1 zł
2 600 000 zł

ŁAPIŃSKI Tadeusz (1928 Rawa Mazowiecka - 2016 Floryda)

Orkiestra Cyrkowa, 1955/56

litografia, papier
31 x 43 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: l. d.: litografia (ołówkiem) śr. d.: Orkiestra Cyrkowa (ołówkiem);
sygn. i dat. p. d.: T. Łapiński 55/56 (ołówkiem)

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kompozycja, 1959

olej, płótno,
69,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59

WARSZAWSKIE FRAGMENTY, 1955

olej, płótno,
66 x 82 cm
sygnowany p.d.: T ŁAPIŃSKI
Na odwrocie na płótnie napis autorski: T.ŁAPIŃSKI oraz kwit na 196

Flowerling Eye, 1972

litografia barwna/papier, 106,5 x 67 cm (arkusz),
100 x 60 (odbitka)
sygn. i dat. p.d.: `T. Łapiński 72`
opisana l.d.: `Color lithography 18/20 / Flowerling Eye`

Figura osiowa

olej, płótno,
92 x 46 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI

BEZ TYTUŁU, 1956

olej, płótno
66.5 x 78 cm
sygnowany p.d.: T.Łapiński 56

Kompozycja, 1959 r.

gwasz/papier,
71 x 91 cm (w świetle passe-partout)
sygn. u dołu: `A. ŁAPIŃSKI`

Figura osiowa

olej, płótno, 92 x 46 cm
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI

Figura osiowa, 1958 - 60 r.

olej/płótno, 87 x 66 cm
sygn. p. d.: `TŁ.`

Firebird, 1969 r.

litografia barwna/papier, odcisk matrycy 65 x 45 cm
sygn. p. d.: `Łapiński 69` opisana l. d.: `lito 3/5`
grafika reprodukowana w katalogu wystawy monograficznej "Tadeusz Łapiński - Przestrzeń nieskończona. Retrospektywa twórczości z lat 1953 - 2003", Galeria Sztuki Współczesnej ESTA, Gliwice, 2007, s. 68.

Malarstwo materii, 1958

olej, płótno, 51 x 40 cm; sygn. p.d.: T. Łapiński

Myriad of Worlds, 1974

litografia barwna, papier,
101 x 62,5 cm (odcisk kamienia);
opisany u dołu: Color litograph 3/5 MYRIAD OF WORLDS TadŁapiński` 74

Myriad of Worlds, 1974

litografia barwna, papier,

Magic Eyes, 1970

litografia barwna, papier,
76 x 56,5 cm (arkusz);
opisany ołówkiem u dołu: color litograph proof Magic Eyes TadŁapiński 70

Lunar Gems, 1975

litografia barwna, papier czerpany,
76 x 56 cm (arkusz);
opisany ołówkiem u dołu: color litograph artist proof LUNAR GEMS Tadeusz Łapiński 75

Blossom III, 2003

technika własna, papier, 39 x 26 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p.d.: TŁapiński 03

ETERIAL PRESENCE, 1999

litografia barwna, (technika własna),
39 x 30 cm.
Odbitka artysty, sygnowana i datowana ołówkiem "TadŁapiński `99"; u dołu, pośrodku (ręcznie) tytuł pracy

Obraz strukturalny ok. 1959/60

olej, płótno, collage, 76 x 56 cm;
sygn. u dołu: T. ŁAPIŃSKI

Obraz strukturalny 1957

olej, płótno, collage, 90 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 57

Świat cyrku 1954

litografia, papier, 53 x 71,5 cm;
śr. d.: ŚWIAT CYRKU, sygn. i dat. p. d.: T. Łapiński 1954

liczba obiektów: 101