PRONASZKO Zbigniew (1885 Debreczyn -1958 Kraków)
akwarela/papier,
59 x 44 cm
sygnowany p. d.: `Z. Pronaszko`
cena wywoławcza: Wykup abonament
Rodzina żydowska // Scena przydrożna, lata 30. XX w.
Akwarela dwustronna;
wym.: 26,5 x 33,5 cm; przy pierwszym temacie
sygn. Z. Pronaszko.
MARTWA NATURA Z KWIATAMI W WAZONIE I GLINIANYM GARNKIEM
Olej, tektura;
52,5 x 41,5 cm
Sygnowany p.g.: Z. Pronaszko
Na odwrocie drukowana nalepka wypełniona niebieskim długopisem: CENTRALNE BIURKO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH | ODDZIAŁ W KRAKOWIE | Autor Zbigniew Pronaszko | Nazwisko i adres właściciela Zbigniew Pronaszko Kraków ul. Piastowska 3/4 | Technika wykonania olej | Wymiary wys. 53 cm szer. 42 cm Nr leg. Z.P.A.P. 1271 Cena - zł. Podpis Pronaszko. Poniżej: Nr III KAT 1954
olej, płótno,
40,5 x 56,5 cm;
sygn. l. g.: Z. Pronaszko;
na odwrocie nalepki: z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie z 1911 r., z numerem 2408, sign. ZP 4 1/3, nazwiskiem autora, tytułem i techniką oraz z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1932 r. z wystawy zbiorowej z nazwiskiem autora, tytułem techniką i ceną 6000 zł, na krośnie napis ołówkiem 2/3 Obrazy Sygno ZP4 Mp 283.
akwarela, papier,
27,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Pronaszko;
reprod.: H. Blumówna, Zbigniew Pronaszko, Warszawa 1958, repr. I
Paysage a la passerelle (ok.1925)
Olej na płótnie
Syg. p.d.
65,5 x 35 cm
akwarela/papier,
48 x 34 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: 'Z.Pronaszko'
olej, płótno,
50,8 x 71 cm;
sygn. l. g.: Z. Pronaszko
sygn. p.d.dat. l.d. akwarela, papier
27.3x38.8 (w świetle passe-partout)
akwarela/papier,
49 x 35 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: "Pronaszko"
Martwa natura z kwiatami w wazonie
olej, tektura, 52 x 42 cm;
sygn. p.g.: z. pronaszko;
Na odwrocie nalepka Centralnego Biura Wystaw Artystycznych Oddział w Krakowie z podpisem artysty oraz adnotacją do katalogu: Nr III KAT 1954
Olej, płótno dublowane
42,5 x 33,5 cm
Sygnowany l.d.: Z. PRONASZKO
Olej, płótno; 70 x 42,5 cm
Sygnowany p.d.: Z. PRONASZKO
Na górnej listwie krosna napis: Z. Pronaszko; na bocznej nalepka papierowa z pieczątkami P.P. Desy z Krakowa i Warszawy z wpisanym odręcznie nazwiskiem malarz i tytułem obrazu.
brąz patynowany, 37,5 x 9 x 8 cm;
sygn. (sygnatura odlewnika) na odwrocie podstawy, edycja: 3/6
olej/płótno, 66 x 51 cm
sygnowany p. g.: `Z Pronaszko`
na odwrocie tytuł autorski i data
Portret kobiety w czerwonej sukni
olej, płótno
115 x 80,5 cm;
sygn. l. g.: z. pronaszko
olej, sklejka
87,5 x 62 cm;
na odwrocie naklejka z nazwiskiem autora, tytułem, datą, techniką i wymiarami obrazu oraz nr 93 (206)