1 zł
2 600 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Ogary

akwarela, papier, 22 x 34 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Juliusz Kossak oraz u dołu opisany: Trębacz, Pożar, Panna, Drużba, Alma, Mrówka

Praca reprodukowana w:
Stanisław Witkiewicz, Juliusz Kossak, Nakład Gebethnera i Wolffa, Warszawa 1912, wydanie drugie rozszerzone, s. 97

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Stajenny

akwarela, papier; 35,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: JK (monogram wiązany)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Pojedynek Wołodyjowskiego z Bohunem, po 1888 r.

akwarela, papier, 35 x 50,5 cm w świetle passe-partout, sygn. monogramem wiązanym p.d.: JK oraz potwierdzenie autorstwa ojca dopisane przez Wojciecha Kossaka l.d.:

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Potyczka

sygn. p.d.
ołówek, papier
20x26.6 cm (w świetle passe-partout)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

SOBIESKI POD WIEDNIEM

Chromolitografia wg akwareli z 1882 r.; karton; 50 x 91 cm
Sygnowany na płycie: śr. d.: Juliusz Kossak 1882,. p.d.: LIT. W ZAKŁ. CZEIGERA W WIEDNIU

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Żółkiewski pod Cecorą, 1861

Litografia; wym. komp.: 345 x 425 mm; sygn. pł. l.d.: Komponował J. Kossak, p.d.: w Lit. M. Fajansa w Warszawie 550. Nad kompozycja data 1620, pod kompozycją nota historyczna opowiadająca o śmierci hetmana. Zamięte marginesy, załamanie p.g. narożnika, podklejenia. Analogie do kompozycji można odnaleźć np. w obrazie Witolda Piwnickiego Żółkiewski pod Cecorą, 1851, Muzeum Narodowe w Krakowie, nr inw. IIa-18.
Lit.: "Biblioteka Warszawska", R. 1862, s. 164; I. Tessaro-Kosimowa, Historia litografii warszawskie, s. 115.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Jeźdźcy, 1849 r.

tusz, piórko, papier, 22 × 26 cm
w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Juliusz Kossak [1]849
u dołu ołówkiem: Orłowski, X. ...Poniński, Wiluś Siemiński

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Przejażdżka

chromolitografia, papier, 43,5 × 73,5 cm w świetle ramy
sygn. na płycie l. d.: Juliusz Kossak/1880/Seitz Wandsbeck

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

W stajni

akwarela, papier; 35,5 x 49,5cm;
sygn.l.d.: JK (monogram wiązany)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wjazd cesarza Franciszka Józefa do Krakowa, ok. 1890

chromolitografia, papier; wym.: 47 x 57,5 cm;
sygn. na płycie l. d.: Juliusz Kossak/ 1880. / Seitz Wadsbeck chrom

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Przegląd wojsk, 1847

tusz, piórko, papier; 20,5 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu z prawej: Juliusz Kossak / 1847 (piórkiem)
u dołu wymienione osoby przedstawione na pracy

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Stanisław Witkiewicz

260 rysunków w tekście, 8 światłodruków, 6 faksymiliów kolorowych z akwarel, portrety podług L. Wyczółkowskiego i S. Witkiewicza.
Warszawa 1900 Nakład Gebethnera i Wolffa.
Oprawa wydawnicza, 33 x 25 cm, sygn. "Karol Wójcik introligator Kraków" , płótno, tłoczona złotem tytulatura na licu i grzbiecie, na licu rysunek Juliusza Kossaka oraz złocone faksymile sygnatury Stanisława Witkiewicza oraz tłok wydawcy, wszystkie brzegi kart złocone, światłodruki sygnowane J. Lowy w Wiedniu;
Stan zachowania: niewielkie przetarcia i zabrudzenia,kilka wgnieceń na oprawie, grzbiet introligatorsko wzmocniony nowymi kapitałkami, uzupełniony niewielki ubytek strony tytułowej bez szkody dla tekstu, poza tym stan bardzo dobry.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Polowanie na zająca, 1879

