1 zł
2 600 000 zł

BARTŁOMIEJCZYK Edmund Ludwik (1885- 1950)

Burza

drzeworyt, papier,
22,7 x 26,3 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Edmund Bartłomiejczyk. (ołówkiem pod kompozycją) oraz l. g.: gmerk artysty (w obrębie kompozycji, na klocku)

cena wywoławcza: Wykup abonament

SCENA PRZED KOŚCIOŁEM

Drzeworyt;
33,5 x 27 cm w świetle passe-partout
Sygnowany ołówkiem śr.d.: Edmund Bartłomiejczyk

SCENA HUCULSKA

drzeworyt/papier,
15 x 10 cm
sygnowany ołówkiem u dołu: `E. Bartłomiejczyk`

WIDOK Z KAZIMIERZA NAD WISŁĄ, 1948 R.

akwarela/papier,
29 x 40 cm
sygnowany i datowany l. d.: `E. Bartłomiejczyk I 1948`

Burza

drzeworyt, papier,
sygn. p. d.: Edmund Bartłomiejczyk. (ołówkiem pod kompozycją)
oraz l. g.: gmerk artysty (w obrębie kompozycji, na klocku)

Kolęda, lata 30.

Drzeworyt;
wym.: 115 x 145 mm;
sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk. (il. s. 36)

Z gaikiem, 1938

Drzeworyt;
wym.: 240 x 300 mm;
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk, p.d. oł.: 1938; płyta l.d.: monogram wiązany EB; grafika z Zbiór drzeworytów, Warszawa 1939.
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 71.

Hucuł z Jaworowa, 1935

Drzeworyt barwny;
wym.: 233 x 246 mm;
sygn. pł. p.g.: monogram wiązany.
Lit.: I. Jakimowicz, "Pięć wieków grafiki?", Warszawa 1997, il. s. 167. (il. s. 14)

Burza, 1933

Drzeworyt;
wym.: 197 x 216 mm;
sygn. oł. pod kompozycją: Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1933; sygn. pł. p.g. monogram wiązany.
Lit.: "Edmund Bartłomiejczyk", W-wa 1956, s. 32, poz. 24.

Hucuł z koniem na przesiece, 1932

Drzeworyt barwny;
wym.: 245 x 190 mm;
sygn. oł. śr. d.: Edmund Bartłomiejczyk 1932, płyta p.d.: monogram wiązany: EB.

Deszcz, 1922

Drzeworyt na tincie;
wym.: 175 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: E. Bartłomiejczyk, l.d.: Deszcz 1922. Grafika w ppartou, podklejone marginesy.

Posiłek w wiejskiej izbie, 1939

Drzeworyt;
wym.: 224 x 300 mm;
sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk, płyta p.d.: monogram wiązany EB; grafika z: "Zbiór drzeworytów", Warszawa 1939.

Oracz, 1938

Drzeworyt;
wym.: 225 x 295 mm;
sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk, p.d. oł.: 38, płyta l.g. monogram wiązany: EB; grafika z: "Zbiór drzeworytów", Warszawa 1939; odbitka numerowana 120/150.

Kosiarz, 1939

Drzeworyt;
wym.: 230 x 300 mm;
sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk, płyta l.d. monogram wiązany: EB; grafika z: "Zbiór drzeworytów", Warszawa 1939.

Dziady przy bramie cmentarnej, 1939

Drzeworyt;
wym.: 235 x 300 mm;
sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk, p.d. oł.: 39; płyta p.d. monogram wiązany: EB; grafika z: "Zbiór drzeworytów", Warszawa 1939; odbitka numerowana 142/150.

Stary góral, 1935

Drzeworyt;
wym.: 145 x 120 mm;
sygn. i dat. oł. śr.d.: E.Bartłomiejczyk 1935 oraz pł. p.g. monogram wiązany: EB.

Kolęda, lata 30.

Drzeworyt;
wym.: 115 x 145 mm;
sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk.

Martwa natura z owocami, 1930

Drzeworyt barwny;
wym.: 240 x 185 mm;
sygn. i dat. oł. śr.d.: Edmund Bartłomiejczyk 1930 r.

Jasełka, 1939

Drzeworyt;
wym.: 234 x 300 mm;
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk; p.d. oł.: 1939, płyta p.g.: monogram wiązany EB; grafika z: Zbiór drzeworytów, Warszawa 1939.

Domowy wypiek chleba, 1939

Drzeworyt;
wym.: 225 x 300 mm;
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk, płyta l.d.: monogram wiązany EB; grafika z: Zbiór drzeworytów, Warszawa 1939.

liczba obiektów: 131