1 zł
2 600 000 zł

ABAKANOWICZ Magdalena (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

Oblicze 4, 2004

tusz lawowany, papier; 41,8 x 29,5 cm;
sygn. l. d.: M. Abakanowicz (ołówkiem);
dat. p. d.: sierpień 2004 (ołówkiem);
na odwrocie nalepka z opisem pracy

cena wywoławcza: Wykup abonament

POSTAĆ STOJĄCA, 1998

brąz, wys. 170 cm, szer. 54 cm
sygn. na odwrocie monogramem artystki oraz datowana '98

Katharsis

miękki werniks, papier;
32 x 24 cm (wymiar kompozycji);
powyżej napis: MAGDALENA ABAKANOWICZ / KATHARSIS / 7 incisioni a cera-molle / eseguite per la / faktoria di Celle / Testo / di / Pierre Restany; poniżej: EDIZIONI DELLA BEZUGA - FIRENZE

ABAKAN ROUGE III, 1971

tkanina, 310 x 200 cm
sygn. na autorskiej metce: MAGDALENA ABAKANOWICZ/ "ABAKAN ROUGE III"/
300 x 180 cm 1971/ M. Abakanowicz

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
zakup od artystki

Embrio, 1983 r.

tusz/papier, 24 x 34,5 cm
na odwrociu opisany ołówkiem: 'Embrio | MA 83'

Sen, 1998 r.

tusz/papier, 42 x 60,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu flamastrem: 'TUSZ PAPIER GLANSOWANY XII 1998 "SEN" M.Abakanowicz'

- Galeria Zamkowa, V Lubińska Aukcja Dzieł Sztuki, Lubin 1999

z cyklu Anonimowe Portrety, 2000

tusz chiński lawowany, praca niesygnowana
42 x 30 cm

Rękawiczka

odlew z aluminium, 8 x 17 x 8 cm

Twarz, 2001 r.

tkanina jutowa, żywica, metal, 82,5 x 26 x 18 cm
sygnowany u dołu, na podstawie: 'ABAKANOWICZ 01 [sygnatura]'

Jonas, 1989 r.

tkanina jutowa, żywica, metal, 145 x 49 x 64 cm
sygnowany, datowany i opisany na tabliczce autorskiej: 'JONAS | M ABAKANOWICZ | 1989'
wymiary metalowowego szkieletu podstawy: 90 x 46 x 22 cm

Orchid Brown, 1975-77 r.

sizal, wełna, 136 x 113 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na naszywce autorskiej: 'MAGDALENA ABAKANOWICZ | "ORCHID BROWN" | 136 X 113 1975/77 | M.Abakanowicz'

RELIEF SOMBRE DE STEFA, 1975

sizal
105 x 130 cm
sygn. na odwrocie na przyszytym do tkaniny płótnie: MAGDALENA | ABAKANOWICZ | "RELIEF SOMBRE | DE STEFA" | 105 x 130 1975 | M. Abakanowicz

Teka grafik Katarsis, 1985 r.

miękki werniks/papier, 64 x 48 cm (zadruk) 75 x 56 cm (arkusz)
każdy arkusz sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'M. Abakanowicz 85', opisany l.d.: '33/80'
Teka 3 grafik w płóciennej obwolucie, edycja 33/80

Z CYKLU INKARNACJE, 1986

odlew brąz, 69 cm z podstawą
sygn. monogramem artystki: MA 86

Abstrakcja, 2003 r.

tusz/papier, 30 x 42 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'M. Abakanowicz | 2003'

Abstrakcja, 1995 r.

tusz/papier, 36 x 50 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'M. Abakanowicz 1995'

Abstrakcja, 1995 r.

tusz/papier, 38 x 50 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d: 'MA 95'

Abstrakcja - Ptak, 2008 r.

tusz/papier, 30 x 42 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'MAbakanowicz | 2008'

Abstrakcja

tusz/papier, 30,5 x 42 cm
sygnowany śr.d.: 'M.Abakanowicz'

Ptak Ra, 2003 r.

tusz/papier, 30 x 42 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'PTAK "RA" M. Abakanowicz 2003'

liczba obiektów: 216