1 zł
2 600 000 zł

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

PEJZAŻ, lata 80. XX w.

akryl, płótno
80 x 100 cm
sygn. p.d.: Dominik

cena wywoławcza: Wykup abonament

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

KOMPOZYCJA, 1986

olej, płótno
81 x 102 cm
sygn. p.d.: Dominik
na odwrocie na płótnie l.g. napis autorski: 1986, p.d.: 32 x 40 | 2 szt

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

PEJZAŻ, 1979

akryl, płótno, 97 x 125 cm
sygn. p.d.: Dominik
opisany na odwrocie: DOMINIK 1979 /PEJZAŻ 97 X 125 / AKRYLE

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
lata 90. XX w. - kolekcja prywatna, Szwajcaria
kolekcja prywatna, Francja

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

KOMPOZYCJA

olej, płótno 85 x 120 cm
sygn. l.d.: Dominik

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

Seria Cztery Żywioły, 2012 r.: Powietrze, Ziemia, Woda, Ogień

olej/płótno, 100 x 100 cm (wymiary każdej części) x4
sygnowany p.d.: 'Dominik'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'DOMINIK 2012 | OL.PŁ 100 X 100 | 4 ŻYWIOŁY - POWIETRZE/ZIEMIA/WODA/OGIEŃ'

- Zbigniew Taranienko, Wizja natury. Dialogi z Tadeuszem Dominikiem, wyd. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie i Bosz, Warszwa-Olszanica, 2016, s. 262 il. (Ziemia)

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

Alaska, 1998 r.

olej/płótno, 73 x 93,5 cm
sygnowany p.d.: 'Dominik'
opisany na odwrociu: 'DOMINIK 1998 | OL. PŁ 73X92 | ALASKA'

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

Róża, 1974

akryl, płótno, 81 x 113 cm
sygn. p. d.: Dominik, z tyłu pieczęć wywozowa

Wystawiany w latach 70-tych m.in. w Kioto i innych miastach Japonii

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

Pejzaż III, 1977

akryl, płótno, 81 x 100 cm
sygn. p. d.: Dominik oraz na odwrociu: DOMINIK | PEJZAŻ III 1977 | AKRYLE 81 X 100; naklejka wystawowa z Zachęty

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

Pejzaż, 1991 r.

akryl, płótno, 90 x 110 cm,
sygn. p.d.: Dominik

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

Dwie postaci, 1952 r.

olej, ołówek, papier, 57 × 44 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. ołówkiem. p.d.: T. Dominik 1952

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

Ogród, 1961 r.

akwarela, gwasz/papier, 38 x 54 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘Dominik 61’

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

Pejzaż, 1965 r.

akwarela/papier, 33 x 41 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘Dominik 65’

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

KOMPOZYCJA, lata 70. XX w.

akryl, płótno
60 x 73,5 cm
sygn. l.d.: Dominik

Obraz posiada potwierdzenie autentyczności wydane przez syna artysty, Jakuba Dominika, dnia 17 V 2016.

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

PEJZAŻ, 1992

olej, płótno
70,5 x 81 cm
sygn. p.d.: Dominik
na odwrocie na płótnie sygnatura l.g.: DOMINIK 1992 | OIL ON CANVAS 28 x 32 | LANDSCAPE

Pochodzenie: od rodziny artysty zamieszkałej w USA.

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

BEZ TYTUŁU, ok. 1958 r.

olej/płótno, 60 x 79 cm
sygnowany l.d.: Dominik

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

PEJZAŻ MAZOWIECKI, 2009 r.

olej/płótno, 110 x 130 cm
sygnowany p.d.: Dominik
sygnowany i datowany na odwrocie: DOMINIK | 2009/OL. PŁ | 110 X 130 | PEJZAŻ MAZOWIECKI

- Tadeusz Dominik. Malarstwo, marzec-kwiecień 2009, Galeria Sztuki Wirydarz [kat. wystawy], red. P. Zieliński, Lublin 2009 (repr.).
- Tadeusz Dominik. Nagroda im. Kazimierza Ostrowskiego 2010 za rok 2009, IX edycja, ZPAP Okręg Gdański [album], red., tekst krytyczny J. Janowski, Gdańsk 2010 (repr.).
- Tadeusz Dominik. Malarstwo, styczeń - luty 2013, Płocka Galeria Sztuki [kat. wystawy], Płock 2013 (repr.).
- Tadeusz Dominik. Wystawa, maj - lipiec 2013, Galeria Opera, Teatr Wielki - Opera Narodowa [kat. wystawy], Warszawa 2013 (repr.).

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

Kompozycja, lata 60. XX w.

olej/płótno, 64 x 87 cm
sygnowana p.d.: 'Dominik'

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

Róża czerwona, 1976 r.

akryl/płótno, 60 x 73 cm
sygnowany l.d.: 'Dominik'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Dominik' oraz opisany na odwrociu 'DOMINIK 1976 | RÓŻA CZERWONA | AKRYL 60 X 73'

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

KOMPOZYCJA

olej, deska, 40 x 53 cm
sygn. p.d.: Dominik
opisany na odwrocie: TADEUSZ DOMINIK "KOMPOZYCJA" 40 X 53

DOMINIK Tadeusz (1928-2014)

PEJZAŻ

olej, płótno, 100 x 81 cm
sygn. p.d.: Dominik

liczba obiektów: 581