1 zł
2 600 000 zł

MALINA Marian (1922-1985)

Pajacyk

suchoryt,
15,5 x 10,5 cm
sygn. oł. p.d.: M. Malina ; l.d.: suchoryt

cena wywoławcza: Wykup abonament

MALINA Marian (1922-1985)

Barbakan, ok. 1950

Olej, płótno;
wym.: 43 x 54 cm;
sygn. na odwrocie: M. Malina; naklejka wystawowa: Muzeum w Sosnowcu, wystawa monograficzna, 8 XII 97 - 31 I 98.

MALINA Marian (1922-1985)

Kompozycja abstrakcyjna, 1959 r.

drzeworyt/papier, 42 x 70 cm (arkusz), 40 x 68 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: `Malina 59 r.`, w l,d.: `Drzeworyt`

MALINA Marian (1922-1985)

Zespół pięciu prac, 1958-1960

Gwasz, tusz, papier; wym. śr. 30 x 40 cm; kompozycje:
1. Kompozycja, gwasz, papier; wym.: 25,7 x 37,2 cm; sygn.
i dat. l.g.: M. Malina 1959.
2. Kompozycja, 1958; gwasz, papier; wym.: 35,2 x 42,7 cm; sygn. i dat. p.d.: M. Malina 58 r.
3. Trzy postaci i pies, 1963; technika własna; wym.: 28,9 x 42 cm; sygn. i dat. M. Malina 1963.
4. Kompozycja, 1960; gwasz, papier; wym.: 50,2 x 30,6 cm; sygn. i dat. p.d.: MM 60 r.
5. Kompozycja, szkic, formy, 1959; gwasz, papier; wym.: 41,8 x 58 cm; sygn. i dat. p.d.: M. Malina 1959 r., l.d. tytuł.

MALINA Marian (1922-1985)

Winnica w Bułgarii, 1954

litografia na tincie,
31,5 x 43,2 cm
sygn. oł. p.d.: M. Malina 54 R ; l.d.: Litografia Bułgaria Winnica

MALINA Marian (1922-1985)

Ulica

sygn. p.d.
litografia, tinta
21x29.7

MALINA Marian (1922-1985)

Chłopiec w kapeluszu (1948)

sygn. dat. p.d.
litografia barwna
27.5x21

MALINA Marian (1922-1985)

Kompozycja (1975)

sygn. dat. p.d.
cellografia
50.2x61

MALINA Marian (1922-1985)

Na podstawie Leonarda da Vinci, 1953

litografia, 21 x 13,5 cm, sygnowana u dołu ołówkiem: "M. Malina 1953". i tytuł pracy

MALINA Marian (1922-1985)

Podsłuchiwanie, 1976

linoryt
wym.: 545 x 525 mm
niesygn.
Lit.: Katalog wystawy. Marian Malina, Katowice 1990, poz. 174, il.

MALINA Marian (1922-1985)

Wzlot Ikara, 1972

linoryt, wym.: 55 x 49cm
sygn. oł. p.d.: M. Malina 1972r ; l.d.: Wzlot Ikara
W załączeniu karta pocztowa z 26. 11. 1982, adresowana przez autora do obecnego właściciela grafiki, w której artysta pisze o powyższej pracy

MALINA Marian (1922-1985)

Rzut młotem, 1953 r.

litografia, papier,
49,5 x 34 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: Litografia Rzut młotem M. Malina 1953 r (ołówkiem);

MALINA Marian (1922-1985)

Szkic do grafiki - Zakopane, 1960

tusz, tusz lawowany, papier, 26,5 x 35 cm (w św. passe-partout); opisana i sygn. u dołu: l.d.: szkic do grafiki oraz p.d.: M.Malina 1958 R. (ołówkiem) i M.Malina 1960 R. (flamastrem)

MALINA Marian (1922-1985)

Chłop i wół, 1953

technika mieszana, tusz, tusz lawowany, kredka, ołówek, karton, 34 x 46,3 cm; sygn. p.d.: M.Malina 53 R.

MALINA Marian (1922-1985)

Chłopiec

nsygn., tusz, gwasz, papier, 41.5x29.5

MALINA Marian (1922-1985)

Postać mężczyzny, 1959

cellografia (?), papier żeberkowy, 44,2 x 25,7 cm; sygn. i dat. p.d.: M.Malina 59 R.; na odwrocie opis: Postać - drzeworyt

MALINA Marian (1922-1985)

Martwa natura II, 1958

drzeworyt, papier, 37 x 46 cm; sygn. i opisany u dołu odbitki: Martwa natura II. M. Malina 58 R.

MALINA Marian (1922-1985)

Portret m??czyzny

sygn. p.d., olej, tektura, 44.7x34.5

MALINA Marian (1922-1985)

Skrzypek

litografia, 34,5 x 24 cm
sygn. oł. p.d.: M. Malina ; l.d.: litografia

MALINA Marian (1922-1985)

Akt kobiety III, lata 50.

olej, płótno; 88 x 53 cm; nie sygn. Lit.: "Marian Malina", Katowice 1990, katalog poz. 38.

liczba obiektów: 184