1 zł
2 600 000 zł

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Figura nr 176, 1963 r.

olej/płótno, 129,5 x 80,6 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 63'
sygnowany na odwrociu: 'Lebenstein'
obok opis: 'Lebenstein | figure no 1976 | 1963 | format 60M'
na blejtramie: '176 coll. particulière (Bernstein)'
na blejtramie nalepka z Galerie Lacloche w Paryżu, etykieta transportowa z Paryża do Nowego Jorku oraz trzy małe naklejki z Christie's

cena wywoławcza: Wykup abonament

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, 1958

olej, płótno, 120 x 75 cm
sygn. p.d.: LEBENSTEIN 58
sygn. na odwrocie: JAN LEBENSTEIN 1958

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

FIGURA OSIOWA, 1959

tusz, gwasz, papier milimetrowy, 43 x 58 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: LEBENSTEIN, l.d.: LEBENSTEIN
na odwrocie naklejka Galerii Moos w Toronto

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Carnet Incomplet, 1966 r.

litografia, akwarela/papier, 48 x 35,5 cm

Teka 13 litografii (6 jednobarwnych, 3 dwubarwnych, 4 trójbarwne) oraz strona tytułowa zawierająca opis w języku niemieckim, angielskim i francuskim, sygnowana ołówkiem nr '5 Lebenstein'. Edycja 5/80

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1973 r.

litografia barwna/papier, 70 x 49,5 cm
sygnowany, datowany p.d. ołówkiem: 'Lebenstein 73' i opisany l.d. ołówkiem: '33/100'
opisany na odwrociu: '23'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1973 r.

litografia/papier, 70 x 49,5 cm
sygnowany, datowany p.d. ołówkiem: 'Lebenstein 73' i opisany l.d. ołówkiem: '85/100'
na odwrociu certyfikat gwarancyjny z opisem pracy oraz numer: '27'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Bez tytułu, 1973 r.

litografia barwna/papier, 49,5 x 69,5 cm
sygnowany, datowany p.d. ołówkiem: 'Lebenstein 73' i opisany l.d. ołówkiem: '97/100'
na odwrociu certyfikat gwarancyjny z opisem pracy oraz numer: '20'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

litografia barwna/papier, 49,6 x 70 cm
sygnowany p.d. ołówkiem: 'Lebenstein' i opisany l.d. ołówkiem: '63/100'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

długopis, tusz/papier, 20 x 13,5 cm

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Wiszący, 1965 r.

tusz/papier, 43 x 30 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Lebenstein 65'

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Minstrele, nd.

akwarela, tusz, atrament, papier, 34,3 × 24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: "Lebenstein", p. d. "Ministrele"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Trzy figury. Ilustracja poezji Eugenio Montale, 1972

litografia barwna, edycja 81/100; 32x22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "81/100, Lebenstein"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

bez tytułu (akt), lata 70. XX w.

litografia, edycja 62/100; 43x33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "62/100, Lebenstein"

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

WIDOK Z OKNA, 1955-56

Tusz, papier milimetrowy; 58 x 36 cm (w świetle p-p)
Sygnowany ołówkiem l.d.: Lebenstein 1955-56?

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

POSTAĆ SIEDZĄCA, 1956

Tusz, ołówek, akwarela, papier milimetrowy; 57 x 38 cm
Sygnowany p.d.: Lebenstein 1956 ?

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

POSTAĆ PRZY OKNIE, 1955

Tusz, ołówek, akwarela, papier milimetrowy; 29 x 36,5 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.; Lebenstein 55 r.; u dołu ołówkiem: 36 x 18

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

APOKALIPSA

Tłumaczył z greckiego Czesław Miłosz. Ilustrował Jan Lebenstein. Paryż 1986. Éditons du Dialogue. 34,5 cm, s. 93, [2], tabl. 16. opr. oryg. pł. Zdob.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

Folwark zwierzęcy według Georga Orwella, 1974

Teka 10 litografii barwnych; wym.: 700 x 495 mm; nie sygn.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

BALLON-BABA, 1969

olej, akryl, płótno
130 x 81 cm
sygn. l.d.: LEBENSTEIN; p.d.: 1969
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: LEBENSTEIN | "BALLON-BABA" | 1969 | 60 M
na środkowym krośnie nalepki:
- CBWA - Zachęta Warszawa z danymi obrazu;
- Ballon-baba, 1969 | wł. artysty.

LEBENSTEIN Jan (1930-1999)

PARA W UŚCISKU, 1969

długopis, ołówek, papier nakl. na płytę
60 x 48 cm
sygn. oł. l.d.: Lebenstein 69

liczba obiektów: 1012