1 zł
2 600 000 zł
/6

SZAJNA Józef (1922, Rzeszów - 2008, Warszawa)

Ołtarz, 1985 r.

technika mieszana/płyta, assamblage
114x84 cm
sygnowany i datowany p.d. (wzdłuż boku): `Szajna 85`, na odwrociu naklejka: `STUDIO Nr Ew III - 036` oraz napis: `J. SZAJNA | OŁTARZ`, drugi napis "OŁTARZ" 49` w drugą stronę

cena wywoławcza: Wykup abonament

Świr z cyklu Gęby

kredka, karton
37,5 x 27 cm

Abstrakcja, 1966

technika mieszana, tektura,
45,5 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Szajna / 1966

PROJEKT SCENOGRAFII DO SZTUKI JERZEGO BROSZKIEWICZA

"IMIONA WŁADZY", 1957
collage, technika własna,
28,5 x 40,5 cm,
na zaplecku napis kolekcjonerski z informacjami o pracy.

PROJEKT SCENOGRAFII

do sztuki Jerzego Broszkiewicza "Imiona władzy", 1957
collage, technika własna,
28,5 x 40,5 cm

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1966

olej, gwasz/papier,
45,5 x 60 cm
sygn. i dat. p.d.: `J. Szajna / 1966`

Mrowisko I, 1989

tusz, collage; wym.: 655 x 650 mm; sygn. oł. p.d.: Szajna 1989.

Uśmiech, 1996

akryl, kreda, papier, 42 x 30 cm; tytuł odautorski
l.d.: uśmiech, sygn. i dat. p.d.: Szajna 96;
opisany na odwrocie l.g.: J. Szajna 96 / "Uśmiech" /
(akryl + kreda), papier naddarty u góry

Oświęcim III, 1985 r.

tech. mieszana/karton, 49 x 69 cm
sygn. i dat. na odwrocie: J. Szajna / Oświęcim III / W-wa 1985

Tłum, 1988

litografia, gwasz, papier,
67 x 64 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p.d.: Szajna 1988

PROJEKT SCENOGRAFII DO SZTUKI JERZEGO BROSZKIEWICZA IMIONA WŁADZY, 1957

collage, technika mieszana,
28,5 x 40,5 cm w świetle passe-partout
Sztuka Jerzego Broszkiewicza "Imiona władzy" w reżyserii Krystyny Skuszanki wystawiona została w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie w 1957 r.

Z cyklu Mrowisko, 1997

akwarela, gwasz, tusz pędzel, pastel, papier,
69.5 x 67 cm
sygn. czarną kredką p.d.: Szajna, przy p. kraw. pionowo: 1997

Demon, z cyklu Mrowisko, 1993

olej, płótno,
68 x 64.5 cm
sygnowany pastelem p.d.: Szajna 1993

Rodzina

akryl + kreda na papierze
41,5x29,5 cm

KOMETA, 1998 r.

Technika mieszana na papierze 67,5 x 67 cm
Sygnowany p.d. - "Szajna / 1998"
Obraz opisany na odwrocie

STACJA PLANETARNA, Z CYKLU MROWISKO

własna,
64 x 69 cm
sygnowany czarną kredką p.d.: Szajna 96 na odwr. oprawy u g. wycięte okienko odsłaniające sygnaturę oł.: J. Szajna 1996 z cyklu "Mrowisko" - "Stacja planetarna" | acryl + kreda

Projekt scenografii

do sztuki Jerzego Broszkiewicza "Imiona władzy" w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie
technika mieszana, 28 x 40 cm

MROWISKO

1997 r.
Technika mieszana na papierze 65,5 x 61 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "Szajna / 97"

"Rysunek erotyczny", 1998

ołówek na kartonie, 40,5 x 29 cm w świetle p-p.
sygnowany p.d.: "Szajna 98"
na odwrocie nalepka: "Józef Szajna/ Rysunek erotyczny"

/6
liczba obiektów: 120