1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Portret chłopca, lata 20/30 XX w.

olej, tektura
62,8 x 67,8 cm
sygn. l.d. Wlastimil Hofman

cena wywoławcza: Wykup abonament

Wróżka

olej, tektura
48,5 x 59,5 cm;
sygn. p. g.: 1957/ Wlastimil Hofman
Na odwrocie nalepka autorska: z nazwiskiem, adresem zamieszkania, tytułem, numerami: 4, 14, 38 i datą 1957.

Autoportret

olej, płótno naklejone na tekturę
38,5 x 29 cm;
sygn. p. g.: 1928 / Wlastimil Hofman

Kobieta i Amor, 1958 r.

olej/płótno,
55 x 61 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil | Hofman | 1958`

Autoportret, 1947 r.

olej/tektura,
47 x 50 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Wlastimil Hofman | 1947`

Kobieta i dziecko ze skrzypcami

- Madonna przed kapliczką;
olej, płótno,
55 x 55,5 cm;
Obraz z wczesnego okresu twórczości Hofmana, powstały ok. 1905-1907; nieskończony, partie tła wtórne.

Dzieci

olej, sklejka,
35 x 50,5 cm;
sygn. l. g.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie oznaczenia ołówkiem (autorskie?): I / 4 36 (data? - 1936)

Pejzaż górski - Karkonosze

olej, płyta pilśniowa,
41 x 30 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 64

Modlący się przed kapliczką w lesie

olej, płyta pilśniowa,
55 x 38,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman / 1966

Wędrowiec

olej, tektura,
32 x 39 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman / Nazaret 1947(?)

Odwieczna tajemnica

olej, tektura
wym. 26 x 43,5 cm;
sygn. p. d.: Wlastimil / Hofmann / 19 ...(?).
Na odwrocie autorski tytuł obrazu.

Dziewczynka przy kapliczce

olej, płótno,
31 x 53 cm;
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman

PARA PORTRETÓW GEN. BOLESŁAWA SZARECKIEGO, 1940 i 1943

A) Akwarela, karton;
24,4 x 18 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: W Hofman Kpt. | ma zaszczyt ofiarować | w dowód wiecznej wdzięczności | Kozielsk 12. IV. 1940.
B) Ołówek, papier;
24,4 x 20 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Panu Generałowi | na pamiątkę | Wlastimil Hofman | 19/XI 43 Nazaret

PORTRET MĘŻCZYZNY Z SIKORKAMI, 1957

Olej, sklejka;
45 x 67 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman | 1957

Kapliczka pod Kopcem Kościuszki

Olej, tektura,
21, 5 x 22, 5 cm,
sygn. p. d.: Wlastimil Hofman

Starość i młodość

Olej, deska,
34 x 54 cm,
sygn. l. d.: Wlastimil Hofman 1925

POEZJA I NATURA, 1923

olej, płótno,
118 x 130 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofman | 1923

ZIMOWA MELODIA, 1925

olej, tektura naklejona na sklejkę,
70.5 x 95 cm
sygnowany l.d.: Wlastimil Hofmann | 1925

ANHELLI. SPOTKANIE Z ANIOŁEM, 1915

olej, sklejka,
72.5 x 100 cm
sygnowany p.g.: Vlastimil Hofmann | Praga 1915
Na odwr. nalepka (maszynopis, atrament) o treści: Reichel - Künstlerpreis pro 1915 | Wettbewerb. | Name: Vlastimil Hofmann | Adresse: Prag - Smichov 1289 | Titel des Werkes: Anhelli | Versicherungswert: 1500 K

Przeczucie, 1904 r.

olej/tektura,
65 x 50 cm
sygnowany, datowany oraz inskrypcja l. g.: `Wlastimil Hofman w 1904 malowałem W obrazie tym przeczułem śmierć | mojej Mamy`

liczba obiektów: 1577