PIOTROWSKI Antoni (1853 Nietulisko Duże k. Kunowa - 1924 Warszawa)
olej na płótnie,
75,5 x 130,5 cm,
sygnowany u dołu po prawej: "Antoni Piotrowski 1898 r. Kraków".
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno,
52 x 42.5 cm
Sygnowany p.d.: A. Piotrowski. 1885 | Cracoviae
olej, płótno 51 × 40
sygnowany u dołu po prawej: "Piotrowski 1920"
olej, płótno, 60 x 60 cm, sygn. p.d.: A. PIOTROWSKI / 1916.
Na odwrocie nalepka wystawowa Towarzystwa Przyjaciół
Sztuk Pięknych w Krakowie z 1916 r. (nr 0115).
olej, płótno, 62 x 100 cm.
Obraz nie ukończony, z lewej strony potwierdzenie autentyczności
wystawione przez syna artysty, Wojciecha Piotrowskiego w 1924 r.
olej na desce, 21 x 32,8 cm, sygnowany p.d.: "A. Piotrowski 1900"
olej, płótno,
84 x 96.5 cm
sygnowany p.d.: A.PIOTROWSKI
Olej, płótno; 74 x 148 cm
Na odwrocie nalepka papierowa z potwierdzeniem autentyczności obrazu autorstwa dr Feliksa Kopery z dn. 30 lipca 1942 roku.
olej, płótno,
81 x 116.5 cm
Sygnowany p.d.: A. Piotrowski
1880 | Paris Na odwrocie kartonowa tabliczka - zapewne z paryskiego Salonu 1880 - z tekstem informującym o autorze i tytule obrazu (M. ANTONI PIOTROWSKI | Sentinelle dans le brouillard). Na krosnach trudno czytelny. napis ołówkiem: Prinz v.Hohenlohe se[..] [....]fürst | Schloss S[.......]gefurst. Na poprzeczce krosien stempel paryskiej firmy z materiałami malarskimi: CHEVELETS MANNEQUINS | [A]rticles de Peinture | M. HOSTELLET P. Pepin-Suse[.] | PARIS | 4 Rue de Lavel 4. Obraz - przedstawiający czaty ułanów rosyjskich - powstał tuż po przyjeździe artysty do Paryża, zapewne w pierwszych miesiącach roku 1880 i już w maju tego roku został wystawiony na oficjalnym paryskim Salonie (wraz z płótnem Ułani rosyjscy)
piórko, tusz, papier,
12 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: A. Piotrowski
olej, płótno,
90 x 68 cm
sygnowany p.d.: A. PIOTROWSKI 1901