1 zł
2 600 000 zł

BARTŁOMIEJCZYK Edmund Ludwik (1885- 1950)

Szopka, lata 30.

Drzeworyt;
wym.: 265 x 200 mm;
sygn. oł. śr.d.: E. Bartłomiejczyk.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Z dawnego zwyczaju (Przed kościołem), lata 30.

Drzeworyt;
wym.: 310 x 255 mm;
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk, p.d. oł.: 1938; płyta l.d.: monogram wiązany EB.

Hucuł z koniem na przesiece, 1932

Drzeworyt barwny;
wym.: 245 x 190 mm;
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk, płyta p.d.: monogram wiązany: EB.

Domki w Kazimierzu nad Wisłą, 1931

Drzeworyt;
wym.: 118 x 74 mm;
sygn. oł. E. Bartłomiejczyk; sygn. pł. l.d.: monogram wiązany; na odwrocie opis pracy oł.; praca wystawiana na Salonie Grafiki w 1931.

Pójdź, Żołnierzyku Boży (Pieta), 1920

Litografia barwna;
wym.: 225 x 190 mm;
Litografia była dodatkiem do "Tygodnika Ilustrowanego", nr 52 z 25 XII 1920 "Pieta?.
E.dmund Bartłomiejczyka była alegorią związaną z wojną polsko-bolszewicką. Grafika w b. dobrym stanie.

HUCUŁ Z KONIEM, 1932

drzeworyt barwny,
24,5 x 19 cm
Znakomity grafik, współzałożyciel stowarzyszenia "Ryt".

ZAKOPANE, 1907

olej na tekturze,
15,6 x 24,4 cm,
sygnowany p.d. "E. Bartłomiejczyk 907",
na odwrocie ołówkiem "Nr 771/Zakopane/Zielona 12…"

Z gaikiem, 1938

drzeworyt
wym.: 240 x 300 mm
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk, p.d. oł.: 1938; płyta l.d.: monogram wiązany EB
grafika z Zbiór drzeworytów, Warszawa 1939.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 71.

drzeworyt
wym.: 310 x 255 mm

Wyjazd w pole, 1933

drzeworyt
wym.: 252 x 311 mm
sygn. oł. śr. d.: Edmund Bartłomiejczyk Warszawa 1933, na płycie l.g.: monogram wiązany EB.
Lit.: I. Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Warszawa 1997, poz. 50, il. 166.

Stary góral, 1935

drzeworyt
wym.: 145 x 120 mm
sygn. dat. oł. śr.d. E. Bartłomiejczyk, oraz pł. p.g.: monogram wiązany EB.

Jasełka, 1939

drzeworyt
wym.: 234 x 300 mm
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk; p.d. oł.: 1939, płyta p.g.: monogram wiązany EB; grafika z Zbiór drzeworytów, Warszawa 1939.

Martwa natura z owocami, 1930

drzeworyt kolorowy
wym.: 240 x 185 mm
sygn. oł. śr. d.: Edmund Bartłomiejczyk 1930 r.

Kolęda, lata 30.

drzeworyt
115 x 145 mm
wym.: sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk.

Esterka (Dziewczyna z wiadrami), lata 20.

drzeworyt
wym.: 240 x 180 mm
sygn. oł. śr. d.: Esterka, płyta l.g.: monogram wiązany EB; grafika z 16 prac graficznych 1922-1939, Warszawa 1939.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 70.

Dziady przy bramie cmentarnej, 1939

drzeworyt
wym.: 235 x 300 mm
sygn. oł. śr. d.: E. Bartłomiejczyk, p.d. oł.: 39; płyta p.d.: monogram wiązany EB; grafika z Zbiór drzeworytów, Warszawa 1939; odbitka numerowana 142/150.

J. I. Kraszewski, Dziad i baba, Warszawa 1922

wyd. Ludwik Fiszer; drzeworyty odbite w Druk. J. Buriana, k. nlb 9;
wym.: 180 x 173;
oryginalna okładka; egz. nr 155; stan bdb;

Burza, 1933

Drzeworyt;
wym.: 198 x 218 mm;
sygn. oł. ś.d.: Edmund Bartłomiejczyk, Warszawa 1933; grafika po konserwacji.

Hucuł z koniem, 1932

Drzeworyt barwny;
wym.: 245 x 190 mm;
sygn. oł. ś.d.: Edmund Bartłomiejczyk 1932; grafika po konserwacji.

Święcone

drzeworyt, 16 x 11 cm
sygn. ołówkiem śr. d.: E. Bartłomiejczyk.

liczba obiektów: 131