1 zł
2 600 000 zł
/6

MASŁOWSKI Stanisław (1853-1926)

Wyjazd na polowanie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier, 56,5 x 91,5 cm
sygn. p. g.: STANISŁAW MASŁOWSKI

cena wywoławcza: Wykup abonament

Dwór Mazowiecki

akwarela, gwasz, papier, 68 x 99 cm;
sygn. p.d.- Stanisław Masłowski / 1910

Kwitnąca gryka, 1920

akwarela na kartonie, 69 x 100 cm
sygnowana p.d.: "Wola Rafałowska/ Stanisław Masłowski/ 1920"
na odwrocie fragmenty nalepki wystawowej

Wiejska chałupa

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
68 x 100 cm;
sygn. p.d.: STANISŁAW MASŁOWSKI/WOLA. 1921

W podróży

akwarela, papier,
68 x 101 cm
owana l.d: STANISŁAW MASŁOWSKI 1914.

SŁONECZNIKI PRZED CHATĄ

Akwarela, papier, 66 x 96,5 cm
Sygnowany czarną akwarelą p.d. : STANISŁAW MASŁOWSKI | 1930

Targ, 1921

akwarela na kartonie, 61,8 x 95,5 cm w świetle p-p.
sygnowana l.d.: "Stanisław Masłowski/ 1921"

Malarz związany ze środowiskiem warszawskim. Doskonały rysownik i akwarelista. Najchętniej podejmował problematykę pejzażu rodzimego, uprawiał także malarstwo rodzajowe. Jego malowane w plenerze pejzaże i scenki rodzajowe odznaczają się znaczną wirtuozerią techniczną i malowniczym ujęciem zwykłych motywów. Wykazują także wyjątkową wrażliwość artysty na światło i kolor.

MALWY

Akwarela, karton, 89 x 67 cm w świetle ramy
Sygnatura czarną akwarelą p.d.r.: STANISŁAW MASŁOWSKI | WOLA. 1918
Na odwrocie nalepki: 1. 8024 Autor Masłowski Stanisław | Tytuł Malwy na ciemnem tle Rodzaj dzieła akw | Cena 1000 Własność ... Data nadesłania 2/1 191(?);
2. MAGAZYM RAM | I OZDÓB SALONOWYCH | WŁADYSŁAWA TWARDY | W WARSZAWIE | DANIELEWICZOWSKA 6. | TEL. 42 - 77.;
3. 10645 Autor Stanisław Masłowski | Tytuł Malwy Rodzaj dzieła ... | Cena ... Własność p. Horwat (?) Data nadesłania 30/IV 1925.;
4. J. WADOWSKI | WARSZAWA | MARSZAŁKOWSKA 121 | SKŁAD FARB | PRZYBORÓW MALARSKICH

STAW W RADZIEJOWICACH, 1905

Akwarela, papier, 30,8 x 50,4 cm
Sygnowany czarną akwarelą p.d.r.: ST MASŁOWSKI | 1905 W RADZIEJOWICACH

/6
liczba obiektów: 109