1 zł
2 600 000 zł

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Rysunek satyryczny, 1964

Tusz, akwarela.; wym.: 39 x 29,5 cm; sygn. p.d. monogram wiązany. Na odwrocie uwagi typograficzne oraz podpis: Imieniny? Nie, czekamy na hydraulika. Rysunek umieszczony w"Szpilkach" 45/1964.

cena wywoławcza: Wykup abonament

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Rysunek satyryczny, 1964

Tusz, akwarela.; wym.: 41 x 29 cm; sygn. p.d. monogram wiązany.
Na odwrocie uwagi typograficzne oraz podpis: On już nie walczy z wiatrakami odkąd przystąpił do grupy młynarzy. Rysunek umieszczony w "Szpilkach" 37/1963.

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Szpilki, projekt plakatu, 1955?

Tusz, akwarela.; wym.: 414 x 31,5 cm; sygn. p.d. monogram wiązany. Pod kompozycją: Nasze drzewko genealogiczne. Projekt plakatu z okazji XX-lecia pisma.

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Sensacja, 1959

Tusz; wym.: 43 x 33 cm; sygn. p.d. monogram wiązany. Na odwrocie uwagi typograficzne. Praca z cyklu "Prowincja". Rysunek umieszczony w "Szpilkach" 25/1959.

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Karykatura gen. De Gaulle’a, 1964

Tusz, akwarela; wym.: 41 x 29,5 cm; sygn. p.d. monogram wiązany. Karykatura polityczna "Reńskie piwo 1964", inspirowana wejściem Francji do grupy państw posiadających broń nuklearną.

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Odbudowa warszawy, 1953

Tusz, gwasz.; wym.: 43 x 32 cm; sygn. p.d.: Flisak 53. Na licu i odwrocie uwagi typograficzne oraz podpis: Z pamiętnika zachodniego dyplomaty: W kraju tym wszędzie widziałem bardzo prymitywne narzędzia. Rysunek umieszczony w "Szpilkach" 30/1953.

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Kryzys, lata 50.

Tusz, gwasz.; wym.: 54,5 x 40,5 cm; sygn. p.d. monogram wiązany. Na odwrocie uwagi typograficzne. Rysunek umieszczony
w "Szpilkach".

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Czarne diamenty, 1978

Druk offsetowy; wym.: 565 x 404 mm.; sygn. p.d.: Flisak; Wydawnictwo ZRF, nakład: 4300 egz. Stan zachowania: ślady złożenia.

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Gang Olsena wpada w szał, 1978

Druk offsetowy; wym.: 580 x 820 mm; wydawnistwo ZRF; nakład: 6000 egz.; sygn. p.g.: Flisak; stan zachowania: ślady złożenia.

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Zespół 5 plakatów

zobacz pełny opis >>

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Szatan z VII klasy, 1961 r.

offset/papier, 81,5 x 57,5 cm
sygnowany p.d.: 'Flisak'
stan zachowania: bardzo dobry

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Scena erotyczna, 1953 r.

tusz, tusz lawowany/papier, 21 x 15 cm
na odwrociu pieczęć: 'PRACA MOJEGO OJCA | JERZEGO FLISAKA' oraz ołówkiem: 'RYS. J. FLISAK | 1953'

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Odpoczywająca

akwarela/papier, 21 x 29 cm
na odwrociu pieczęć: 'PRACA MOJEGO OJCA | JERZEGO FLISAKA'

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Flip i Flap w Legii Cudzoziemskiej, 1975 r.

offset/papier, 81,5 x 57 cm
sygnowany śr.d.: 'Flisak'
stan zachowania: bardzo dobry

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Rzeczpospolita babska, 1969 r.

offset/papier, 83 x 58 cm
sygnowany p.d.: 'Flisak'
stan bardzo dobry, nieznaczne ślady po złożeniu

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Tomek Sawyer, 1975 r.

offset/papier, 83,5 x 58 cm
sygnowany p.d.: 'Flisak'
stan zachowania: bardzo dobry; nieznaczne ślady po złożeniu

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Con inflatio furioso, ilustracja satyryczna, lata 80. XX w.

akwarela, tusz/papier, 37 x 29,5 cm
sygnowany inicjałem p.d.: 'F'

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Dziecięce literki - B jak brzuchate, ilustracja do książki Janusza Minkiewicza, lata 90. XX w.

akwarela, tusz/papier, 21 x 44 cm

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

FLISAK Jerzy (1930 - 2008)

Dziecięce literki - R jak rozrzutna, ilustracja do książki Janusza Minkiewicza, lata 90. XX w.

akwarela, tusz/papier, 20,5 x 46 cm

liczba obiektów: 313