1 zł
2 600 000 zł

CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)

Fragment Kazimierza z widokiem na fare

olej, tektura; 25 x 33 cm;
sygn. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI

cena wywoławcza: Wykup abonament

JANOWIEC, 1948

olej na tekturze, 21,5 x 27 cm,
sygnowany i datowany l.d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI 1948".
Na odwrocie, ołówkiem tytuł i data: "wrzesień 1948 r.". Poniżej, atramentem dedykacja malarza: "Pani Karolinie Beylin z serdecznymi słowami", dat. "Warszawa 18 czerwca 1949".

Sądny dzień (Święto Jom Kipur), 1914 r.

olej/płótno, 85 x 137,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: ’Stanisław Czajkowski | Kraków 1914’
na odwrociu dwie naklejki wystawowe: z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1914 oraz z Muzeum Okręgowego w Radomiu, grudzień 1998; na blejtramie fragment trzeciej, niezachowanej naklejki

- dom aukcyjny DESA Unicum, listopad 2007
- wystawa "Józef Brandt - uczniowie i przyjaciele", Muzeum Okręgowe w Radomiu, grudzień 1998 - maj 1999
- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Salon Wiosenny 1914 r.
- Katalog Wystawy Jubileuszowej MCMXIV, I Salon Wiosenny, TPSP, Kraków 1914, s. 13, nr kat. 14

Projekt dekoracyi ścian i umeblowania Rady Miejskiej w Starym Magistracie, 1911 r.

akwarela, gwasz, tusz/papier, 3 współoprawne projekty: 15 x 44 cm, 15 x 24 cm i 15 x 23 cm, całość: 47,5 x 63 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'KRAKÓW 1911 | JÓZEF CZAJKOWSKI' i śr.d.: 'SKALA 1:50'

Kościół św. Katarzyny, 1911

autolitografia barwna, papier; 29 x 39 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisana na kamieniu p. d.: KRAKÓW CZAJKOWSKI STANISŁAW 1911;
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13.

Stara wieśniaczka z Wojszyna

olej, tektura; 32,5 x 25cm

Odbudowa kolumny Zygmunta

akwarela, papier czerpany; 44 x 56,5cm

Drzewo

ołówek, papier; 23,5 x 16,5cm

Kościół św. Katarzyny, 1911

autolitografia barwna, papier; 28 x 38,5 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opisana na kamieniu p. d.: KRAKÓW CZAJKOWSKI STANISŁAW 1911.
Grafika pochodzi z teki Kraków 1911, wydanej przez Komitet Gospodarczy XI Zjazdu Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie;

Lit.: Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Warszawa 1994, poz. 13.

Pejzaż, 1906r.

olej, płótno, 120 x 161 cm
sygn. i dat. l. d.: 1906 STANISŁAW CZAJKOWSKI
na odwrocie naklejka wystawowa z TPSP w Krakowie (?): Autor Czajkowski Stanisław/Adres Kraków/Dzieło: Pejzaż /Rodzaj ol(ej)

Drzewa w Kaliszanach I

olej, tektura; 21,5 x 26,5 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI/ 1953

Portret dziewczyny

olej, płótno; 77,5 x 67,5 cm;

Park Wilanów

olej, płótno; 105 x 149,5 cm;

Paryż, 1912 r.

olej, płótno, 30 × 46 cm,
sygn. i dat. p.d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI PARYŻ 1912

Szkic

olej, tektura, 40,5 × 33 cm
na odwrocie podwójny zapis: ST.CZ/inw. 337 oraz szkic

Pejzaż z zielonymi drzewami, 1943 r.

olej/tektura, 23,5 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI 1943'

ZIMA NA POGÓRZU, 1932

olej na płótnie, 69 x 100 cm, sygnowany i datowany p.d. "STANISŁAW CZAJKOWSKI 32".
Ekspertyza Stefanii Kozakowskiej.

Fragment zagrody

olej, tektura; 24,5 x 32,5cm
sygn.p.d.: ST. CZAJKOWSKI

Powódź

akwarela, brystol; 17,5 x 25cm
sygn.p.d.: ST. CZAJKOWSKI 1944

liczba obiektów: 418