RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
Akwatinta; wym. komp.: 170 x 207 mm; plan- sza: 328 x 505 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak. Rzadkość.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Motyw z ogrodów Paryża, ok. 1912
Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 240 x 210 mm; plansza: 505 x 405 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. zapiski kolekcjonerskie oł.; grafika przedstawia Fontaine des Quatre parties du monde (Fontannę Czterech Części Świata), której głównym elementem jest kula ziemska podtrzymywana przez kobiety symbolizujące kontynenty - Amerykę, Azję, Afrykę i Europę. Rzadkość.
Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 270 x 204 mm; plansza: 347 x 275 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; w p.d.r. pp zapiski kolekcjonerskie oł. Rzadkość.
Wawel. Widok na katedrę, ok. 1913
Akwaforta, akwatinta; wym. komp.: 240 x 295 mm; plansza: 280 x 370 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d.: tinta. Grafi znana w różnych odmianach kolorystycznych, ta w odcieniach czerni.
Wnętrze lasu [Las], przed 1914
Akwaforta; wym.: 135 x 195 mm; sygn. oł. p.d.: Jean Rubczak; grafika w kartonowym pp., zakwaszenie papieru. Praca z okresu paryskiego. Rzadkie.
Zaproszenie na wystawę Cechu Jednoróg, 1925
Akwaforta; wym.: 67 x 90 mm, plansza 278 x 185 mm (złożona na pół); sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; pod kompozycją za proszenie na I wystawę Cechu Artystów Malarzy "Jednoróg" w gmachu Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie (IV-V 1925).
(z teki "Kraków. Sześć Autolitografii", 1928)
sygn. na kamień p.d.
litografia barwna
29.8x37.8
Kapliczka Matki Boskiej w Bramie Floriańskiej
litografia barwna, 29,5 x 37,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: Rubczak
Zima - przed kościołem św. Katarzyny w Krakowie
akwarela, papier; 34,5 x 45 cm;
sygn. ołówkiem p. d.: JRubczak
na odwrocie stempel z Salonu Artystów Malarzy Polskich z odręcznie wpisanymi autorem, tytułem "Ulica Kanonicza Kraków" [sic!]
olej, płótno; 63 x 88 cm;
sygn. p. d.: Rubczak
Ogrojec przy kościele św. Barbary, ok. 1900
Akwaforta; wym.: 244 x 230 mm;
nie sygn. Grafika oprawiona w pp, na którym, z lewej, opis.
Widok na Stare Miasto z dzwonnicy przy kościele
św. Anny w Warszawie
akwarela, papier; 23,3 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak
W kolekcji Toma Podla znajduje się obraz olejny przedstawiający to samo ujęcie Starego Miasta.
WIDOK Z BRAMY FLORIAŃSKIEJ W KRAKOWIE, 1926
Litografia barwna, papier; 28,5 x 36,5 cm
Sygnowany z kamienia p.d.: Rubczak
Plansza z teki "Kraków. 6 autolitografii", Kraków 1926.
Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 28.
akwarela na papierze,
7 x 21 cm,
sygnowana p.d. "Jan Rubczak"
Akwaforta, papier; 250 x 278 mm (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną p. Jan Rubczak
Grafika była podstawą wykonania repliki, która - w lustrzanym odbiciu - została wydana w 1908 nakładem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Bardzo rzadka wersja.