1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Portret Józefa Adamka, napastnika TS Wisła, 1928

olej, płótno, 58 x 44 cm
sygn. p.g.: Wlastimil 1928 / Hofman
na odwrocie dedykacja artysty: "Józefowi Adamkowi /
Achillesowi drużyny TS Wisły / na pamiątkę" /
Wlastimil Hofman / 1928"
na krosnach pieczątki składu R. Aleksandrowicz

cena wywoławcza: Wykup abonament

Autoportret na tle zieleni, 1930

olej, deska, 21 x 15,5 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman / 1930
na odwrocie pieczątka składu R. Aleksandrowicz

Babcia z wnuczkiem

olej/płótno, 64 x 81 cm
sygnowany l. g.: `Wlastimil Hofman`

Wiódł Ślepy kulawego, 1944 r.

olej/płótno, 40 x 28,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Wlastimil |
Hofman 1944 | Nazaret`; na odwrocie tytuł autorski:
`Wiódł Ślepy kulawego`

Autoportret

olej, płótno, 83,5 x 67,5 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann 1918

Wiosna, 1925

olej, płótno, 102 x 148 cm;
sygn. l.d. Wlastimil Hofman / 1925

Autoportret z moją żoną Adą

olej, płyta, 65 x 57 cm;
sygn. p.g.: Wlastimil / Hofman / 1964.
Na odwrocie autorska dedykacja z 2. IX. 1964 r.

Portret wojewody

olej, sklejka, 49,5 x 60 cm;
sygn. p.g.: 1951 / Wlastimil / Hofman

Śpiące dziecko

długopis, papier,
7,3 x 11,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: 28 / V WH [monogram wiązany] 64

DERWISZ

Olej, płótno; 71,3 x 59,8 cm
Sygnowany p. d.: Wlastimil Hofman

DZIEWCZYNKA Z MOTKIEM, 1926 r.

Olej, tektura; 32 x 44 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil 1926 | Hofman

STAROŚĆ I MŁODOŚĆ, 1923

Olej, tektura; 48 x 65 cm
Sygnowany na blaszce obroży: Wlastimil | Hofman| 1923

PIEŚŃ ŻYCIA - TRYPTYK

Olej, tektura; wymiary łącznie z ramą: 70 x 169,5 cm
Sygnowany: Wlastimil Hofman 1930
Na odwrocie: pieczęć: SKŁAD PAPIERU | R. ALEKSANDROWICZ |
KRAKÓW UL. BASZTOWA 11
Na odwrocie środkowej kwatery napisy ołówkiem:
"Pieśń życia" | "Parki" | "Muzy"

Pierwsza pieśń

olej, tektura, 69 x 98 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1924
Na odwrocie napisy autorskie: ołówkiem - Pierwsza pieśń, I Ze skowronkami / wstaliśmy do pracy, farbą: Podczas gdy święta Agnieszka / wypuszcza skowronka z mieszka; liczne nalepki wystawowe z lat 1925-26 (T.P.S.P w Krakowie, Zw. Polskich Artystów Plastyków, Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi).

Głowa chłopca

ołówek, papier, 22,5 x 18,2 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: 12/VIII WH [monogram wiązany] 26 / Las

DZIEWCZĘTA Z MUCHOŁÓWKĄ, 1925

Olej, tektura; 33 x 48,5 cm
Sygnowany l. g.: Wastimil Hofmann 1925
Na odwrocie 2 nalepki: Miejska Galeria Sztuki w Łodzi|
Autor Vlastimil Hofmann | Rodzaj pracy Olejny|
Nazwa Dziewczęta z muchołówką | nr katalogu 2051|
data przyjęcia 4. XI. 25, Związek Polskich Artystów Plastyków w Krakowie, Plac św. Ducha 1. "Dom Artystów"|
data przyjęcia 12 |IX 1925| Autor Wlastimil Hofmann|
Tytuł Dziewczęta z Muchołówką |Rodzaj olej| Nr 14

Autoportret

olej, płótno, 83,5 x 67,5 cm;
sygn. l.d.: "Wlastimil Hofmann 1918"

Ogrodnicy

olej, deska, 50 x 70 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil / Hofman (w pionie)

Portret Steffena Augustyna, 1941

olej, płyta; 29,5 x 26 cm;
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Wlastimil | Hofman 1941 | Ziemia Święta

Obiekt wystawiony na licytację na rzecz Fundacji Sue Ryder.

Portret Steffena Augustyna 1, 1942

olej, płyta; 46 x 38 cm;
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Wlastimil | Hofman | Jerozo- | lima | 1942
na odwrocie napis tuszem: 1942 Drogiemu. | Przyjacielowi | Dr Aug. Seffenowi | na pamiątkę | wspólnie przeżytych chwil | w Jerozolimie | Wlastimil Hofman |25/IX

liczba obiektów: 1577