1 zł
2 600 000 zł

NOWOSIELSKI Jerzy (1923 Kraków - 2011 Kraków)

Hierarchowie

akwarela, ołówek, papier; 21 x 24 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: J. N.

cena wywoławcza: Wykup abonament

MARIA THEOTOKOS, ok. 1982

Projekt polichromii kościoła p.w. Ducha Świętego w Tychach (kompozycja dwustronna)
akwarela, ołówek, papier
14,4 x 32,2 cm

Kobieta na kole tortur, 1950 r.

ołówek/papier, 20.50 x 14.50 cm, oprawiony, sygnowany p.d: 'J.N.'

* praca podlega opłacie Droit de suite

Bez tytułu, [1950]

ołówek, tusz, akwarela/papier, 32,5 x 24,4 cm, sygnowany Jerzy Nowosielski na odwrocie

Akt, 1980

olej, płótno, 100 × 80,3 cm
sygn. z tyłu: JERZY NOWOSIELSKI | "AKT" | 1980 | OLEJ | 1980

Postać

ołówek/papier, 39,7 x 22,7 cm
sygnowany l.d.: 'J.N.'

AKT PRZY OTWARTYM OKNIE, LATA 70. XX W.

olej, płótno, 100 x 60 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
Kraków, Galeria Starmach
zakup od artysty

AKT STOJĄCY, 1981

akryl, płótno, 80 x 60 cm
sygn. na odwrocie: Jerzy Nowosielski 1981

PROWENIENCJA:
Warszawa, kolekcja prywatna
Kraków, Galeria Starmach
zakup od artysty

Dziewczyna, lata 50. XX w.

olej/tektura naklejona na płótno, 40 x 30 cm
sygnowany na odwrociu: 'Jerzy Nowosielski'

OPINIE:
- w załączeniu certyfikat Fundacji Nowosielskich w Krakowie

Akt we wnętrzu, 1978 r.

olej/płótno, 60 x 49 cm
sygnowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI | 1978'

OPINIE:

Pejzaż, 1963 r.

olej/płyta pilśniowa, 43 x 60 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1965 | J. NOWOSIELSKI'

na odwrociu nalepka z opisem pracy: '28 | JERZY NOWOSIELSKI | [adres] | 'PEJZAŻ' 1963 | (olej, pilśniówka) | 43 x 60 cm | CENA: 430 Ł' obok nalepka handlu zagranicznego Desy z opisem pracy i datą 1963

- kolekcja instytucjonalna, Polska
- Jerzy Nowosielski, wystawa retrospektywna, Centralne Biuro Wystaw Artystycznych Zachęta, Warszawa, 6.03-26.03.1963
- Jerzy Nowosielski, wystawa indywidualna, Wojewódzki Dom Kultury, Klub Zamek, Lublin 1963
- Jerzy Nowosielski, wystawa indywidualna, Cassel Gallery, Londyn 1963
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy indywidualnej w Cassel Gallery, Londyn 1963, poz. 28, s. nlb. (spis)

Projekt dekoracji cerkwi w Hajnówce, 1970

akryl, gwasz, tektura; 70 x 50 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: J. NOWOSIELSKI 1970 HAJNÓWKA (ołówkiem);
na odwrocie opisany: 13 Hajnówka.

Akt, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 70 x 40 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'J.NOWOSIELSKI 1999.', opisany l.d.: 'e/a'

Muzyka nocą, 1999 r.

serigrafia barwna/papier, 81 x 61 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'J.NOWOSIELSKI 1999 r.' oraz opisany l.d.: '47/50'

Kobiety z lustrem

serigrafia barwna/papier, 90 x 70 cm

Akt z lustrem

serigrafia barwna/papier, 89 x 70 cm

Abstrakcja, 1998 r.

akryl/deska, 23 x 47,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'JERZY NOWOSIELSKI 98' oraz wskazówka montażowa

- Jerzy Nowosielski Abstrakcje, Galeria Starmach, Kraków, luty-marzec 1998
- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy indywidualnej, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 2003, poz. kat. 740, s. 540 (il.)

Bez tytułu, 1947 r.

gwasz/papier, 34,5 x 46 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'J.NOWOSIELSKI 1947'

- Jerzy Nowosielski, katalog wystawy indywidualnej, Zachęta Państwowa Galeria Sztuki, Warszawa 2003, poz. kat. 64, s. 56 (il.)

Święty Mikołaj

tempera/deska, 55 x 34,5 cm
opisany na froncie w języku ukraińskim: 'Сватий Микули'
na odwrociu nalepka z ceną oraz opisem w języku ukraińskim: 'Новосельский', pochodząca z galerii Tatiany Kuliczyńskiej

- galeria Tatiany Kuliczyńskiej, Ukraina

Akt z oknem, 1979 r.

olej/płótno dublowane, 90 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: '1979 JERZY NOWOSIELSKI"

- własność artysty, do 1989
- aukcja dzieł sztuki wspierająca komitet wyborczy Tadeusza Mazowieckiego, grudzień 1989

liczba obiektów: 1183