź, Muzeum Sztuki w Łodzi, ZPAP Łódź, DESA Łódź oraz napis na blejtramie WYSTAWA W KRAKOWIE

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Wielkie piece, 1949

olej, płótno 81 x 73,5 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Krawczyk,
na odwrocie naklejki TPSP w Krakowie oraz stemple i naklejki MKiSz

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Kompozycja, 1957

olej, płótno, 58 x 50 cm; sygn. p. d.: JK, na odwrocie
nalepka wystawowa CBWA Łódź z 1957 r.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Ulica Piotrkowska

olej; wym. 53 x 65,5 cm;
Na odwrocie nalepka: GODŁO "2" / TYTUŁ: PIOTRKOWSKA

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Wielkie piece 1949

olej, płótno
81 x 73,5 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Krawczyk, na odwrocie
naklejki TPSP w Krakowie oraz stemple i naklejki MKiSz

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Ulica Rokieńska

olej, płótno, 42 x 50 cm,
sygn. l.d.: monogramem J.K.;
na odwrocie naklejka wystawowa Ministerstwa Kultury i Sztuki

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Kompozycja 1957

olej, płótno, 58 x 50 cm;
sygn. p. d.: JK, na odwrocie nalepka wystawowa CBWA Łódź z 1957 r.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

PANNY Z AVIGNON, Lata 60-te XX w.

Olej na płótnie 87 x 64 cm
Nie sygnowany
Na odwrocie nalepka depozytowa Muzeum Sztuki w Łodzi

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Ulica Rokicińska

olej, płótno, 42 x 49,5..cm;
sygn. l.d.: JK (monogram wiązany)
na odwrocie nalepka Ministerstwa Kultury
i Sztuki, Departament Plastyki,
Wydział Twórczości z datą 24 III 58.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

HAPPENING W PLENERZE, 1966 r.

Olej na płótnie 46 x 73 cm
Sygnowany na krosnach - "Jerzy Krawczyk"
Wystawiany - Jerzy Krawczyk 1921-1969, Malarstwo, CBWA, BWA Łódź 1971,poz. kat. 276.
- Jerzy Krawczyk, Malarstwo, BWA Poznań 1972, poz. kat. 86.
- Jerzy Krawczyk 1921-1969, Malarstwo, rysunek, grafika, Muzeum HistoriiMiasta Łodzi XII.1987 - II.1988, poz. kat. 58.

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Zaprzęgi przed sklepem

niesygnowany
olej, tektura
20x25

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

Barki (1947)

sygn. dat. p.d.
tempera, tektura
15x19

KRAWCZYK Jerzy (1921-1969)

ul. Rokicińska

olej, płóno, 42 x 49,6 cm,
sygn. l.d.: monogram wiązany, naklejka Min. Kultury i Sztuki z wystawy ind. Artysty Łódź 24.03. 58

liczba obiektów: 111