1 zł
2 600 000 zł

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Krynica

Na odwrocie stemple autora i nalepka miejskiego konserwatora zabytków.

cena wywoławcza: Wykup abonament

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Hala dworca kolejowego

akwarela, ołówek, papier,
20.8 x 26.7 cm
Napisy: u góry: KOLELOWA; u dołu: WILLA MIASTO | [....] dalej przysłonięte przez passe-partout; w p.g. rogu nieczytelny napis ołówkiem.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Tory kolejowe

akwarela, ołówek, papier,
20 x 28.8 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

"Stacja kolejowa w Krynicy"

akwarela, papier, wym.: 21,5 x 29,5 cm

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Św. Jan

kredki/papier, wymiary w świetle passe-partout: 14 x 10 cm
sygnowany na odwrociu ołówkiem: "NASWETNIKIJOR / 500" i powyżej odcisk pieczęci z napisem w polu: "ARTYSTA / MALARZ" i w otoku: "NIKIFOR".

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Chrystus

kredka, papier, 8,5 x 7,5 cm (w świetle passe - partout).
Na odwrocie napis autorski: NASWIETY NIKIJOR; oraz pieczęć artysty.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Święta Rodzina

ołówek, papier, 9,8 x 12,3 cm.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Św. Jerzy

kredki/papier, wymiary w świetle passe-partout: 14 x 9 cm;
na odwrociu napis u góry: "NASWIETYNIKIJOR / 500 ZŁ" i poniżej odcisk okrągłej pieczęci z wizerunkiem biskupa w polu i napisem w otoku: "PAMIĄTKA Z KRYNICY NIKIFOR MALARZ";
Rysunek pochodzi z kolekcji Jerzego Zanozińskiego, Kuratora Galerii Malarstwa Współczensego Muzeum Narodowego w Warszawie.

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Cerkiewka

akwarela, gwasz, papier, 26 x 20 cm; na dole napis: KRENICAWIESROSYTAPAEKSEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, papier, 20,7 x 14,5 cm; u dołu napis: NASZWSIROSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Kościółek

akwarela, papier, 19,5 x 14 cm; napis na dole wzdłuż krawędzi - BAOR6NRWSIROSYTASEŁO

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ Z DUCHOWNYM I KOŚCIOŁEM

Akwarela, gwasz na papierze 20 x 15 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "ZWOKWÉSEŁOROSYTA"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

WNĘTRZE ŚWIĄTYNI

Akwarela, gwasz na brązowym kartonie 29,5 x 24 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "KRYSZAPTOOCEBKOTOG"
Na odwrocie okrągła pieczęć - "Nikifor / Matejko z Krynicy / Wieś / 50000"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ Z TRZEMA WIEŻAMI

Akwarela, gwasz na papierze 19,7 x 25,5 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis- "ZWARSZAWAWSIROSYTASEŁOPOWIATARYUILCA"
Na odwrocie pieczęcie - "Pamiątka z Krynicy / Nikifor Malarz", "Nikifor Artysta / Krynica Wieś"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM

Akwarela, gwasz na papierze 19,5 x 26 cm
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "RASZBYTNWSIZDROJROSYTAWILLASEŁO"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ MIEJSKI z "domem zdrojowym"

akwarela (oklejona), 15,3 x 22 cm, u dołu litery, część zasłonięta "...TAVYNAPOSYTA"; współoprawne 4 rysunki ołówkiem: figury duchownych grecko-katolickich oraz świeckich (obcy napis z datą 1957)

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

Pejzaż z polami

akwarela, papier, 17 x 23,5 cm, sygn. u dołu:
MUSZYNAWIESKRKRYNICASEŁOPOWIATULICA

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM

Kredka na papierze 17,5 x 11,5 cm
Nie sygnowany
Wzdłuż dolnej krawędzi podpis - "TARNOWIEWIESSŁŁO"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

CHRYSTUS I APOSTOŁOWIE NA JEZIORZE GENEZARET

akwarela i gwasz, 20 x 21 cm (w świetle passe-partout),
na odwrocie okrągła pieczątka "NIKIFOR/MISTRZ Z KRYNICY" oraz pieczątka prostokątna "NIKIFOR ARTYSTA/KRYNICA-WIEŚ"

NIKIFOR Krynicki (1895-1968)

KOŚCIÓŁ Z TRZEMA WIEŻAMI

akwarela z gwaszem, 20 x 21 cm (w świetle passe-partout), sygnowany u dołu: "KRENICAPAMTKA Z NIKIFOR",
na odwrocie okrągła pieczątka "PAMIĄTKA Z KRYNICY/NIKIFOR/ARTYSTA..."

liczba obiektów: 1095