PIRANESI Giovanni Battista (Giambattista) (1720-1778)
"VEDUTA DELLA CASCATA DI TIVOLI", 1766
akwaforta, 48 x 71,5 cm, sygnowana na płycie: "Eques Piranesius del Sculp.", t. III tabl. VI
cena wywoławcza: Wykup abonament
"MOST (PONS AELIUS) I ZAMEK ŚW. ANIOŁA" w Rzymie
akwaforta, 22 x 40,5 cm, sygnowana na płycie: "Piranesi F.(ecit)"; u góry oznaczenie: "Tab. XLIIII" (z "Ruin Rzymu"); na odwrocie pieczęć kolekcjonerska Stanisława Dawskiego
PŁASKORZEŹBA Z RZYMSKIEGO KOŚCIOŁA ŚW. APOSTOŁÓW
miedzioryt i akwaforta, 47 x 70 cm w świetle passe-partout
karta tytułowa t. II dedykowana gen. Szuwałowowi i ks. Golicynowi.
sygnowany: "Cavalier. Piranesi del. et inc.", "G. B. Piranesi" oraz "Gio Batta Piranesi Architette"
Veduta della Cascata di Tivoli, 1766
akwaforta, 40 x 60 cm, sygnowana na płycie: "Piranesi Archit. del. et inc.", t. III tabl. VI
Łuk z dekoracją muszlową, XVIII w.
akwaforta, 40 x 54,5 cm, sygnowana na płycie: "Piranesi F", tabl. XI
z cyklu "Więzienia"
diMostrazioni dell`Emissario del`lago Albano, XVIII w.
akwaforta, 40,5 x 62,5 cm, sygnowana na płycie "Piranesi F", tabl. VII
akwaforta, 34 x 24 cm, sygnowana na płycie p.d.: "Piranesi F.", p.g.: "Tav. XXV"
Dimostrazioni dell`Emisario del Lago Albano
akwaforta, 42 x 89 cm, sygnowana p.d.: "Piranesi F."