1 zł
2 600 000 zł

PESKE Jean (Jan Mirosław) PESKÉ, PESZKE (ur. 1870 Golta - zm. 1949 Le Mans)

Les quais de Seine

olej na papierze naklejonym na płótno
sygn. p.d.
35,5 x 46,5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Maternité

pastel, karton
80 x 58,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: Peske

Femme cousant

olej, płótno.
sygn. l.d.
51 x 31 cm

Marsylia

piórko tusz, tusz lawowany, papier
jasnobrązowy; 31 x 50 cm ( w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Peské. / Marseille

Pejzaż z drzewami (1936)

sygn. p.d.dat. na odwrociu
olej, płótno
71.5x101.5

Village méditerranéen

akwarela na papierze
36,5 x 54 cm
sygn. l.d.: Peské

Jeunes femmes en bord de mer

olej na płótnie
42 x 55 cm
sygn. l. d.: Peske

Bergerie pres du Lavandou

olej na płótnie
73 x 116 cm
sygn. l. d.: Peské

Bord de mer

olej na desce
37 x 46 cm
sygn. p. d.: Peské

Paysage du Midi (1901)

Akwarela na papierze
sygn. i dat. l. d.
26,5 x 34 cm

PARIS SOUS LA NEIGE, 1919

olej, płótno
39 x 46,5 cm
sygn. l.d.:"Peské"

proweniencja: Galerie Mady Bonnard, Paris Wystawiany: Paris, Grand Palais, "Paris à l'unanimité", 1988, p. 144 Tokyo, Sendai, Nagoya, Yokohama, Kyoto, Osaka et Oita, "Paris, patrie des peintres étrangers", 1989-1990, n°132 Yamanashi, Navio, Miyazaki, Hamamatsu et Okayama, "Paris la joie de vivre", 1993, n°25, p. 37 Varsovie, National Museum et Cracovie, National Museum, "Kisling et ses amis", 1996, n°5, p. 85 La Barre-du-Mont, Ecomusée; Le Mans, Musée de Tessé et Collioure, Musée d'art moderne, "Jean Peske 1870-1949", p. 110

COLLIOURE, 1935

olej, płótno
81 x 100
sygn. l.d.: Peske

proweniencja: Galerie Loeb, Paris wystawiany: La Barre-du-Mont, Ecomusée, Le Mans, Musée de Tessé et Collioure, Musée d'art moderne, "Jean Peské, 1870-1949", 2002-2003, p. 110

La lettre

pastel na papierze
80x59 cm
sygn. l.d. Jean Peske

Crépuscule animé en Bretagne

pastel, węgiel, akwarela na papierze
47,5 x 62 cm
sygn l.d. Peské

Drzewa nad wodą

olej/tektura, 36 x 44 cm
sygnowany l. d.: `Peske`

Estymacja: 12 000 - 16 000 zł

Vagues se brisant sur le rocher

technika mieszana, papier
38,5 x 46 cm
sygn. l.d.

Paysage marin

olej, deska
37 x 46 cm
sygn. p.d.

Wybrzeże z południa Francji

Gwasz, papier;
46 x 57 cm
Sygn. l.d. Jean Peske

Etude de brebis

ołówek, papier
12 x 18 cm
sygn. p.d.: Peské

Berger et ses moutons

pastel, papier
61,5 x 73 cm
sygn. p.d.: Peské

liczba obiektów: 218