akwarela, papier; 37,5 x 27 cm;
sygn. i dat. l. d.: Juliusz Kossak / 1879

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

PAN PASEK POD LACHOWICAMI, 1861

olej, deska
37 x 46 cm
sygn. l.d.: J Kossak | 1861

Na odwr. nalepiona karta (druk, maszynopis, rękopis) z poświadczeniem autentyczności obrazu jako dzieła Juliusza Kossaka:
- po lewej tekst drukowany [winieta]: SALON SZTUKI M ARCTA - W POZNANIU - Pl. WOLNOŚCI 7;
- poniżej tekst drukowany: 13-90 Telefon 55-50 | STAŁA WYSTAWA | ZBIOROWE WYSTAWY | AUKCJE ARTYSTYCZNE | ZAKUP - KOMIS - SPRZEDAŻ | EKSPERTYZA AUTENTYCZNOŚCI | I WARTOŚCI | RESTAURACJA OBRAZÓW I.T.D. | WYSTAWA OTWARTA CODZIENNIE | OD GODZ. PRZEDPOŁ. DO 6 POPOŁ. | W NIEDZIELĘ I ŚWIĘTA OD GODZ. |
11 PRZEDP. DO 2 POPOŁUDNIU |||

- obok po prawej wpisany na maszynie tekst potwierdzający autorstwo Juliusza Kossaka i identyfikujący obraz jako pracę pt. Pasek pod Lachowicami. Potwierdzenie podpisane odręcznie [...] Stefan przez rzeczoznawcę i "aukcjonatora" Okręgowej Izby Przemysłowej [w Poznaniu]. Ręcznie dopisany tekst: 23/ grudnia 1925 Poznań Św. Marcin 39, tel. 5558.
Certyfikat potwierdzony przez warszawskiego antykwariusza Jakuba Klejmana (tekst odręczny): Juliusz Kossak autentyczny | J Klejman; dwie pieczątki - okrągła i podłużna - o treści: ANTYKWARIAT | J. KLEJMAN | Warszawa, ul. Szpitalna 4

W załączeniu - potwierdzająca autorstwo Juliusza Kossaka - ekspertyza p. Adama Konopackiego z 15 marca 2012 roku.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

UCIEKAJĄCY OFICER W MUNDURZE FORMACJI KRAKUSÓW (1840-1844)

Akwarela, gwasz, papier, 18,8 x 19,5 cm,
sygn. p.d.: JK (monogram wiązany).

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Cherubin Gniewosz w bitwie pod Suczawą w 1497 r.

akwarela, papier, 43,5 × 54,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. p. d.: Juliusz Kossak/1890
Wybrana literatura: K. Olszański, Juliusz Kossak, Wrocław - Ossolineum, 1988, ss. 89-93, il. 647.
S.Witkiewicz, Juliusz Kossak, Warszawa 1912, s.175

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

W stajni

akwarela, papier; 35,5 x 49,5 cm w św. p-p.;

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Z rozkazu króla mam oddać tę zbroję i konia z rzędem, 1882

Ołówek, papier; wym.: 45 x 63 cm, nie sygn. Szkic do obrazu. W tle ślad kresek służących do przeniesienia kompozycji na obraz. Praca z cyklu "Mohort" W. Pola (fragment kompozycji). Lit.:
K. Olszański, Juliusz Kossak, Ossolineum 1988, poz. 483. Praca pochodzi ze zbioru rodziny Kossaków.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Grenadierzy królewscy w bitwie pod Etoges, 1898

Ołówek, papier naklejony na karton: wym.: 27,5 x 49 cm; nie sygn., Praca uwierzytelniona przez Wojciecha Kossaka: Szkic własnoręczny mego śp. Ojca Juliusza, Wojciech Kossak i pieczęć sygnetowa.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Akwarela wielobarwna, papier naklejony na tekturę; wym. w świetle pp: 29,5 x 38,5 cm; sygn. p.d.: J.Kossak; drobne ubytki prawego marginesu, otwór w l.g. narożniku.

liczba obiektów: 438