1 zł
2 600 000 zł

BRZESKI Janusz Maria (1907 - 1957)

Kawaler, 1929

olej na płótnie,
16 x 23 cm,
n/s.
Wystawy: Janusz Marja Brzeski, rysunki, oleje, grafi ki, collage, maj - wrzesień 2003, Gdynia, repr. na okładce.

cena wywoławcza: Wykup abonament

JONA Ok. 1933 r.

Technika mieszana na papierze
33 x 15 cm (w świetle passe-partout)
Literatura - "As", tygodnik ilustrowany, XI. 1935 r. (reprodukcja z podpisem autora).

ROMANS 1935 r.

Tusz, ołówek na papierze
22 x 17,5 cm (w świetle passe-partout
Sygnowany p.d. - "JMB / 35"

Goryl w klatce

rysunek ołówkiem podmalowany tuszem, 21,5 x 17,5 cm
sygn. l.d.: "jmb 35"

Wnętrze pokoju

sygn. l.d.: "jmb 35"

Widok na Al. Jerozolomskie od strony mostu Poniatowskiego

tusz, 14,5 x 17,5 cm
Rysunek do reportażu Brzeskiego zamieszczony w Kurierze Literacko-Naukowym IKC z dnia 10.04.1933 roku.

Przemoc

gwasz, 21 x 15 cm
sygn. p.d.: "jmbrzeski"; okładka do książki I.Krzywickiej

To jest morderstwo

gwasz, 21 x 15 cm
sygn. u dołu: "jmbrzeski"; okładka do książki M.R.Frenkla

Ryś, wilk i dziewczyna, 1950

gwasz, 24 x 17 cm
sygn. u dołu: "jmbrzeski"; okładka do książki Janusza Meissnera

[Lezaca i aniol]

Linoryt trojbarwny 12,5x12,5 na ark. 28x20 cm. Kompozycja przedstawiajaca lezaca kobiete wsrod zminiaturyzowanych budynkow miasteczka, na tle nieba - aniol z szarfa. Grafika utrzymana w poetyce prac Chagalla. Pod kompozycja z prawej sygnatura olowkiem "JMB". Odbitka na cienkim papierze przebitkowym. Na odwrocie fragment winietki komisowej. Niewielkie zalamania papieru, stan dobry.

IKC (Pałac Prasy w Krakowie)

collage
wym.: 20,5x20,5 cm
sygn. p.d.: M.B.

Kraków Główny

(Projekt okładki do przewodnika po Krakowie z 1954 r.)
collage
niesygn.
wym.: 15,5x24 cm

Cracovia (Projekt plakatu)

technika własna
wym.: 23x17 cm
sygn. l.d.: MB/34

KAWIARNIA DONA 1933 r.

Tusz na papierze
48 x 34 cm
Sygnowany p.d. - "JMBrzeski / 33."

LA BAURDELE 1929 r.

Drzeworyt na papierze
14 x 13 cm (arkusz)
Sygnowany p.d. - "Janusz Maria Brzeski / Paris 1929"
Nakład - 1/100

Sen o plaży, 1934

olej, płótno, 37,5 x 45,5 cm
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności wystawione przez Bożenę Gałkowską (Kraków, 1991 r.) z tytułem "Akt z muszlą"

Chałupy (Wędzarnia na Helu), 1948

olej, karton, 31 x 36 cm;
sygn. p.d.: jMBrzeski

TEN WIELKI ŚWIAT 1935 r.

Tusz, akwarela na papierze 28 x 24 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "JMB / 35"

PRZED LUSTREM 1931 r.

Ołówek na papierze 25,5 x 17 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany l.d. - "jmBrzeski"

JOANNA Z LUSTREM 1945 r.

Olej na kartonie 24 x 20 cm (w świetle passe-partout)
Sygnowany p.d. - "jmBrzeski / 45"

liczba obiektów: 142