1 zł
2 600 000 zł

HRYNKOWSKI Jan Piotr (Hryńkowski) (1891 - 1971)

Kościół Panny Marii (w Krakowie), 1934

olej, płótno,
80 x 62 cm;
sygn. p. d.: jhrynkowski / 934.
Na odwrocie nalepka autorska z tytułem obrazu oraz nalepka wystawowa IPS.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Chłopiec z psem

piórko, tusz, papier, 29,3 x 35,5 cm (w świetle oprawy)
nalepka p. d.: JAN HRYNKOWSKI (drukowane, naklejona na
kompozycję)

Pastuszek, 1968

Drzeworyt; wym. odbitki: 187 x 140 mm; planszy: 298 x 207 mm; sygn. i dat. ołówkiem p.d.: JHrynkowski 968. Grafika ze zbioru rodziny artysty.

Ulica

Akwaforta; wym. komp. 86 x 115 mm; planszy: 144 x 172 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski.

Piesek, 1935

Sucha igła; wym.: 155 x 1 15 mm; sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski.

Wioślarze, 1921

Sucha igła; wym. odbitki: 103 x 120 mm; planszy: 345 x 285 mm; sygn. i dat. ołówkiem p.d.: J.Hrynkowski 921. Grafika ze zbioru rodziny artysty.

Zwiastowanie, 1920

Drzeworyt; wym.: 122 x 188 mm, sygn. oł. p.d. J. Hrynkowski. Grafika ze zbioru rodziny artysty.

Zaplecze cyrku, lata 60.

Olej, tektura; wym.: 31,5 x 42 cm, sygn. p.d.: j. hrynkowski.

Martwa natura z kawonem, lata 60.

Olej, tektura; wym.: 31 x 39 cm, sygn. p.d.: j. hrynkowski.

MARTWA NATURA Z KAKTUSEM

olej na płótnie,
78 x 53,5 cm,
sygnowany l.d. "J.Hrynkowski" i na odwrocie.

Pejzaż z Rabki - Zaryte

olej, tektura
27 x 33 cm;
sygn. p. d.: j hrynkowski / 954
na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z tytułem "Zaryte" oraz dedykacja autorska z 1955 r. odpryski farby

Jarzyny

olej, sklejka
60,5 x 49,5 cm;
sygn. p.g.: j.hrynkowski
Na odwrocie nalepka: ZARZźD MIEJSKI W ŁODZI / WYDZIAŁ KULTURY I SZTUKI / GALERIA SZTUK PLASTYCZNYCH, z 1948 r. z tytułem obrazu.

Martwa natura z pajacykiem

Olej, płótno
50 x 55,5 cm,
sygn. l.d.: Hrynkowski
dat. (1)961

PEJZAŻ Z KOŚCIOŁEM

akwarela/papier, 33 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygnowany p. d.: `J Hrynkowski`

Pejzaż z Rabki-Zaryte (1954)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno/tektura
27x33

Cyganka

(z teki "Czartak. Zbiór poetów w Beskidzie", 1928)
niesygnowany
litografia barwna
21x17.5

Dziewczynka II, 1923

Litografia barwna
wym.: 370 x 280 mm
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski
Grafika z teki Autolitografie, Kraków 1923.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, s. 236.

Dziewczynka I, 1923

Litografia barwna
wym.: 420 x 285 mm
sygn. oł. p.d.: J. Hrynkowski. Grafika z teki Autolitografie, Kraków 1923.

IRYSY W WAZONIE I WAZON Z ASTRAMI

olej na płótnie
68 x 65 cm
sygnowany u dołu "J.hrynkowski"
10 500
94
WAZKA fajansowa, 1779-1800
Telechany
zdobiona plastycznie girlandami kwiatów (w typie barokowym), malowanymi barwnie
wys. 19,5 cm
niesygnowana,
brak pokrywy

Rzadkość antykwaryczna!

Róże w wazonie

Akwarela, papier
49,5 x 35 cm.
Na odwrocie napis tuszem: Jan Hryńkowski "Róże" akwarela, własność prywatna St. Żurawskiej, Batorego 21

liczba obiektów: 196