1 zł
2 600 000 zł

KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)

Projekt kostiumu do spektaklu: Umarła klasa

pisak, gwasz, papier bibułkowy; 30 x 20,5 cm;
sygn. p. d.: TKantor.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Projekt scenografii

gwasz, collage, papier; 16 x 23 cm (w świetle oprawy).

Bez tytułu, lata 80.

rysunek na papierze (pastel, flamaster, węgiel), 17 x 26 cm, w opr. 50 x 57,5 cm,
sygn. z przodu, u dołu po prawej stronie 'KANTOR'

Postać, 1990

akwarela, papier; 23,8 x 18 cm;
sygn. i dat. p. d.: T Kantor / g. 17 / 22 I 90

Przedstawiciele władzy

flamastry barwne, pastel, papier; 17 x 25,7 cm (papier nierówno oddarty);
sygn. na podkładzie: t kantor;
na odwrocie oprawy p. g. napis długopisem: Projekt do spektaklu / "Przedstawiciele władzy“ /
"trzy lub cztery postacie / w kaszkietach - leninówkach“

Parasol

tusz/papier, 42 x 48 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'TKantor'

bez tytułu, 1948

pastel, tusz, papier, 20,5×29 cm
sygnowany l.d. w pieczęci autorskiej "T. Kantor 1948", poniżej "8 maja | Stasiowa"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Polska
kolekcja Stanisława Balewicza

Kobieta za oknem, 1976

Technika mieszana: tusz, gwasz; wym.: 42 x 29,5 cm; sygn. p.d.: t. kantor; powyżej dedykacja: Drogiemu Jerzemu / Tadeusz; powyżej pieczęć autorska t. kantor z wpisaną flamastrem datą 1976, na niej napis tuszem: Kraków / T. Kantor. Pod kompozycją pieczątka tuszowa Teatr Cricot 2. Pod nią tytuł: Kobieta za oknem / "Umarła klasa". Praca naklejona narożnikami na kremowy karton.

* opłata wynikająca z tzw. droit de suite

Trzy postaci, 1980

Technika mieszana: akwarela, pisak, gwasz, kredka na bibule; wym.: 25 x 21 cm; sygn. i datowany l.d.: 1980 / T. Kantor; w obrębie kompozycji dedykacja: Oleńce i Jerzemu; kompozycja to pamiątkowy, wspólny portret Aleksandry Kurczab i Jerzego Pomianowskiego oraz autoportret Tadeusza Kantora.

Po wszystkim, 1983

Technika mieszana: tusz, gwasz, kredka na papierze; wym.: 21 x 29,5 cm; sygn. i datowany p.d.: 1983 ‘ "Po wszystkim" / T. Kantor; poniżej dedykacja: Oleńce i Jerzemu. Kompozycja figuralna.

Parapluie - Emballage z cyklu Multipart, 1970 r.

asamblaż, olej/płótno, 120 x 110 cm
na odwrociu papierowa naklejka z opisem obrazu z Galerii Foksal w Warszawie

- Galeria Foksal, Warszawa, luty 1970
- Pierre Pauli, Lozanna, do 31.08.1970
- galeria Dey Gosse, Soho, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
- Tadeusz Kantor, Multipart, Galeria Foksal, Warszawa, luty 1970

Permettez

kolaż, olej/płótno, 67,3 x 83,3 cm
opisany na odwrociu: 'Kraków | T. Kantor | format: 65 x 81 | napis na obrazie | titre: "Permettez" | emballage | X 1969'
- Tadeusz Kantor. Malarstwo, Piękna Gallery,
Warszawa, 17.12.2015-15.03.2016

Obraz, 1963 r.

technika mieszana , olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'Kantor'
opisany na odwrociu: 'T. KANTOR | CRACOVIE | julliet 1963 | "peinture"'

- Dom Aukcyjny Desa Unicum, 2014

Projekt kostiumu C1-6 - Chłopiec z gazetami, 1984 r.

akryl/płyta, 180 x 110 cm
sygnowany na odwrociu, na blejtramie: 'Kantor'
na odwrociu naklejka transportowa z Galerie de France, naklejka z opisem pracy: 'TADEUSZ KANTOR | "CHŁOPIEC Z GAZETAMI" | 1984 / 110 x 180 | acryl' oraz stempel wywozowy

- Galerie de France, Paryż
- Dom Aukcyjny Rempex, 2005

Multipart, 1970 r.

na odwrociu dwie papierowe naklejki z opisem obrazu, w tym jedna z Galerii Foksal w Warszawie

- Galeria Foksal, Warszawa
- kolekcja prywatna

KOŃ MÓJ NIEZWYCIĘŻONY, 1952

monotypia, papier, 16 x 28,5 cm
opisany i sygn. u dołu: Koń mój niezwyciężony Kantor 7.XI.52
W załączeniu opinia dr Bożeny Kowalskiej

INFORMEL, 1958

olej, płótno, 103,5 x 116 cm
sygn. p.d.: Kantor/ IX 58
op. na odwrocie: T. KANTOR/ IX 1958/ STOCKHOLM

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Polska
kolekcja Theodora Ahrenberga, Szwecja
zakup od artysty

PEINTURE, 1961

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. l.d.: Kantor
op. na odwrocie: T. Kantor III 1961 Cracovie

PROWENIENCJA:
kolekcja Marc’a M. Spiegla, USA

Emballage romantique, 1966

technika własna, płótno, 97 x 130 cm
sygn. p.d.: Kantor
na odwrocie: Tadeusz Kantor/Cracovie/5,1,1966/emballage romantique

Pochodzenie: prywatna kolekcja w Nowym Jorku.

Bez tytułu, 1961

olej, płótno; 100 x 81 cm
sygn. p.d.: 1961/ Kantor
na odwrocie: HAMBURG T.KANTOR/ VII 1961

liczba obiektów: 554