1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Dzieci z jaskółka

olej, płótno,
45 x 63 cm;
sygn. l. g.: 1928 / Wlastimil Hofman
na odwrocie, na blejtramie stempel Składu papieru R. Aleksandrowicz w Krakowie

cena wywoławcza: Wykup abonament

Satyr, ok. 1915

ołówek, papier,
16,4 x 10 cm;
sygn. p.d.: VH

Dzieci (1931)

sygn. dat. p.g.
olej, płótno
31x41

RUDOWŁOSA I ANIOŁ

olej/tektura,
68 x 100 cm
sygnowany l. d.: `Vlastimil Hofman`

PASTUSZEK, 1930 R.

olej/płótno,
26 x 36,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil Hofman | 1930`

Portret Karola Huberta Rostworowskiego

olej, płyta, 22 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.g.: Wlastimil Hofmann / 1919
Karol Hubert Rostworowski (1877 - 1938), dramaturg, poeta, kompozytor.

Portret Franciszka Kożelucha, 1929

olej, tektura, 48,8 x 42,2 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofmann 1929;
na odwrocie dedykacja: Panu Frantiskovi Kożeluchowi / Trenerowi T.S. Wisły / na pamiątkę / Wlastimil Hofman / Kraków 1929

Pod kapliczką, 1913

olej, tektura, 50 x 61 cm;
sygn. l. d.: Vlastimil Hofmann / 1913

AUTOPORTRET, 1962

Olej, płyta pilśniowa
37,2 x 32 cm
Sygnowany czarnym olejem z lewej i prawej po środku: Wlastimil | Hofman 1962
Na odwrocie napis czarnym olejem: Autoportret | zaczęty 31/V 196

STARY WIARUS, 1932 R.

olej/tektura, 25 x 35 cm
sygnowany i datowany l. d.: `1932 Wlastimil Hofman`

Starość i młodość

olej, sklejka
50 x 70 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / 1938 / Hofman

Z mojego świata - tryptyk

olej, płyta
71,5 x 51,5 cm (każda płyta);
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1967 (każda kwatera)
Na odwrocie na każdej płycie opisy autorskie wraz z tytułem tryptyku: Z mojego świata; oraz nalepki z BWA w Krakowie

Dzieci z książeczką, ok. 1930

olej, sklejka
40 x 50 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil/Hofman

Portret kobiety z astrami (1927)

sygn. dat. l.g.
olej, płótno/tektura
65x47

CHŁOPCZYK / ŻÓŁTY KWIATEK, 1919

olej, tektura
23.8 x 33 cm
sygnowany l.g.: Paryż 1919 | Wlastimil Hofmann
Na odwrocie nalepka warszawskiej pracowni oprawy obrazów Wacława Kozarzewskiego oraz wycinek nieokreślonej gazety z artykułem napisanym z okazji 75 rocznicy urodzin artysty.

Starość i młodość, 1929

olej, tektura
71 x 94 cm
sygn. l.d. Wlastimil Hofman/ 1929

Portret Bogdana Kleczkowskiego

piórko, tusz, papier, 29,3 x 15,5 cm;

Owieczka

olej, płótno
38,5 x 59,5 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil / 1909

PORTRET CHŁOPCA, 1957

Olej, sklejka
45 x 38 cm
Sygnowany p.g.: Wlastimil | Hofman | 1957

liczba obiektów: 1577