1 zł
2 600 000 zł

BRANDT Józef (Szczebrzeszyn, 1841-1915, Radom)

Utarczka, ok. 1902

olej, płótno, 119,5 x 200,5 cm;
sygn. l.d.: Jozef Brandt / z Warszawy / Monachium
na odwrociu nalepki:
1. 4479 / Rew. (rewindykacyjna)
2. Muzeum Narodowe / w Warszawie / nr inw.: 189055 (inwentarzowa)
3. 9426 / 2 / 75 (spisowa)
pochodzenie: Zbiory Andrzeja Rotwanda, zakupiony na V Salonie w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych (1908/9) - patrz: J. Wiercińska, Katalog prac wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pieknych w Warszawie w latach 1860 - 1914, Wrocław 1969, s. 33.
od września 1988 r. w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (eksponowany w pałacyku Józefa Brandta) Reprodukowany w:
"Tygodnik Ilustrowany" t. 1, 1902, s. 105

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zaprzęg, po 1900

olej, płótno, 45 x 70 cm
sygn. p. d.: Józef Brandt / z Warszawy / Monachium

Norman, 1888 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 23 x 25 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `J B | Konary | 1888`
ODWROCIE: papierowa naklejka wypisana maszynowo: `ZAŚWIADCZENIE | NINIEJSZYM STWIERDZAM IŻ OBRAZ OLEJNY WIELKOŚCI (26X23) | JEST ORYGINAŁEM NAMALOWANYM PRZEZ JÓZEFA BRANDA W KONARACH | MAJĘTNOŚCI P. HELBICHA KUZYNA JÓZEFA BRANDTA W 1888 ROKU | STWIERDZAMY PODPISAMI | P. TYSZKIEWICZOWA CÓRKAJ. BRANDTA | P. PRUSAK PASIERB BRANDTA` (podpisy) oraz pieczątka własnościowa: `WŁASNOŚĆ PRYWATNA | Z. SUSZCZYKIEWICZA`

Estymacja: 20 000 - 30 000 zł

Kozak u przewozu

Olej, płótno;
26 x 37,5 cm
Sygn. p.d. Józef Brandt/ z Warszawy

Rozpędzony zaprzęg, po 1900

Olej, płótno;
48,5 x 70,5 cm
Sygn. l.d: Józef Brandt/ z Warszawy

Zaprzęg, po 1900

olej, płótno, 45 x 70 cm

W służbie bożej

[Po kweście. Od dworu do dworu] 1895-1898
olej, płótno, 60 x 100 cm;
sygn. p. d.: Józef Brandt/ z Warszawy/ - Monachium

Studia aktów, 1863

Stojąca kobieta ukazana z prawego profilu
ołówek, papier, 40,5 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.B./ Monachjum dn 27/3 63 oraz z lewej faksymile podpisu artysty: Józef Brandt/ z Warszawy

Odpoczynek

olej/płótno,
37 x 73 cm
sygnowany p. d.: `Józef Brandt | z Warszawy | Monachium`

ESTYMACJA 300 000 - 450 000

W służbie bożej

(Po kweście. Od dworu do dworu) 1895-1898;
olej, płótno,
60 x 100 cm;
Na odwrocie stemple: 1./ - WIMMERS/ GALLERY OF FINE ARTS/ MUNICH; 2./ - W. COLLER & CO/ NACH FOLGER/ IN WIEN/ Martahrlferstrasse 45/ Silberne Medaille.

Zwiad, 1897

ołówek podmalowany akwarelą i tuszem, papier,
18,2 x 13,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Józef Brandt (sygnatura późniejsza)/ 7/IX 97 (ołówkiem)

ORSZAK KOZACKI, 1864 R.

14 x 21 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany i datowany p. d.: `J. Brandt | 1864`

Hetman Stefan Czarniecki na koniu

olej, tektura,
55,5 x 45 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JB
.

OD DWORU DO DWORU, 1895-98

olej, płótno,
60 x 100
sygnowany p.d.: Józef Brandt | z Warszawy | - Monachium
Na odwrocie płótna stemple: 1./ - WIMMERS | GALLERY OF FINE ARTS | MUNICH; 2./ - W. COLLER & CO | NACH FOLGER | IN WIEN | Martahrlferstrasse 45 | Silberne Medaille

POCHÓD Z ŁUPAMI , lata 80

olej, płótno,
69.6 x 110.5
sygnowany l.d.: Józef Brandt | z Warszawy | Monachium

Spacer konno

Portret konny Zbigniewa (Leona Dominika) Horodyńskiego, ok. 1890
olej, płótno, 72 x 62 cm;
sygn. p. d.: Józef Brandt/ z Warszawy/ Orońsko
Wystawiany: Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Warszawa 1926 - własność dr. Witolda Horodyńskiego, generała Wojska Polskiego.

Spacer konno - Portret konny

Zbigniewa (Leona Dominika) Horodyńskiego, ok. 1890;
olej, płótno,
72 x 62 cm;

PRZEWODNIK, przed lub 1910

olej, płótno
79 x 125 cm
Sygnowany p.d.: Józef Brandt | Z Warszawy | Monachium

DOJEŻDŻACZ OCZEKUJźCY PANÓW, ok. 1880

olej, płótno,
50.8 x 63.5 cm
Sygnowany l.d.: Józef Brandt | z Warszawy | Orońsk

ZALOTY. KOZAK I DZIEWCZYNA, ok. 1870

olej, płótno,
21.7 x 41 cm
Sygnowany p.d.: Józef Brandt | z | Warszawy

liczba obiektów: 185