PODSADECKI Kazimierz (1904-1970)
akwarela, papier; 28,5 x 20 cm;
sygn. i dat. długopisem p .d.: 5.VI.969 PODSADESKI
cena wywoławcza: Wykup abonament
Kredki, papier; 16 x 26 cm
Sygnowany l.d.: Podsadecki; p.d.: 10.X.958
*opłata droit de suite
Tusz, papier; 18 x 24 cm
Sygnowany p.d.: Podsadecki, datowany p.g.: 25.XII.960
*opłata droit de suite
tusz/papier, 27,5 x 40,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: PODSADECKI/ 26.4.959
olej, tektura; 35 x 27,2 cm; sygn. p. d.: PODSADECKI;
na odwrocie nr i napis: 12 / "ŚPIĄCA".
akwarela, tektura, 25,5 x 35 cm
sygn. p.d.: PODSADECKI (ołówkiem); oraz data l.d.: 14. 8. 957- (ołówkiem)
Pejzaż z Kalwarii Zebrzydowskiej
węgiel, papier żeberkowy; 11 x 17 cm;
napis autorski u góry z prawej - Kalwarja
tusz, tusz lawowany, piórko, papier; 25 x 35 cm;
sygn. l. d.: PODSADECKI, dat. p. d. 14.4.1959;
na odwrocie opis ołówkiem: 1959 / "KONAR NAD WODĄ" II / TUSZE KOLOROWE / 35 X 25.
akwarela, tektura; 26,3 x 34 cm;
sygn. p. d.: PODSADECKI (ołówkiem) oraz data l. d.: 6. 7. 1960 (ołówkiem)
olej, tektura; 16,5 x 24,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Podsadecki 36
olej, płyta; 71 x 41 cm;
sygn. l. d.: Podsadecki;
opisany na odwrocie: K. PODSADECKI / 1960 / PEJZAŻ GÓRSKI
Z płaskorzeźby antycznej, 1984 r.
pastel, papier, 25 x 31 cm, sygn. l.d.: PODSADECKI oraz dat. p.d.: 5,4,964, pośrodku: z płaskorzeźby antycznej
pastel (?), papier, 17,5 x 25 cm, sygn. p.d.: Podsadecki oraz dat. l. d.: 3.9.964
tusz/papier, 32,2 x 14 cm
sygnowany p.d.: 'PODSADECKI', datowany l.d.: '12.7.1959.'
tusz, akwarela, papier; 21 x 30 cm;
sygn. p. d. ołówkiem: PODSADECKI, dat. l. d. ołówkiem: 10.4.962
na odwrocie tytuł kredką: SZMARAGDOWA ŁĄKA
Ołówek, papier; 17 x 26 cm
Sygnowany l.d.: 1935; p.d.: Podsadecki
akwarela, papier; 35 x 18,5 cm;
sygn. i dat. ołówkiem u dołu: PODSADECKI, 6.9.1964
na odwrocie tytuł: "GĄSZCZ"
praca pochodzi ze zbiorów żony artysty Marii Podsadeckiej.
kompozycja na szkle; 34 x 24 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: PK / 1966