PINKAS Ignacy (1888 Jasło - 1935 Kraków)
litografia, wym.: 45 x 20 cm,
sygn. l.d.: Ignacy Pinkas
cena wywoławcza: Wykup abonament
litografia, wym.: 37 x 32 cm,
sygn. l.d.: Ignacy Pinkas
Fragment z placu Mariackiego w Krakowie
olej, tektura, 59,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d. Ignacy Pinkas;
Na odwrocie autorski napis: Ignacy Pinkas Kraków / fragment z placu Marjackiego
KOŚCIÓŁ W GRODZISKU KOŁO OJCOWA
Olej, tektura; 48,5 x 59,2
Sygnowany l. d.: Ignacy Pinkas
Na odwrocie napis odręczny malarza: Kościół w Grodzisku koło Ojcowa | Ignacy Pinkas
awers: "Portret kobiety" rewers: "Podróżnik"
olej, płótno, 104 x 93 cm;
sygn. l.g.: I. Pinkas (na rewersie)
DWIE SIOSTRY (SIOSTRY), ok. 1920
olej na tekturze, 96 x 66,5 cm,
sygnowany l.g. "I.Pinkas",
na odwrocie (na tekturze) napisy odręczne: "Ignacy Pinkas / "Siostry" / włas. prywatna / Juliusza Kuryłowicza / Kraków - ul. Wygoda 11 / Od d. 6/XII 1922 jest własnością / inż. A. Dreberta Warszawa / Jerozolimska 51. / Nabyty w "Domu Sztuki" / w Warszawie / Od 14/I 1922 własność Jadwigi Fude[?] [dalej nieczytelne] Łódź" i nalepka TPSP w Krakowie (z podanym autorem, tytułem "Dwie siostry" i nr 0653)
Widok z radnickich schodów w Pradze
olej, tektura, 49 x 18 cm;
sygn. na odwrocie: Ignacy Pinkas oraz fragment nalepki wystawowej z nazwiskiem autora, tytułem i datą nadesłania obrazu: 25/III 1926
olej na tekturze,
96 x 66,5 cm,
sygnowany l.g. "I.Pinkas", na odwrocie (na tekturze) napisy odręczne: "Ignacy Pinkas / "Siostry" / wlas. prywatna / Juliusza Kurylowicza / Kraków - ul Wygoda 11 / Od d. 6/XII 1922 jest własnością / inż. A. Dreberta Warszawa / Jerozolimska 51. / Nabyty w "Domu Sztuki" / w Warszawie / Od 14/I 1922 własność Jadwigi Fude[?] [dalej nieczytelne] Łódź" i nalepka TPSP w Krakowie (z podanym autorem, tytułem "Dwie siostry" i nr 0653)
Wymieniany w Słowniku Artystów Polskich, t. VII, s. 193.
Wystawiany na 52. aukcji Domu Aukcyjnego UNICUM, 18 IX 1994 r. (nr kat. 17, reprod.).
Olej, tektura, 27 x 22 cm;
Sygn. l.d.- JW.J. Boruckiemu / I. Pinkas
WIDOK NA KOŚCIÓŁ MARIACKI W KRAKOWIE
olej na tekturze, 68,5 x 59 cm,
sygnowany p.g. "Ignacy Pinkas"
olej na płycie pilśniowej, 24,7 x 36,3 cm,
sygnowany p.d. "I. Pinkas", na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z 1920 r.
olej, tektura, 26 x 21 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: I Pinkas
na odwrocie: nalepka TPSP w Krakowie z nazwiskiem autora, tytułem i nr 0671 oraz napisy autorskie, m.in. tytuł i numer obrazu XV
Olej, tektura; 26 x 21 cm (w świetle passe-partout)
Sygn. l.d.: I. Pinkas
Na odwrocie nalepka: "TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | Nr 0671 | Autor Ignacy Pinkas |
Dzieło p.t. Pejzaż XV | Rodzaj ol. cena ...";
napis odręczny: "pejzaż olejny | N. XV | autor Ignacy Pinkas |
cena 700" (cena napisana innym kolorem kredki);
pieczątka owalna: "R. Aleksandrowicz | - 80 |
KRAKÓW, BASZTOWA 12"
PEJZAŻ z LASEM w ODDALI, przed 1923
olej na tekturze, 22 x 27 cm,
sygnowany l. d. "I. Pinkas", na odwrocie dedykacja "Zdziśkowi Seidlowi kochający I. Pinkas, Kraków w marcu 1922"
olej, tektura, wym.: 26,5 x 21,5 cm
sygn. p.d.: I Pinkas Praha 1925
Olej, papier naklejony na tekturę; 26,9 x 22 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Ignacy Pinkas
Na odwrocie malowane farbami olejnymi
wieże kościoła Mariackiego w Krakowie
olej na tekturze, 95 x 68 cm
sygnowany p.g.: "I. Pinkas"
olej, dykta, 80 x 65 cm
na odwrocie dykty czarnym olejem dedykacja: J W Pani Nizińskiej | I Pinkas 1923