1 zł
2 600 000 zł

HOFMAN Wlastimil (1881 - 1970)

Szkicownik artysty, 1964

zespół luźnych kart i bloczka z papierem
z rozmaitymi szkicami, m. in. śpiącego dziecka (6 rysunków, długopis, sygn. i dat. 28.V.1964), portret Józefa Bywalca (długopis, sygn. i dat. 21.V.1964), szkice ptaków ("Kos"), zwierząt ("Barany", konia, osła), kobiety w fotelu, karmnika z sianem, kapliczki przydrożnej;
wym. szkicownika: 11,4 x 18 cm, w oprawie płóciennej.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zestaw trzech portretów - dwu mężczyzn, chłopca; ok. 1960

ołówek, papier, 19,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: WH (monogram wiązany)

Młody faun i dziewczyna

olej, sklejka, wym.: 22 x 35 cm
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman

ZAWSTYDZONA

Olej, tektura; 25 x 34,4 cm
Sygnowany granatowym olejem p. d.: Wlastimil Hofman
Na odwrocie napis czerwonym olejem: wyczka się zawstydziła | nie chciała zatańczyć | mocno się [zamyśliła] | gdyż [rola] dziecko [niańczyć]

DZIEWCZĘTA, okres międzywojenny

Olej, płyta; 42,4 x 53,5 cm Sygnowany białym olejem l. śr.: Wlastimil Hofman

Starzec i dziewczyna

olej, sklejka, 24,3 x 34 cm (w świetle ramy);
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Dziewczynka zamyślona

olej, tektura, 26 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.g.: 1928 / Wlastimil Hofman

Grób Zbawiciela w Jerozolimie

olej, sklejka, 30,5 x 21,5 cm;
sygn. p.d.: Wlastimil / Hofman/ 1941 Jerozolima
na odwrocie autorska dedykacja oraz pieczęć własnościowa.

Adoracja Dzieciątka - szkic

akwarela, gwasz, papier jasnobrązowy,
43,5 x 142 cm;
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman

Starzec z aniołem

sygnowany l.d.
olej, tektura
59x49.5

Tryptyk - Strzała Amora

olej, sklejka, wymiary kwater:26 x 34,5 cm,
26 x 25 cm, 26 x 34,5 cm;
każda z kwater sygn.: lewa sygn.l.d.: Wlastimil,
środkowa sygn. p.d.: WH (monogram wiązany);
prawa sygn. p.d.: Hofman 1936

NOWOCZESNY FARYZEUSZ, 1951

Olej, tektura,
49x 35 cm,
Sygnowany p. d.: Wlastimil Hofman 1951
na odwrocie naklejka z odręcznym napisem: WLASTIMIL HOFMAN |NOWOCZESNY FARYZEUSZ | 49 x 35 oraz napis zieloną farbą: Nowoczesny Faryzeusz

SKOŃCZONA PIEŚŃ, 1960

Olej, tektura;
40,4 x 65 cm
Sygnowany l. d.: Wlastimil | Hofman 1960
Na odwrociu napis: Skończona pieśń

MŁODOŚĆ I STAROŚĆ

Olej, deska;
21,9 x 35,2 cm
Sygnowany l. g.: Wlastimil Hofman
Na odwrociu napis: Żebraczy kyj.
Na odwrociu oprawy nalepka: S. SCHMAUS. KRAKÓW, UL. FLORJAŃSKA L. 25 | SPRZEDAŻ ORYGINALNYCH OBRAZÓW |MALARZY POLSKICH I OBCYCH RÓWNIEŻ WYKONUJE |
OPRAWY PO CENACH BARDZO PRZYSTĘPNYCH | TELEFON NR 144-96-166-83 | KRAKÓW d. 1|8 1934 | Vlastimil | Hoffman | Młodość i starość.

Dwa pokolenia

olej, tektura,
16,5 x 31,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: Wlastimil Hofman 1921

Scena symboliczna

olej, sklejka, 50 x 70
sygn. pionowo w dwóch kolumnach l. d.: Wlastimil Hofman

Widok na pracownię i dom artysty w Krakowie

olej, sklejka,
wym.: 34 x 27 cm
sygn. l.d.: Wlastimil Hofman 1937 15 V Pani Zofii z powinszowaniem naszą budę

Dzieci

olej, tektura,
wym.: 32 x 41 cm
sygn. l.d.: Pani Zofii Lewakowskiej na pamiątkę Wlastimil Hofman 1929

Starzec

olej, płótno,
wym.: 42,5 x 49 cm
sygn. l.g.: Wlastimil Hofman 1929

Przedwiośnie - Mlody jeż, 1928

olej, płótno,
90 x 59.5 cm
sygnowany p.d. (partia sygnatury częściowo zniszczona i pokryta retuszem): Wlastim[.]l | H[.....] 1928
Na odwrocie stara nalepka warszawskiej Desy; na górnej listwie krosien napis ołówkiem: "Młody jeż".

liczba obiektów: 1577