1 zł
2 600 000 zł
/6

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Umizgi, 1908

(Cezary Jellenta 1861-1935, krytyk literacki, poeta, powieściopisarz w kawiarni Schneidra obok kasjerka)
akwarela, tusz na papierze,
wymiary: 17 x 17 cm,
sygn. i dat. l.d.

cena wywoławcza: Wykup abonament

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Most

pastel, tektura, 100 x 68 cm
sygn. l.d.: Odo Dobrowolski

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

SZYBY NAFTOWE W BORYSŁAWIU

pastel na kartonie, 42 x 34,5 cm, sygnowany p.d. "Odo Dobrowolski/Borysław"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

"JELLENTA W KAWIARNI SCHNEIDRA, OBOK UMIZGUJĄCA SIĘ KASJERKA" (taki napis na odwrocie)

akwarela igwasz na bristolu, 16,8 x 17 cm, sygnowany l.d. "Odo Dobrowol..08" (Cezary Jellenta 1861-1935 krytyk, barwna postać bohemy artystycznej)

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

SZYB NAFTOWY, 1913

pastel na tekturze, 58 x 31 cm, sygnowany p.d.: "O.Dobrowolski 913/Klimkówka, szyb Ninka"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

SAMOTNE DRZEWO, 1910

tusz, tempera, akwarela na kartonie, 68 x 53,3 cm, sygnowany u dołu: "Odo Dobrowolski 1910"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

ALEJA

monotypia, papier, 15,5 x 21,5 cm, sygnowany l.d.: "Odo Dobrowolski"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

PARYŻ,1910

tusz i gwasz, 43,8 x 29,5 cm
w świetle passe-partout, sygnowany l.d.:"Odo Dobrowolski 910 Paris"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

SZYBY NAFTOWE W BORYSŁAWIU POD LWOWEM

pastel na tekturze, 32 x 42 cm
sygnowany p. d. "Borysław/ Odo Dobrowolski"
na odwrocie stempel: "Przedsiębiorstwo naftowe/Dr. Stanisław Dunikowski/Lwów"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Samotne drzewo

tusz lawowany, gwasz, akwarela,
68 x 54 cm;
sygn. dół: Odo Dobrowolski 910

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Most paryski

pastel, tektura, 66 x 97,5
sygn. l. d.: Odo Dobrowolski.

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Most na Sekwanie w Paryżu, 1909

pastel 66 x 95 karton naklejony na tekturę
sygnowany u dołu po prawej: "Paryż. Pont Neuf Odo Dobrowolski 09"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Motyw paryski, 1904

gwasz na tekturze, 30 x 23,,5 cm
sygnowany l.d.: "Paryż 4/1 04/ Odo Dobrowolski"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Brama Floriańska w Krakowie

ołówek, pastel na tekturze, 21,8 x 17 cm
sygnowany l.d.: "Odo Dobrowolski Kraków"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Lwowski zaułek

litografia barwna, 39 x 26 cm w świetle p-p, sygnowana na kamieniu p. d.: "Odo Dobrowolski"
Pochodzi z teki autolitografii "Lwów 1914-15".

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Cerkiew św. Jura

litografia barwna, 28 x 38 cm w świetle p-p, sygnowana na kamieniu l. d.: "Odo Dobrowolski"

DOBROWOLSKI Odo (1883 - 1917)

Śnieg nad Sekwaną

tusz, papier
51,7 x 65,9 cm

/6
liczba obiektów: 117